Strona główna / Z życia szkoły / Rok szkolny 2012/2013

03.09.2012 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

12.09.2012 - tego dnia wybraliśmy Samorząd Uczniowski. 

Wyniki:

Szkoła Podstawowa - Przewodnicząca: Aleksandra Oleksy, Z-ca przewodniczącej: Karol Kuś, Skarbnik: Krystian Sarota, Członkowie: Urszula Bajorek, Aleksandra Wolak, Klaudia Sarota.

Gimnazjum -  Przewodniczący: Wojciech Sarota, Z-ca przewodniczącego: Kamil Kołacz, Skarbnik: Aleksandra Nowobilska, Członkowie: Szymon Landa, Damian Turek, Maciej Mateja.

Opiekunkami SU zostały:

Pani Anna Sarota, Pani Agnieszka Tarasek, Pani Dominika Zielińska.

13.09.2012 - klasa I G, pomaszerowała pięknym pogórzańskim szlakiem do Lipia, aby nie tylko podziwiać widoki, ale i upiec coś na ogniu. Uczniowie w czasie wycieczki mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować z nowymi kolegami i koleżankami.

14 - 16.09.2012 - udział naszych nauczycieli p. Anny Górskiej i p. Natalii Rosiek w Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Prymasowskich w Tokarni i Kasinie Wielkiej.

16.09.2012 - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzięła udział w Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych zdobywając I miejsce w kategorii chłopców.

19.09.2012 - klasa II G z wychowawcą p. Agnieszką Tarasek w godzinach popołudniowych, wybrała się na plażę, aby na ognisku usmażyć smaczne kiełbaski. Zagrali również w siatkówkę i piłkę nożną. Niestety zastała ich burza i musieli szybko uciekać do szkoły.

20.09 - 21.09. 2012 - nocleg w szkole w wykonaniu klasy III G. Gimnazjaliści "wyszaleli się" - oczywiście sportowo - na sali gimnastycznej oraz na dyskotece.

22.09.2012 - pięcioosobowa reprezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z naszej szkoły uczestniczyła w II Małopolskim Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Gdowie. Małgosia Mrzygłód, Kamil Waściszakowski, Kamil Kołacz, Michał Guśtak i Maciek Mateja sprawnie wykonali 12 konkurencji zręcznościowych oraz pokonując wyznaczoną trasę odnaleźli odpowiedzi do postawionych pytań. Świetna zabawa. Po całym Gdowie od godz. 9 do 16  wędrowali młodzi druhowie z 84 MDP Małopolski to aż 800 osób. Nawet słońce wyszło zza chmur.

24.09.2012 - pierwszy raz w tym roku rodzice zgromadzili się na zebraniu. Tego dnia również odbył się konkurs "Matematycy na start".

25.09.2012 - klasy I - III SP pod opieką p. Ireny Wolak, p. Jolanty Srebrny, p. Marii Górowskiej wybrały się do Nowego Sącza do MCK "Sokół", aby wziąć udział w Przeglądzie Filmów dla Dzieci i Młodzieży - KINO JAZDA 2012. Nasi najmłodsi już po raz kolejny obejrzeli zestaw filmów animowanych i spotkali się z różnymi postaciami z bajek. Zobaczyli zdjęcia z produkcji filmów rysunkowych. Podczas imprezy dzieci miały okazje zobaczyć profesjonalny plan filmowy. 

27.09.2012 - klasa V wraz z klasą VI i klasą V z Podola Górowej pod opieką p. Anny Sarota, p. Dominiki Zielińskiej oraz p. Barbary Obłończyk uczestniczyli w wycieczce do Bielska - Białej, gdzie odwiedzili Studio Filmów Rysunkowych m. in. "Bolka i Lolka", "Reksia" i innych. Następnie cała wycieczka udała się do Inwałdu, by poznać słynne budowle świata i Polski w Parku Miniatur. Później uczestniczyli w warsztatach historycznych "przenosząc" się w czasie do średniowiecza. Pobyt w Inwałdzie uświetnił występ rycerza Groszka walczącego ze smokiem inwałdzkim oraz pokaz multimedialny o obronie Inwałdu. Po całym dniu wielkich emocji dzieci zmęczone, lecz zadowolone powróciły do domu.  

15.10.2012 -  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy V pod kierunkiem p. Dominiki Zielińskiej, p. Agnieszki Tarasek i p. Karoliny Litwińskiej.

25.10.2012Ślubowanie klasy I Szkoły Podstawowej. Nasi młodsi koledzy i koleżanki zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Z tej okazji uczniowie klasy I przygotowali akademię pod kierunkiem p. Marii Górowskiej.

09.11.2012 - w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Pani Bożena Mlyczyńska wraz z panią Anną Sarota przygotowały z uczniami klasy VI cudowne przedstawienie, które przeniosło nas w czasy kiedy Polska była w niewoli, a Polacy dzielnie walczyli o odzyskanie Korony.

22.11.2012 - odbyła się zabawa andrzejkowa naszych najmłodszych kolegów i koleżanek z klas 0 A i 0 B. W tym dniu wszystkie dzieci zmieniły się w magów, czarodziejki, duchy, koty, wróżki. Tajemniczości zabawie dodały listy które przesłała za pomocą nietoperzy Czarodziejka z Łysej Góry, w każdym liście przygotowana była wróżba. Dzieci dowiedziały się kim zostaną lub co ich czeka w przyszłości, oczywiście nie zabrakło wróżby z woskiem. Energii do zabawy dodał dzieciom poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Natomiast naszym DJ - em był kolega z klasy III G - Bartek.

28.11.2012 - w tym dniu odbyły się Andrzejki dla klas I - III SP, oczywiście nie zabrakło wróżb i przepowiedni. Natomiast w godzinach popołudniowych bawiła się młodzież klas IV - VI oraz gimnazjum i tu nie zabrakło wróżb. Ale oprócz wróżb odbył się również chrzest uczniów I gimnazjum.

06.12.2012 - długo wyczekiwany dzień jak i przez maluchów tak i przez młodzież. Mikołajki !!! Od rana po naszej szkole krążył Mikołaj rozdając prezenty i upominki całej naszej braci szkolnej.

21.12.2012  - w tym dni w naszej szkole obchodzony jest dzień tradycji bożonarodzeniowej. w każdej klasie odbyły się wigilie z łamaniem opłatkiem oraz wspólnym kolędowaniem. Młodzież i dzieci poznawały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Później wzięliśmy udział w Jasełkach przygotowanych przez dzieci z klasy III SP pod kierunkiem p. Jolanty Srebrny oraz p. Natalii Rosiek.

08.01.2013 - uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej i kl. I - III gimnazjum wzięli udział w sesji zimowej Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Olimpus"  Łącznie startowało 37 uczniów. Dwóch uczniów zdobyło tytuł laureata: Karol Kuś kl. IV i Maciej Guśtak kl. IV. Gratulacje!

29.01.2013 - w naszej szkole odbyły się Zabawy Karnawałowe dla klas I-III SP, IV-VI SP oraz dla Gimnazjum.

09.02.2013 - odbył się Karnawałowy Bal Przedszkolaka.

14.02.2013 - uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny, spotkali się z podróżnikiem z grupy Trzask. Tym razem w podróż do Meksyku zabrała nas p. Klaudia Chachura. Dzięki ciekawym opowieściom uczniowie poznali zwyczaje, kulturę oraz codzienne życie mieszkańców Meksyku. Dowiedzieli się również ciekawych rzeczy na temat cywilizacji Majów. Spotkanie wzbogacone było ciekawymi zdjęciami oraz humorystycznymi historyjkami. Jeżeli chcecie poznać inne ciekawe wyprawy podróżników z grupy Trzask zapraszam na stronę internetowa www.trzask.pl

27.02.2013 - w tym dniu Babcie i Dziadkowie spotkali się w świetlicy szkolnej, żeby obejrzeć występ swoich wnuków z oddziałów 0 A i 0 B przygotowany z okazji Dnia Seniora. Seniorów przywitała p. dyrektor Zofia Wolak. Po przedstawieniu dzieci złożyły swoim dziadkom i babciom najlepsze życzenia długich lat w zdrowiu, szczęściu i radości. Występ dzieci umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

21.03.2013 - Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji nasi najmłodsi koledzy z Oddziału Przedszkolnego przygotowali przedstawienie, mimo iż aura nie była sprzyjająca, po występie udaliśmy się na pochód ulicami Gródka nad Dunajcem w poszukiwaniu Wiosny :)

22.03.2013 - w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbyły się gminne eliminacje XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do udziału w rywalizacji o kwalifikację do eliminacji powiatowych zgłosiło się siedemnastu uczestników: pięciu - szkoła podstawowa, dziesięciu - gimnazjum i dwóch - szkoła ponad gimnazjalna. Komisja konkursowa pracowała w składzie: Komendant Gminny Związku OSP RP w Gródku nad Dunajcem Tadeusz Gąska , Dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem Zofia Wolak, Z-ca Naczelnika OSP w Gródku nad Dunajcem Dawid Bochenek oraz opiekunowie uczestników: Elżbieta Plata, Mirosław Sarota i Jarosław Musiał.  Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Wśród dzieci i młodzieży poszerza znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Wiedza uczestników została sprawdzona w dwóch formach: pisemnej i ustnej. Po teście pisemnym najlepsi przeszli do finału ustnego, gdzie przed komisją musieli odpowiedzieć na trzy pytania.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa):

1.      Mateusz Stasianek  - SP Gródek n.D.

2.       Jasiński Konrad - SP Przydonica

3.       Jasiński Tomasz - SP Gródek n.D.

4.      Małek Monika - SP Jelna

5.      Babiarczyk Dominik - Sp Przydonica

II grupa wiekowa (gimnazjum):

1.      Pancerz Aneta - Gimnazjum Przydonica

2.      Waściszakowski Kamil - Gimnazjum Gródek n. D.

3.      Policht Paulina - Gimnazjum Rożnów

4.      Mrzygłód Małgorzata - Gimnazjum Gródek n. D.

5.      Bednarek Julia - Gimnazjum Rożnów

III grupa wiekowa (szkoła ponad gimnazjalna):

1.      Ślęzak Sebastian - MDP Gródek n. D.

2.      Jasińska Natalia - MDP Przydonica

     W eliminacjach powiatowych wezmą udział po dwie osoby z każdej grupy wiekowej. Powodzenia!

 

27.03.2013 - z okazji Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie z klasy II SP pod kierunkiem pani Ireny Wolak oraz pani Anny Górskiej.

10.04.2013 - w tym dniu nasi najmłodsi koledzy z oddziału przedszkolnego gościli policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na drodze, zasad zachowania się oraz niebezpieczeństw związanych z nieprzemyślanym działaniem. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy oraz miały okazję żeby popisać się wiedzą, którą już mają. Złożyli panu policjantowi obietnicę, że będą niezwykle uważni na drodze w zamian otrzymały odblaskowe zawieszki na plecaki.

16.04.2013 -w tym dniu odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci z oddziałów "0" A i B. Celem zajęć było zachęcanie najmłodszych kolegów i koleżanek do pójścia w wieku 6 lat do klasy pierwszej. Zajęcia prowadziły p. Irena Wolak oraz p. Maria Górowska.

19.04.2013 - miesiąc kwiecień dostarcza naszym najmłodszym kolegom i koleżankom wielu atrakcji. Tym razem dzieci udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródku nad Dunajcem na spotkanie z bajkopisarką p. Edytą Zarębska.

23,24,25.04.2013 - Egzamin gimnazjalny. Do egzaminu przystąpiło 27 uczniów z klasy III G. We wtorek uczniowie zdawali test z wiedzy humanistycznej, w środę z matematyki i przyrody, w czwartek z języków obcych. Jak wiemy warunkiem ukończenia gimnazjum jest przystąpienie do egzaminu, liczba uzyskanych punktów będzie miała wpływ na przyjęcie ucznia do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. Niestety na wyniki trzeba poczekać do czerwca - TRZYMAMY KCIUKI :)

16.05.2013 - w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, odbył się finał konkursu multimedialnego "Wiem komu uwierzyłem. W kategorii Szkoły Podstawowej wyróżnienie otrzymała Anna Mrzygłód z klasy VI.

24.05.2013 - nasi koledzy i koleżanki z klas 0 A i B oraz z kl. I i II SP, w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródku nad Dunajcem spotkali się z kompozytorem, autorem Tomaszem Szwed.

 

29.05.2013 - uczniowie z klas I - III SP, obchodzili Święto Matki. Z tej okazji przygotowali pod kierunkiem p. Ireny Wolak, p. Marii Górowskiej i p. Jolanty Srebrny przedstawienie oraz upominki.

04.06.2013 - odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek z oddziałów przedszkolnych 0 A i 0B. 

04.06.2013 - klasy II i III SP wybrały się na autokarową wycieczkę do Krakowa. Celem wycieczki było zwiedzanie zabytków starego Krakowa. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania opowieści i legend o Krakowie, które w ciekawy sposób przekazał dzieciom przewodnik. Na własne oczy zobaczyli Bramę Floriańską, Rynek, Sukiennice, dziedziniec i katedrę na Wawelu. Byli również w grotach, gdzie pochowani są królowie oraz słynni Polacy. Zobaczyli i dotknęli Dzwon Zygmunta. Wysłuchali hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Oczywiście odwiedzili także Smoka w Smoczej Jamie.

07.06.2013 - odbył się Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Gródku nad Dunajcem.

10.06.2013 - klasy II i III SP odwiedziły stolicę Małopolski, czyli Kraków.Oczywiście główna atrakcją był Smok Wawelski oraz Wawel.

11.06-12.06.2013 - Klasa czwarta udała się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Wszyscy byli zachwyceni z noclegu głęboko pod ziemią.

13.06. - 14.06.2013  – Piątoklasiści zdobywali Pieniny i spali w Szczawnicy pod namiotami!

18 - 19.06. 2013 - Szóstoklasiści wędrowali szlakami Pogórza - Jamna, Bukowiec.

19.06.2013 - Uczniowie klasy I SP  odwiedzili sądecki skansen.

21.06.2013 - w tym dniu przedszkolaki do naszej szkoły zaprosili swoich ukochanych rodziców na Dzień Rodzica. Z tej okazji przygotowali dla Nich przedstawienie pt. "Calineczka" pod kierunkiem p. Bożeny Hałucha i p. Moniki Opyd. 

24.06.2013 -  nasi najmłodsi koledzy i koleżanki udali się na wycieczkę do Pacanowa do Europejskiego Centrum Bajki na spotkanie z bohaterami polskich (i nie tylko) bajek.

27.06.2013 - w tym dniu pożegnaliśmy klasę III gimnazjum.

 28.06.2013 - Zakończenie roku szkolnego 2012/2013. WAKACJE !!!