Strona główna / Z życia szkoły / Rok szkolny 2013/2014

02.09.2013 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.

04.09.2013 - otwarcie Punktu Przedszkolnego "Bajkowa Kraina"

10.09.2013 - wybory do Samorządu Uczniowskiego.

15.09.2013 - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Podegrodziu. Z naszej szkoły startowały 2 drużyny - chłopięca i dziewczęca. 

I miejsce zdobyła drużyna chłopców w składzie: Michał Guśtak, Łukasz Górski, Tomasz Jasiński, Emilian Kochane, Krystian Sarota, Maciej Mateja, Krzysztof Jabłoński, Kamil Kołacz, Jakub Sarota. Chłopcy wywalczyli awans do zawodów na szczeblu powiatowym.

III miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie: K. Sarota, K. Landa, K. Nędza, I. Jasińska, P. Bednarek, A. Oleksy, S. Różycka, K. Sadłoń, A. Mrzygłód.

18.09.2013 - spotkanie z Policjantem.

18.09.2013 - klasa IV wędrowała malowniczymi szlakami Pogórza Rożnowskiego. Wyprawa zakończyła się tradycyjnym pieczeniem kiełbasy i zabawami w terenie. W czasie ogniska uczestników zaszczyciła swoją obecnością Pani Dyrektor Zofia Wolak. "Ogniskowe" zaplecze przygotowali rodzice 2 uczennic Państwo Bednarek i Państwo Woźniak- za co klasa IV wraz z wychowawcą składa gorące podziękowania.

19.09.2013 - odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

23.09.2013 - klasy I,II,III SP wraz z p. Ireną Wolak, p. Marią Górowska oraz z p. Jolantą Srebrny, wybrały się do Nowego Sącza do kina Sokół na Przegląd Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINO JAZDA 2013. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą aktorów, byli na planie filmowym, spotkali się z postaciami znanych bajek. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film w 3D pt. "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta".

25-27.09.2013 - Wycieczka w Bieszczady.

30.09 - 01.10. 2013 - wycieczka klasy II G do Zakopanego. Nasi koledzy i koleżanki zwiedzili wiele ciekawych miejsc m.in. Kościół na Kalatówkach. Zdobyli także Gubałówkę i Butorowy Wierch. Kąpali się też na basenach termalnych Białce Tatrzańskiej. Uczniowie udali się na wycieczkę pod czujnym okiem p. Barbary Soboń - Dumana, p. Dominiki Zielińskiej oraz p. Eweliny Baziak.

03.10.2013 - odbył się Szkolny Konkurs "Matematycy na start", w którym wzięło udział 53 uczniów kl. II - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne o podwyższonym stopniu trudności. Z poszczególnych kategorii tj. kl. II, kl. III, ... zostali wyłonieni "mistrzowie matematycy":

Szkoła Podstawowa

Klasa II

Patrycja Bochenek

Klasa III

Mateusz Kuś

Klasa IV

Natalia Piszczek

Łukasz Bajorek

Klasa V

Anna Basta

Klasa VI

Angelika Oracz

Justyna Śliwa

Gimnazjum

Klasa I

Anita Waściszakowska

Małgorzata Matusik

Klasa II

Kamila Sromek

Klasa III

Joanna Opiło

 

15.10.2013 - uczniowie klasy III G wraz z p. Agnieszką Tarasek oraz z p. Bożeną Mlyczyńską przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

18.10.2013 - odbyła się próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego uczniowie Zespołu Szkół oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego ewakuowali się na zewnątrz budynku drogami ewakuacyjnymi. Po sprawdzeniu przez straż pożarną budynku szkoły, wszyscy uczniowie wrócili na zajęcia.

29.10.2013 - w tym dniu nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z klasy I Szkoły Podstawowej zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

    

12.11.2013 - w tym dniu uczniowie klasy IV SP pod kierunkiem p. Anny Górskiej oraz p. Natalii Rosiek, przedstawili akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

25.11.2013 - w tym dniu nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z oddziałów przedszkolnych wspólnie z dziećmi z "Bajkowej Krainy", obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko, przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym misiem. Każda grupa przygotowała piosenkę lub wierszyk o misiu. Dzieci miały również okazję zatańczyć ze swoim misiem. Maluchy wykonały "Portret Misia". Za wspaniałą zabawę i prace plastyczne, dzieci otrzymały słodkie ciasteczko - Misia Lubisia oraz medale i dyplomy.

26.11.2013 - dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły "Andrzejki". Piękne dekoracje, muzyka i fenomenalne stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnych wróżb. Dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, poznały znaczenie magicznych przedmiotów i liczb. Jednak najwięcej radości i wrażeń dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba - czyli lanie wosku.

27.11.2013 - w tym dniu odbyły się Andrzejki dla klas I - III SP, oczywiście nie zabrakło wróżb i przepowiedni. W godzinach  popołudniowych świetnie  bawiła się młodzież  z klas IV - VI oraz gimnazjum.  Wydarzeniem wieczoru  był chrzest uczniów klasy I gimnazjum, który przygotowali koledzy i koleżanki z klasy III gimnazjum.

28.11.2013 - to dzień, w którym miało miejsce kilka ważnych wydarzeń. O godz. 10.00 klasy gimnazjalne udały się na wycieczkę do kina Sokół na film pt. " Mój biegun". Wszyscy obecni stwierdzili jednogłośnie, że seans był świetny! W tym samym czasie w szkole klasy podstawowe i zerówki miały spotkanie z policjantem na temat zagrożeń w sieci. Po południu zaś miało miejsce już drugie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Podczas zebrania ogólnego miała miejsce prelekcja pani Pedagog Bożeny Mlyczyńskiej nt. zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, ponadto została odegrana scenka profilaktyczna pod tytułem "Ktoś mnie ocalił..." zaprezentowana przez grupę uczniów z klasy I gimnazjum.

03.12.2013 - spotkanie z policjantem, tym razem dla gimnazjum.

06.12.2013 - MIKOŁAJKI, był to niezwykle miły akcent kończącego się tygodnia. Na szkolnych korytarzach aż roiło się od biało - czerwonych czapek z pomponami. W młodszych klasach Święty Mikołaj rozdawał prezenty, a "starszaki" obdarowywali się wzajemnie drobnymi upominkami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

10,11,12. 12 2013 - trudne dni dla klasy III gimnazjum - próbne egzaminy z wydawnictwem Operon.

16.12.2013 - z próbnym sprawdzianem "walczyli" szóstoklasiści.

22.12.2013 - tradycyjnie w ostatni dzień szkolnej nauki odbyły się bożonarodzeniowe wigilie klasowe z łamaniem się opłatkiem, barszczem z uszkami oraz wspólnym kolędowaniem. Tegoroczną akademię przygotowali uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej pod czujnym okiem pań: Marii Górowskiej oraz Ireny Wolak.

 

30.01.2014 - tego dnia odbyły się Zabawy Karnawałowe klas 1-3, 4-6 SP oraz 1-3 gimnazjum. W trakcie zabaw odbyło się wiele ciekawych konkursów z nagrodami.

 

03.02.2014 - dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B, zaprosiły do naszej szkoły swoich dziadków na Dzień Seniora. Z okazji tego święta maluchy przygotowały przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia". 

08.02.2014 - jak co roku odbył się Bal Przedszkolaka, na który zaproszeni zostali nasi najmłodsi koledzy i koleżanki. Oczywiście Bal Przedszkolaka nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie Rodziców, Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem, Piekarni w Siennej, Masarni Państwa Furtaków z Rożnowa, którym serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

08.02.2014 -  w Komendzie Miejskiej PSP w Nowym Sączu odbył się powiatowy turniej tenisa stołowego dla MDP o Puchar Starosty Nowosądeckiego. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Naszą szkołę reprezentowało  4 uczniów:

1.Michał Guśtak
2. Kamil Kołacz
3. Piotr Szczecina
4. Aleksandra Oleksy
Turniej rozgrywano systemem pucharowym do dwóch  przegranych.
Pierwsze miejsce zajął Piotr Szczecina.

 

/zdjęcia PSP Nowy Sącz/

17.02.2014 - odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej etap szkolny. W etapie szkolnym startowało 8 uczniów, do etapu gminnego zakwalifikowali się: Karol Kuś z kl. V, Tomasz Jasiński z kl. VI oraz Mateusz Stasianek i Artur Skrobisz z kl. I G. Do etapu powiatowego zakwalifikował się Karol Kuś z kl. V SP.

27.02.2014 - w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów gimnazjum - Aleksandra Nowobilska i Bartłomiej Wolak z klasy III oraz Angelika Nędza i Urszula Bajorek z klasy I.

Wyniki konkursu:

Angelika Nędza – III miejsce na 44 uczestników

Urszula Bajorek – wyróżnienie

Bartłomiej Wolak – wyróżnienie za prezentację multimedialną

Gratulujemy !!!

 

07.08.2014 - ten dzień należał do niecodziennych dni w szkole. Najpierw w klasach chłopcy wręczyli swoim koleżankom i wychowawczyniom kwiaty i upominki. Później odbył się uroczysty apel który przygotowała klasa II gimnazjum pod opieką p. Barbary Soboń - Dumana. Uczniowie przedstawili jak wygląda życie kobiet zaczynając od Adama i Ewy, poprzez epokę kamienną, po czasy nowożytne. Uroku przedstawieniu dodawały bardzo pomysłowe stroje i rekwizyty.

20.03.2014 - nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z oddziałów przedszkolnych jak co roku pożegnali zimę. Dzięki ładnej pogodzie powitanie wiosny odbyło się na dworze. Dzieci przygotowały „Marzannę” - symbol zimy. Wesołym, barwnym korowodem przeszliśmy ulicami Gródka, by powitać WIOSNĘ. Aby tradycji stało się zadość przedszkolaki pożegnały zimę i wraz z „Marzanną” śpiewem powitały wiosnę.

21.03.2014 - Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem zorganizowała Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 0 A i 0 B: Oliwier Osuch, Szymon Sarota, Kamil Hajduk oraz Szymon Garncarczyk. II miejsce zajął Oliwier Osuch natomiast wyróżnienie otrzymał Szymon Sarota.

/zdjęcie GBP/

10.04.2014 - 21 uczniów klasy III SP przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty z Operonem. Była to siódma edycja egzaminu.. Sprawdzian składał się z dwóch części: z języka polskiego i matematyki. Test trzecioklasisty to podsumowanie pierwszego etapu kształcenia, który prezentuje poziom zdobytej wiedzy i nabytych przez uczniów umiejętności. 

14.04.2014 - w Szkole Podstawowej w Lipiu odbył się XVI Rejonowy Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego. W kategorii klas młodszych naszą szkołę reprezentowali: Kamila Fedko z klasy I  oraz Dawid Bajorek z klasy III. Za udział w konkursie uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

16.04.2014 - z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z oddziałów 0 A i 0 B, przygotowały akademię pod kierunkiem p. Moniki Opyd i p. Bożeny Hałucha.

28.04.2014  - Wolontariat naszej szkoły przedstawił mieszkańcom Gródka n/D wieczornicę o Świętym Janie Pawle II oraz o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

05.05.2014 - tego dnia miała miejsce uroczysta akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przygotowana przez uczniów klasy I gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni Zuzanny Kuś i pani Eweliny Baziak.

06.05.2014 - na klasową wycieczkę do Bochni wybrały się klasy III i IV SP wraz z opiekunkami:p. Ireną Wolak, p. Anną Górską, p. Barbarą Soboń - Dumana i p. Natalia Rosiek.Uczniowie zwiedzali m. in. Park Archeologiczny "Osada VI Oraczy" i Kopalnię Soli w Bochni. Uczestniczyli też w projekcie edukacyjnym pt. "Poszukiwanie pierścienia św. Kingi".

14.05.2014  -  uczniowie z Wolontariatu zaprosili do naszej szkoły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach na spotkanie integracyjne. Na spotkaniu tym wolontariusze zaprezentowali wieczornicę o Świętym Janie Pawle II oraz o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

17.05.2014 - imieniny Pani Dyrektor. Jak co roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Pani Zofii najserdeczniejsze życzenia, a uczniowie zaśpiewali uroczyste "Sto lat!".

20.05.2014 - w naszej szkole odbył się już IV Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowany przez panie: Magdalenę Wolak i Agnieszkę Michalik. W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Angelika Nędza.

21.05.2014 - piata rocznica nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego naszej szkole, więcej o tym wydarzeniu w zakładce "Święto Szkoły".

23.05. - 01.06. 2014 - Zielona Szkoła we Włoszech - więcej w zakładce "Zielona Szkoła we Włoszech".

28.05.2014 - tego dnia miała miejsce akademia z okazji Dnia Matki przygotowana przez uczniów klas I,II,III SP wraz z wychowawczyniami.

06.06.2014 - na wycieczkę do sądeckiego skansenu wybrała się klasa III SP.

09.06.2014 - do Stróż udali się uczniowie kl. I-II SP pod opieka pani Marii Górowskiej i Jolanty Srebrny. Zwiedzili muzeum pszczelarstwa, uczestniczyli w warsztatach związanych z pszczelarstwem: wykonanie świec woskowych, degustacja miodu.

10-13.06.2014 - w Bieszczady wybrała się kl. VI pod opieką wychowawczyni  - pani Dominiki Zielińskiej i pani Bożeny Mlyczyńskiej. Uczniowie zwiedzili m. in. hutę szkła, muzeum przemysłu naftowego, Komańczę i zaporę nad Soliną. Nie zabrakło też wyjścia w góry na Połoninę Wetlińską i przejazdu kolejką wąskotorową.

11.06.2014 - Odbył się III Międzygminny Konkurs z Języka Niemieckiego organizowany przez panią Karolinę Litwińską.

13.06.2014 - klasa II gimnazjum zaprezentowała swoje projekty edukacyjne. Jak co roku uczniowie w ciekawy sposób przedstawili wybrane zagadnienia. Tym razem z pięciu przedmiotów: WOS-u, biologii, j.niemieckiego, chemii i w-fu.