13.02.2018 – Karnawałowy Bal Przedszkolaka

W naszej świetlicy szkolnej można było spotkać przedszkolaków przebranych za księżniczki, wróżki, motylki, super bohaterów, piratów... Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wesołą zabawę uatrakcyjniały liczne konkursy z nagrodami, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską przygotowaną przez rodziców. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Taka zabawa odbywa się co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia.
/Tekst i foto: K. Nędza/

 

30.01.2018 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "BAJKOWEJ KRAINIE"

Dzieci z Bajkowej Krainy zaprosiły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i opiekę.
/Tekst i foto: K.Nędza/

 

KONKURS NA "OZDOBĘ CHOINKOWĄ"

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na "Ozdobę choinkową". Dzieci przyniosły do przedszkola przeróżne prace, które wykonały w domu same, bądź z pomocą rodziców. Dnia 22 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu - zwycięzcą został Jan Nędza. Pozostałe prace zostały wyróżnione. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a także rozbudzanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci i rodziców.
/tekst i foto - p.B. Górowska/

 

22.12.2017 - WIGILIA

 

WYMIANA POCZTÓWKOWA BAJKOWEJ KRAINY

Przedszkolaki z Bajkowej Krainy przystąpiły do akcji Wymiana Pocztówkowa, której zasada jest niezwykle prosta - przedszkola chętne do współpracy przesyłają do siebie pocztówki (czasem też listy). Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa. Dzieci otrzymują widokówki z pozdrowieniami od maluchów z innych przedszkoli w Polsce. Ideą całego przedsięwzięcia jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania pozdrowień w formie pocztówki lub listu. W ramach akacji przedszkolaki odwiedziły już pocztę, z której wysłały widokówki do Piwnicznej Zdrój, Jarosławia, Międzyrzecza Podlaskiego i Grodziska Mazowieckiego. Liczymy na otrzymanie jak największej ilości pocztówek, która pozwoli nam stworzyć pocztówkową mapę Polski. A oto pierwsze pocztówki i dzisiaj otrzymany list z zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola MNIAMI z Tarnowskich Gór.

/tekst i foto: K. Nędza/

 

28.11.2017 – Dzień Kredki

Dzieci z „Bajkowej Krainy”, kolorowe kredki bardzo lubią i dlatego urządziliśmy niecodzienne święto – Dzień Kredki. Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Bajka o żółtej kredce”, które skierowane było na zabawę i eksperymentowanie kolorami. Wiele radości sprawiły dzieciom gry i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zajęcia zakończyły się tańcami i pląsami przy znanej z dziecięcego repertuaru „Kolorowe kredki”. Podczas zajęć było dużo dobrej zabawy i frajdy.

tekst i foto - Barbara Górowska 

 

25.11.2017 - STO LAT MISIU!

Światowy Dzień Pluszowego Misia - najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Przedszkolaki z Bajkowej Krainy nie zapomniały o Urodzinach Misia i wspólnie z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego z Podola-Górowej obchodziły jego jubileusz. Wczoraj każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swojego małego lub dużego przyjaciela –Misia. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, różowe itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki razem z Misiem Zdzisiem bawiły się, tańczyły i śpiewały piosenki o misiach. Nie zabrakło również "małego co nieco" przygotowanego przez jubilata.

Tekst i foto: Karolina Nędza

 

 

9.11. 2017 -  "Pasowanie na przedszkolaka i starszaka"

„Dzielne krasnale, kochane dzieciaki
jest u Nas w „ Bajkowej Krainie ” zwyczaj taki,
że pani Dyrektor dzieci zwołuje
i na przedszkolaka i starszaka je pasuje.
My, przedszkolaki chcemy prosić o pasowanie
Niech przedszkolakiem i starszakiem, każdy maluch zostanie.”

Przedszkolaki z „Bajkowej Krainy” mają już za sobą pierwszą ważną uroczystość, jaką było dla nich bez wątpienia „Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka”. W tak wyjątkowym dniu – aby być świadkami niezwykłego wydarzenia – na uroczystość przybili zaproszeni goście: Pani Dyrektor Zofia Wolak, Pani Wicedyrektor Bogumiła Gąska oraz rodzice. Dzieci, pod opieką wychowawczyń zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie wspaniale. Następnie Pani Dyrektor wielkim czarodziejskim ołówkiem pasowała każdego przedszkolaka. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, słodyczami oraz upominkami od rodziców. Uśmiech i radość na twarzach świadczyły o tym, ze impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci.


Zdjęcia - Małgorzata Karbownik, tekst- Karolina Nędza

 

26.10.2017 - "Świeto dyni"

Dziś naszą "Bajkową krainą" zawładnęła okrąglutka, pachnąca dynia. Były zabawy dyniowe i dyniowe smakołyki. Przedszkole przemieniło się w dyniową krainę , w której królował kolor pomarańczowy. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, co widać na zdjęciach poniżej. 

 

16.10.2017 - "Wycieczka do lasu"

W połowie października nasze dzieci wraz z wychowawczynią wybrały się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Po długim spacerze dotarliśmy do lasu. Tam obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Czasem udało się usłyszeć śpiew ptaków i zobaczyć wiewiórkę. W lesie mogliśmy się wspólnie bawić, biegać, chować się za drzewami. Pogoda i humor nam dopisywały. Zmęczeni ale uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola. Nasze wesołe i uśmiechnięte miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.

 

02.10.2017 - "W sklepie warzywnym"

Przedszkolaki z "Bajkowej Krainy" wraz z paniami były na wycieczce w sklepie warzywnym u p. Szepetów. Właściciel sklepu przyjął przedszkolaków z ogromnym entuzjazmem i dużą serdecznością. Dzieci wykazały się dużą wiedzą , bezbłędnie nazywały poszczególne warzywa, które można nabyć w warzywniaku. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć im się z bliska, dostrzec ich kształty i fakturę. Wycieczka miała na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, uświadomienie konieczności jedzenia potraw niezbędnych dla zdrowia oraz zwrócenie szczególnej uwagi na wartości odżywcze warzyw. 

 

28.09.2017 - "Spotkanie z Policjantem"

Dzisiaj naszą "Bajkową krainę" odwiedzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Panowie zapoznali dzieci ze znaczeniem i specyfiką pracy policjanta. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko obca osoba dorosła. 

 

22.09.2017 "Dzień Jesieni" 

Dzisiaj już od progu w naszym przedszkolu wszystko mieniło się w kolorze pomarańczowym: bluzeczki, sukienki, spodnie, spódniczki. Wszystkich obowiązywał kolor pomarańczowy. Następnie do sali wszedł niecodzienny gość.... Pani Jesień. Powitała nas wielkim koszem pełnym darów: jabłek, śliwek, orzechów, kasztanów, dyni itp. Pani Jesień sprawdziła wiedzę naszych Milusińskich poprzez zagadki związane z jesienią a następnie zaprosiła dzieci do wspólnych zabaw przy piosenkach i konkursów.  Na zakończenie Pani Jesień poczęstowała wszystkie dzieci darami - pysznymi owocami ze swojego sadu. Dzień Jesieni upłynął w atmosferze radości, uśmiechu, zabawy i nauki.