PROGRAM "MAŁY MISTRZ"

 Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Celem programu jest rozwijanie sprawności fizycznej dzieci ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych(orientacja przestrzenna, szybkość reagowania, równowaga, różnicowanie ruchów i rytmizowanie), mających istotne znaczenie w rozwoju i funkcjonowaniu małej motoryki dziecka(czytanie, pisanie, rysowanie, malowanie, wycinanie itp.).

Formuła „Małego Mistrza” opiera się na pięciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Bloki te toTurystaRowerzysta, Gimnastyk-Tancerz,  Saneczkarz -ŁyżwiarzNarciarzPiłkarzLekkoatleta.

Zaproponowane sprawności będą zdobywane przez uczniów w ciągu trzech lat nauki w klasach I–III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.