Strona główna / Z życia szkoły / Rok szkolny 2015/2016

01.09.2015 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

15.09.2015 – Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Po oddaniu i przeliczeniu głosów otrzymaliśmy następujące wyniki;

SZKOŁA PODSTAWOWA
Przewodnicząca: Woźniak Klaudia – kl. VI
Z- ca przewodniczącej: Dumana Gabriela - kl. VI
Członkowie: Bochenek Patrycja, Chochorowski Kamil, Fedko Wiktor, Matusik Mateusz
Opiekun: Pani Dominika Zielińska.

GIMNAZJUM
Przewodnicząca: Oleksy Aleksandra kl. III
Z- ca przewodniczącej: Kuś Karol kl. I
Członkowie: Sromek Marlena, Matusik Małgorzata, Osika Hanna, Waściszakowska Anita, Nędza Klaudia.
Opiekunowie: Pani Zuzanna Kuś, Pani Agnieszka Tarasek.

17.09.2015 – Na ognisko wybrała się klasa I gimnazjum. Był to dla nich wspaniały czas na zintegrowanie się z koleżankami i kolegami ze szkoły w Lipiu.  Nad jeziorem świetnie się bawili, grając w siatkówkę  i smażąc kiełbaski. Pogoda także im dopisała. Czego chcieć więcej? :)

30.09.2015 - klasa VI wybrała się na wędrówkę po Pogórzu. Wśród atrakcji nie zabrakło ogniska i rozgrywek sportowych, a opiekę nad gromadką sprawowała wychowawczyni - pani Anna Górska oraz pani Dyrektor.

14.10.2015 - Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jak zawsze Dzień Nauczyciela jest bardzo radosnym i miłym akcentem w szkolnym kalendarzu. Wówczas szczególnie  wyrażamy swoją wdzięczność wszystkim pedagogom i pracownikom naszej szkoły. Piękną akademię z tej okazji przygotowała klasa III gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Zuzanną Kuś i panią Dominiką Zielińską.

16-20. 10. 2015 - już po raz drugi w naszej szkole zorganizowano akcję "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia". Cieszyła się ona wyjątkowym zainteresowaniem uczniów. Wspaniale było się zajadać przepysznymi przetworami i pieczywem domowej roboty. Mamy nadzieję że ta ciekawa "promocja zdrowia" na stałe zagości w kalendarzu szkolnym.

20.10.2015 - w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klasy I SP. Program artystyczny i dekoracje przygotowała pani Maria Górowska. Odświętnie ubrane pierwszaki z zapałem deklamowały wiersze i śpiewały piosenki.
Najważniejszym jednak momentem było przyjęcie ich do grona uczniów szkoły. Składały zatem uroczystą przysięgę, że będą pracować na miarę swych możliwości, godnie reprezentować szkołę i właściwie się zachowywać. Pani dyrektor - Zofia Wolak - pasowała ołówkiem każdego kandydata na ucznia. Później "bohaterowie dnia" otrzymali legitymacje szkolne, dyplomy i wiele prezentów od zaproszonych gości. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klasy, w której mamy przygotowały im słodki poczęstunek. /tekst "Echo Pogórza"/

05-06.11.2015 - na dwudniową wycieczkę do Krakowa wybrali się uczniowie klasy 4 i 5 SP wraz z paniami: Anną Sarotą, Eweliną Baziak i Barbarą Soboń - Dumana. Wyjazd zorganizowano w ramach programu "Dukaty Decjusza". Uczniowie zwiedzili Willę Decjusza, uczestniczyli w wykładach i warsztatach numizmatycznych, których głównym tematem była historia, rola i wartość pieniędzy.

06.11.2015 - Uczniowie klasy I, II, III Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego „0A” i „0B” wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”.
Jest to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka.
Do tej akcji uczniowie przygotowywali się przez kilka lekcji, podczas których poznali zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieli się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Z pomocą nauczycieli i rodziców przygotowali wspólne, pyszne i zdrowe śniadanie. Na stołach królowały sery, warzywa, owoce, chude wędliny oraz pełnoziarniste pieczywo, naturalne soki, jogurty i woda. /tekst "Echo Pogórza"/

06.11.2015 - dzieci z "Bajkowej Krainy" zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. W czasie uroczystości  przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i odznakę "Dzielnego Przedszkolaka".

10.11.2015 - w przeddzień Święta Niepodległości cała nasza szkolna społeczność świętowała 97 rocznicę odzyskania wolności. Klasa VI wraz z panią Anną Górską i panią Jolantą Jeż przygotowała piękna akademię w której ukazane zostały najważniejsze wydarzenia tego ciężkiego okresu w dziejach Polski, jakim były rozbiory. Poprzez wspólny śpiew i wiersze wszyscy mogliśmy "zamanifestować" swoją miłość i przywiązanie do ojczyzny, poczuć się prawdziwymi patriotami. Pamięć i wdzięczność za daną nam wolność to dwie rzeczy, które winniśmy pielęgnować.

19.11.2015 - to dzień dyskoteki andrzejkowej. Zabawy połączone z wróżbami odbywały się w godzinach porannych i popołudniowych. Każdy miał szansę "wyszaleć się" na parkiecie, a także dowiedzieć się jaka czeka go przyszłość. dodatkowo na dyskotece dla klas 4-6 i gimnazjum odbył się tradycyjny już Chrzest Kotów, który przygotowała III klasa gimnazjum.

24.11.2015 - w tym dniu na zabawie andrzejkowej bawiły się nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z klas 0 A i 0 B. Na zabawie oczywiście nie zabrakło wróżb które przygotowała dla nich "Czarodziejka z Łysej Góry".

25.11.2015 - kolejny dzień wrażeń dla naszych najmłodszych. Dzieci z oddziałów zerowych wraz z panią Moniką Opyd i panią Karoliną Sadłoń oraz rodzicami wybrały się na przedstawienie teatralne pt"Pinokio" do Nowego Sącza. Oprócz oglądania spektaklu dzieci miały okazję poznać "od kuchni " pracę aktora na specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach teatralnych.

25.11.2015 - na tak zwaną "wywiadówkę" tłumnie przybyli rodzice ciekawi ocen i zachowania swoich pociech. Miłym uzupełnieniem zebrania było przedstawienie pt. "Szlifowanie diamentów", które zrealizowali aktorzy z Krakowa w ramach programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła".

06.12.2015 - Mikołajki :) w tym roku obchodziliśmy je na kilka sposobów. Przedszkolaków i pierwszaków w poniedziałek (07.12.) odwiedził Święty Mikołaj, który tradycyjnie wręczył im wspaniałe prezenty.Pozostałe klasy w ramach Mikołajek udały się do kina do Nowego Sącza.

22.12.2015 - w naszej szkole prawdziwie poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Kolorowe wystroje klas, pachnące gałązki, szopki i aniołki, galowe stroje i rozmowy o świątecznych tradycjach. Piękna akademia bożonarodzeniowa przygotowana przez kl. II SP pod czujnym okiem wychowawczyni – pani Ireny Wolak oraz pani pedagog – Bożeny Mlyczyńskiej pomogła nam zapomnieć o urazach i problemach, i skoncentrować się na najważniejszych wartościach w życiu, jakimi są: wiara, nadzieja i miłość.
Nasze spotkanie zaszczycił Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem – Pan Józef Tobiasz.
Świątecznych i noworocznych życzeń było co niemiara. Życzenia dla Grona Nauczycielskiego i Braci Uczniowskiej złożyli: Przewodnicząca Rady Rodziców, Dyrekcja Szkoły, Samorząd Uczniowski, Redakcja „Echa Pogórza”. Kolędy śpiewał chór szkolny pod dyrekcją p. Doroty Jabłońskiej.
Odbyły się też klasowe wigilie, oczywiście jak tradycja nakazuje z barszczem z uszkami! Wspólne kolędowanie i życzenia rozbrzmiewały w każdym zakątku szkoły. Nowo narodzone Dzieciątko znowu zagościło w naszych sercach. Oby jak najdłużej!
/tekst - "Echo Pogórza"/

 

13. 01.2016 - w naszej szkole gościliśmy pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Zbyszycach wraz z ich opiekunami – tradycja wspólnych spotkań w okresie bożonarodzeniowym trwa już od wielu lat. Poprzez wspólne kolędowanie, występ szkolnego kółka muzycznego pod opieką p. D. Jabłońskiej oraz Jasełka w wykonaniu kl. 2 SP pod czujnym okiem wychowawczyni p. I. Wolak i p. pedagog B. Mlyczyńskiej staraliśmy się umilić czas pensjonariuszom. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i skromnych podarunków. Spotkanie przygotował szkolny wolontariat wraz z opiekunami – p. M. Wolak i p. E. Baziak. Nad całością organizacji tego szczególnego dnia czuwała oczywiście nasza Pani Dyrektor - Zofia Wolak. Swoją obecnością zaszczycił nas też Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem - Józef Tobiasz.
/tekst - "Echo Pogórza"/

/fot - p.A. Górska/

14.01.2016 Dzisiaj nasza szkoła w tanecznych rytmach!

Jak co roku przed feriami zimowymi bawiliśmy się na tzw. zabawach choinkowych. Najmłodsze klasy, czyli I-III SP, poprzebierane w karnawałowe stroje, zaczęły swoje pląsy i konkursy tuż przed południem.
Starszyzna zaś szalała w późnych godzinach popołudniowych i wieczornych. Oj, wesoło było i szkoda, że się już skończyło…
/tekst -"Echo Pogórza"/

/fot - p. J. Srebrny/

26.01.2016 - nasi najmłodsi koledzy i koleżanki  z Bajkowej Krainy oraz z Oddziałów Przedszkolnych 0 A i 0 B bawili się na Balu Przedszkolaka.

 

10.02.2016 - Nasza Szkoła gospodarzem Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym Tenisie Stołowym!!

Wczoraj zawodniczki i zawodnicy z 28 szkół podstawowych zacięcie ze sobą rywalizowali na naszej sali gimnastycznej. Awans na zawody wojewódzkie uzyskali zawodnicy, którzy uplasowali się na pierwszych 6. miejscach.
W kategorii dziewcząt zaszczytne miejsca zdobyły, poczynając od pierwszego: Julia Domiter – SP Młynne, Magdalena Michalik SP 2 Ptaszkowa, Julia Ligęza – SP Wilczyska, Zuzanna Matusiewicz SP Czarny Potok, Sonia Żarowska – SP Lipnica Wielka, Martyna Celusta SP Jadamwola.
Natomiast w kategorii chłopców: Dawid Kosmal – SP Skrzydlna, Karol Sułkowski – SP 4 Limanowa, Dawid Trojanowski – SP Sienna (nasza gmina!!), Bartłomiej Gruszkowski – SP 2 Mszana Dolna, Filip Golonka SP 4 Limanowa, Arkadiusz Bochenek – SP 2 Ptaszkowa. Wszystkim gorąco gratulujemy!!
Organizacja zawodów ze strony naszej szkoły zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego - Dominika Zielińska i Janusz Jurkowski oraz przedstawiciele MOS PN - Kamil Głębocki i Marek Mirek. Nad całością czuwała oczywiście nasza Pani Dyrektor – Zofia Wolak. Swoją obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego – Zygmunt Paruch.
/tekst - "Echo Pogórza"/

/fot - p. A. Górska/

15.02.2016 - Nałogom mówimy NIE !
Dnia 15 lutego 2016 w naszej szkole odbył się ciekawy spektakl profilaktyczny pt. "Nałogom - nie!" przygotowany przez uczniów klasy III SP wraz z wychowawcą panią mgr Jolantą Srebrny. Humorystyczne scenki w wykonaniu uczniów uświadomiły nam groźne konsekwencje spożywania alkoholu, narkotyków czy też palenia papierosów.

17.02.2016 - przedszkolaki z oddziału 0 B zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczysty Dzień Seniora, z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie pt. "Bałwanek i jego goście" pod kierunkiem p. Moniki Opyd a rodzice zadbali o smaczny poczęstunek dla babć i dziadków oraz dzieci. Nie zabrakło także upominków dla Seniorów które dzieci przygotowały samodzielnie.

18.02.2016 - Dzień Seniora obchodziły przedszkolaki z oddziału 0 A.

19.02.2016 - Dziś w naszej szkole obejrzeliśmy spektakle profilaktyczne: "Diabelski Młyn" i "O psotnym krasnalu" w wykonaniu aktorów Teatru Moralitet z Krakowa sfinansowane ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Gródek nad Dunajcem. Przedstawienia ukierunkowane były na przeciwdziałanie uzależnieniom. Ich tematyka wzbudziła w nas refleksje na temat wartości życia i dokonywanych wyborów. We współczesnym świecie pełnym zagrożeń i dylematów takie lekcje są dla nas ważne i cenne.
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

26.02.2016 - odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny w zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów, kształtowanie umiejętności  w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej. Konkurs przeprowadzono w obecności przedstawicieli OSP - Gródek nad Dunajcem: p. T. Gąska, p. J. Waściszakowskiego oraz PSP - Nowy Sącz - p. Nosala. Odbywał się on w trzech kategoriach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła ponadgimnazjalna. Do konkursu przystąpiło ogółem 21 uczestników. Uczniowie pisemnie zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi wiedzy pożarniczej.
W kategorii szkół podstawowych II miejsce zdobył - Mateusz Kuś - uczeń Zespołu Szkół w Gródku n/D, który zakwalifikował się do etapu powiatowego organizowanego w Moszczenicy. Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.
/tekst - p. Jolanta Jeż/

07.03.2016 - Gdzie szukać Pana Boga? W nas i wokół nas, w Polsce i na świecie. Wszędzie można podziwiać Jego niezwykłe dzieła stworzenia. Po dzisiejszych rekolekcyjnych rozważaniach w kościele wróciliśmy do szkoły, by zapoznać się z pięknem Bożego świata. Uczestniczyliśmy w prelekcji na temat egzotycznego krajobrazu Brazylii i ludzi w niej żyjących. Tzw. spotkanie z podróżnikiem co roku odbywa się w naszej szkole za sprawą grupy "Trzask".
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

10.03.2016 - Przedsmak świąt
Dzisiaj w naszej szkole miał miejsce się kiermasz wielkanocny zorganizowany przez p. Irena Wolak oraz opiekunki wolontariatu: panie -Magdalenę Wolak, Ewelinę Baziak, Jolantę Jeż. Na kiermaszu pojawiły się dekoracje świąteczne wykonane także przez nas - uczniów. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne.
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

10.03.2016 - Na naszej hali gimnastycznej odbyły się gminne rozgrywki w mini piłkę ręczną. Nasze zawodniczki z kl. 5 i 6 zajęły 3 miejsce! Gratulujemy zaciętej walki! Brawo dziewczyny!!!
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

11.03.2016 - Dzień Kobiet na wesoło zorganizowali nam dzisiaj uczniowie kl.3 i 2 gimnazjum oraz kl. 4. Jak widać święto Pań może być każdego dnia! Superowo!
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

11.03.2016 - Z wielka radością informujemy, że ...
Mamy srebro w rejonie!!! Tak to prawda!
A to za sprawą Pauliny Bielak, Małgorzaty Surdziel i Marleny Sromek - naszych wspaniałych tenisistek z kl. 2 gimnazjum!! To zaszczytne 2 miejsce w zmaganiach drużynowych w tenisa stołowego wywalczyły dzisiaj w Limanowej na zawodach rejonowych. To już nie pierwszy raz nasze koleżanki ujawniły swoje wielkie umiejętności! Wielkie gratulacje i gorące brawa - dziewczyny!! Dziękujemy za tak piękne zaprezentowanie naszej szkoły! Tak trzymać!!
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

17.03.2016 - 1 miejsce w powiecie!!! Pięcioro uczniów naszego gimnazjum reprezentowało szkołę i gminę Gródek nad Dunajcem w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu.
W konkursie wzięło udział 60. gimnazjalistów z powiatu nowosądeckiego. Niezmiernie miło nam ogłosić, iż zwycięzcą konkursu została nasza koleżanka z kl. III gimnazjum - Małgorzata Matusik!!! - Wielkie brawa Małgosiu! - W nagrodę weźmie ona udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie pana prof. Ryszarda Legutki. Pozostali uczniowie z naszej szkoły – Urszula Bajorek, Aleksandra Oleksy i Bartosz Gawlak także wykazali się bardzo dobrą znajomością krajów anglojęzycznych i zostali wyróżnieni! W konkursie wzięła też udział Hanna Osika. Brawo trzecioklasiści!
Gorąco gratulujemy tak pięknego sukcesu i nagród! Cieszymy się, że godnie reprezentowaliście naszą szkołę w powiecie!!
Gimnazjalistów do konkursu przygotowywała anglistka p. Magdalena Wolak.
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

18.03.2016 - w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego – „Książka przyjaciel prawdziwy” rywalizowali ze sobą uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły. Tematyka konkursu dotyczyła książki Beaty Kołodziej „Pamiętnik wielickiego skrzata”. Uczniowie odpowiadali na szereg pytań dotyczących I części serii Solilandii. Pierwsze miejsce ex auguo zdobyli reprezentanci kl. 1 (Szymon Sarota, Oliwier Osuch, Łukasz Mucha) i kl. 2 (Ola Serafin, Mateusz Bajorek, Karol Galica) drugie miejsce wywalczyli przedstawiciele kl.3. ( Karol Kołacz, Dominika Basta, Nikola Gawlak). Zabawa była wyśmienita, wszyscy otrzymali upominki, a reprezentanci klas dyplomy i symboliczne nagrody. Konkurs przygotowały panie: Barbara Soboń – Dumana – nauczyciel bibliotekarz oraz Maria Górowska, Irena Wolak i Jolanta Srebrny – wychowawcy klas.
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

22.03.2016 - Dziś na naszej hali gimnastycznej odbyły się gminne zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców z gimnazjum. Nasze reprezentantki i reprezentanci po wspaniałej walce uplasowali się na 3. miejscach!! Gorąco gratulujemy brązu i pięknej rywalizacji! Daliście z siebie bardzo dużo i tak dalej trzymać!!! Dziękujemy za piękną postawę sportowca!
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

23.03.2016  - Święta tuż, tuż...
Dziś w naszej szkole odbyła się przepiękna akademia z okazji Świąt Wielkanocnych przybliżająca nam symbole i zwyczaje świąteczne. Przygotowali ją uczniowie kl. 3 SP pod opieką wych. p. Jolanty Srebrny i p. Doroty Jabłońskiej. Bogata, kolorowa dekoracja, gromki śpiew i piękne barwne stroje i recytacje napełniły nasze serca wielkanocną radością! Po występie naszych małych artystów Pani Dyrektor - Zofia Wolak, ks. Proboszcz - Władysław Mucha, Przewodnicząca Rady Szkoły - p. Ewa Kołacz oraz Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

/tekst - redakcja "Echo Pogórza"/

23.03.2016 - Srebro w rękach naszej tenisistki!!
Półfinał Wojewódzki
Dzisiaj - 23.03.2016r. - nasze gimnazjalistki powalczyły rewelacyjnie! Małgorzata Surdziel w pięknym stylu sięgnęła po zaszczytne 2. miejsce w Półfinale Wojewódzkim Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego!!! – Gorące gratulacje Małgosiu!! Jesteś dla nas mistrzynią!! - Zawody odbyły się w Ropie. Brała w nich udział także Marlena Sromek, która też dzięki pięknej walce uplasowała się w przedziale 9-12. Gratulujemy!! Brawoooo!
Nasza Małgosia zaprezentuje nas i naszą gminę w zawodach wojewódzkich oczywiście!! Trzymamy kciuki!
Gratulacje składamy także na ręce nauczyciela wf pana Janusza Jurkowskiego.
Dziękujemy za piękne zaprezentowanie naszej szkoły i gminy.
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

01.04.2016 -  Konkurs recytatorski "zerówek" - 1 miejsce!
Dzisiaj odbył się Gminny Konkurs Recytatorski oddziałów przedszkolnych przygotowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Nasz wspaniały mały recytator z "O"a - Dawid Rosiek - wywalczył 1 miejsce!
Był bezkonkurencyjny! Gorąco gratulujemy Dawidkowi!! W konkursie wzięły też udział 3 nasze dziewczynki: Emilka Koszyk, Małgosia Mrzygłód i Wiktoria Kołacz. Chociaż nie zajęły czołowych miejsc pięknie recytowały, dlatego i dla nich wielkie gratulacje! Do konkursu przygotowywały maluchów - p. Bożena Hałucha i p. Monika Opyd.
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”

01.04.2016 - Nasza gimnazjalistka - Małgorzata Surdziel reprezentowała nie tylko nasza szkołę, ale i nasz powiat w Turnieju Tenisa Stołowego na szczeblu wojewódzkim!! Zawody odbyły się 31 marca w Limanowej. Co prawda nie zajęła medalowego miejsca, ale pięknie walczyła tenisistami trenującymi w różnych klubach sportowych. W zawodach uczestniczyło 32. chłopców i 38. dziewcząt z całego województwa małopolskiego. Dziękujemy Gosi i gratulujemy zaszczytnego udziału w zawodach na tak wysokim szczeblu, na który awansować można tylko dzięki dużym umiejętnościom i ciężkim treningom. Przy okazji gratulujemy bratu Łukaszowi za dzielne wspieranie siostry. Na zawody z Małgosią pojechała nasza Pani Dyrektor - Zofia Wolak, która oczywiście kibicowała naszej koleżance i dodawała jej otuchy.
Małgosię do zawodów przygotowywał p. Janusz Jurkowski - nauczyciel wf.
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

05.04.2016 - Ogólnopolski Sprawdzian w klasie VI
- Wreszcie za nami! - stwierdzili dzisiaj zgodnie nasi szóstoklasiści, którzy prezentowali się pięknie, galowo. Poranny stres rozładowali w czasie przerwy pomiędzy 2 częściami sprawdzianu, szalejąc na placu zabaw! Dosłownie!! A pogoda iście letnia temu sprzyjała!
Jak doszły nas słuchy - cieszyli się, że na polskim nie było okoliczników, przydawek i słowników, a na matematyce były prostopadłościany, które podobno wyćwiczyli!
Mamy nadzieję, że poszło im dobrze. Wraz z nimi czekamy na wyniki, trzymając kciuki.
A tymczasem gratulujemy Wam - Szóstoklasiści - pierwszego takiego sprawdzianu!
A teraz życzymy wesołej zabawy - słoneczko na Was czeka!
Wiemy, że niektórzy już grają w piłkę na orliku przy Arce, inni pałaszowali lody... hohohoho... Przecież to jeszcze nie wakacje!!!
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

7.04.2016 - w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Z radością informujemy, że nasz kolega – Mateusz Kuś z kl.5 - wziął w nich udział i w nagrodę dostał piłkę. Nagroda zapewne się przyda, ponieważ Mateusz to też super sportowiec i w najbliższy wtorek jedzie na międzygminne rozgrywki w piłkę ręczną.
Gorąco gratulujemy udziału w zawodach na szczeblu powiatowym. Dobrze mieć takiego strażaka w szkole, bo bezpieczeństwo życia ludzkiego to najważniejsza sprawa. Wielkie brawa – Mateuszu!
Do konkursu przygotowywała p. Jolanta Jeż.
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

07.04.2016 - Piłka ręczna - złoto!!!
Dzisiaj na naszej hali sportowej odbyły się gminne zawody w piłę ręczną chłopców ze szkół podstawowych. Nasi reprezentanci w pięknym stylu wywalczyli 1 miejsce. Mecz dostarczył wielką dawkę emocji!! W składzie naszej zwycięskiej drużyny byli nasi koledzy z kl.5 i 6: Dawid Bajorek, Dawid Mlyczyński, Wiktor Fedko, Kacper Kołacz, Kacper Koszyk, Łukasz Bajorek, Mateusz Mlyczyński, Patryk Hajduk, Michał Damasiewicz, Adam Stasianek. Gratulacje chłopaki!!! Spisaliście się na 102 ! I tak trzymać w kolejnych eliminacjach! Jesteśmy z Was dumni!
Do zawodów naszych zawodników przygotowywała p. Dominika Zielińska, której też gorąco gratulujemy.
Na kolejnych miejscach uplasowały się następujące drużyny: Rożnów – 2 miejsce, Roztoka Brzeziny – 3 miejsce, Podole Górowa – 4 miejsce, Sienna – 5 miejsce.
Dla wszystkich gorące brawa!!
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

13.04.2016 -  w naszej szkole odbyła się akademia pod hasłem „Jak rozweselić Ziemię?”, którą przygotowali uczniowie kl.5 oraz 1 i 3 G pod opieką pani Anny Saroty i pani Agnieszki Tarasek. Inscenizacja  zaprezentowana została w ramach działań związanych z realizowanym w naszej szkole projektem „Ekoszkoła 2016” i Dniem Ziemi. Podczas tego spotkania mieliśmy możliwość obejrzeć prezentację dotyczącą ekologii wykonaną przez uczestników projektu.
Na zakończenie wręczone zostały nagrody i dyplomy w różnych konkurencjach ekologicznych, przeprowadzonych w ostatnich tygodniach.
/tekst – p. A. Tarasek/

18.04.2016 – uczniowie klas II i III SP pod opieką p. Ireny Wolak i p. Jolanty Srebrny byli na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce. Pod opieka przewodnika odbyli wędrówkę po trasie turystycznej Kopalni Soli w Wieliczce, połączoną z odkrywaniem sekretów bajek. Uczniowie spotkali się ze Skarbnikiem i bawili się w towarzystwie Wesołego Soliludka. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wysłuchali fragmentów książki „Solilandia - pamiętnik Wielickiego Skrzata”.
/tekst – p. Jolanta Srebrny/

22.04.2016 -  Dzień Zdrowego Stylu Życia. Zdrowo, kolorowo i wesoło spędziliśmy dzisiaj szkolny czas! Zamiast
książek - zdrowe jedzonko i ruch! Dzień Zdrowego Stylu Życia rozpoczęliśmy wspólnym marszobiegiem dookoła Gródka nad Dunajcem, a słoneczna pogoda sprzyjała!! Potem podzieleni na grupy wiekowe przygotowywaliśmy kanapki i szaszłyki, które wspólnie z apetytem degustowaliśmy, popijając sokami. Mniam, mniammm… Na hali gimnastycznej odbywały się różnorodne próby zręcznościowo – sprawnościowe, aerobik i rozgrywki sportowe w piłkę nożną. Dreszczyków emocji więc nie brakowało. Ponadto odwiedzili nas dwaj nasi absolwenci: Kamil Kołacz i Jakub Adameczek, którzy pokazali nam różne ćwiczenia Street workout, zapierające dech w piersiach. Ich pokazy i pogadanki uświadomiły nam, że warto rozwijać swoje pasje. Oby więcej takich zdrowych dni w szkole!
Dzień Zdrowego Stylu Życia przygotowali: p. Karolina Litwińska i p. Janusz Jurkowski. Dziękujemy!
/tekst - Redakacja "Echo Pogórza"

26.04.2016 - odbyły się zawody w piłkę nożną na "Orliku" przy Zespole Szkół w Rożnowie. Do rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn: Roztoka Brzeziny, Przydonica, Sienna, Gródek nad Dunajcem i Rożnów. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły i SP Rożnów zakończyły turniej z taką samą ilością 7 pkt, a w meczu bezpośrednim zremisowaliśmy z gospodarzami 2:2.
O pierwszym miejscu SP w Rożnowie zadecydował lepszy bilans bramek w całym turnieju. Nasi chłopcy po bardzo zaciętej walce zajęli ostatecznie drugie miejsce! Medale i puchary wręczyła Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Rożnowie.
Gratulujemy chłopcom z klasy V i VI i dziękujemy przede wszystkim za walkę do końca! Naszych piłkarzy do zawodów przygotowywała p. Dominika Zielińska.
/tekst- Redakcja "Echo Pogórza"/

28.04.2016 -  Szalone nożyczki, czyli komedia kryminalna autorstwa Paula Portnera.
Czy warto było jechać? Na to pytanie uczestnicy dzisiejszej wycieczki do Teatru Bagatela w Krakowie (gimnazjaliści i absolwenci naszej szkoły) odpowiedzieli jednogłośnie: Oczywiście i to nie raz! Oprócz dobrego i wciągającego przedstawienia otrzymaliśmy solidną dawkę śmiechu. Wszystko to wplątane jest w ciekawą zagadkę kryminalną. Kto zabił pianistkę? Tego można się dowiedzieć jedynie uczestnicząc w spektaklu, ponieważ wszystko jest w rękach widzów. Sami tego doświadczyliśmy typując przez głosowanie sprawcę zabójstwa. W „naszym” spektaklu przestępczynią okazała się fryzjerka Barbara Markowska, która otrzymała najwięcej głosów. Ale jeśli się wybierzecie do Bagateli i uważnie będziecie oglądać widowisko, to sami będziecie mogli zagrać w tym spektaklu, wskazując sprawcę zabójstwa p. Izabeli Richter. Aktorzy bowiem grają i jednocześnie starają się utrzymać kontakt z widzami, prosząc ich o pomoc w śledztwie.
/tekst - Redakcja"Echo Pogórza/

28.04.2016 -  nasi wspaniali piłkarze z gimnazjum wrócili dzisiaj z gminnych zawodów w piłkę nożną z II miejscem i pucharem! Zasłużone gratulacje odebrali także z rąk samej pani mgr Marty Saroty - Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura Nowy Sącz - która dzisiaj wizytowała naszą szkołę. My również przyłączamy się do gorących gratulacji i dziękujemy za piękne zaprezentowanie naszej szkoły i postawy sportowca. Brawo chłopaki!!!
Naszych piłkarzy do zawodów przygotowywał p. Janusz Jurkowski.
/tekst- Redakcja "Echo Pogórza"/

 

04.05.2016 - w naszej szkole wyjątkowo podniosły nastrój. Święto Konstytucji 3 Maja uczciliśmy się patriotyczną akademią, którą przygotowała kl. V i I gim. pod opieką p. Anny Saroty, p. Agnieszki Tarasek, p. Janusza Jurkowskiego, p. Magdaleny Wolak oraz wicedyrektor naszej szkoły – p. Bogumiły Gąska. Piątoklasiści przybliżyli nam fakty historyczne poprzez piękne deklamacje i gromki śpiew majowych pieśni, natomiast gimnazjaliści zauroczyli nas polonezem w ich wykonaniu. Uwagę przykuwała także biało – czerwona dekoracja podkreślająca naszą więź z ojczyzną. Po zakończeniu akademii nastąpiło wręczenie dyplomów naszym laureatom ogólnopolskiej olimpiady matematycznej „Olimpus” i „Olimpusek”. Odebrali je: Katarzyna Górowska kl. 3 SP, Łukasz Bajorek kl.6, gimnazjaliści z kl.1 - Karol Kuś, Maciej Guśtak i Marlena Sromek. Milo nam poinformować, że Łukasz Bajorek został także laureatem ogólnopolskiej olimpiady z przyrody. Naszych laureatów przygotowywały panie: wicedyrektor – Bogumiła Gaska, Jolanta Srebrny i Anna Sarota Ponadto rozstrzygnięty został szkolny konkurs czytelniczy przygotowany przez p. Barbarę Soboń – Dumana. Jego zwycięzcami zostali: Aleksandra Serafin kl.2 SP, Mateusz Bajorek kl. 2 SP i Mateusz Jewulski kl.4. Wszystkim – zarówno tak pięknie występującym w akademii jak i naszym wspaniałym laureatom i zwycięzcom konkursu czytelniczego - gorąco gratulujemy!!!
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

09.05.2016 – uczennice kl. II i III SP Aleksandra Serafin i Justyna Kuś reprezentowały naszą szkołę na kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego w Lipiu. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Serafin. Do konkursu przygotowywały p. Jolanta Srebrny i p. Irene Wolak.
/tekst – p. J. Srebrny/

10.05.2016 – uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas I-III „Mały Mistrz Ortografii” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Przydonicy. Klasę II reprezentował Kornel Koszyk, który otrzymał wyróżnienie natomiast klasę III reprezentowała Katarzyna Górowska zajmując II miejsce. Do konkursu przygotowywały panie Irena Wolak i Jolanta Srebrny.
/tekst – p. Irena Wolak/

12 – 13.05.2016 - kl. IV – VI  spędziły w Ojcowskim Parku Narodowym.  Wędrowały szlakami Doliny Prądnika, podziwiając malownicze krajobrazy z majestatycznymi ostańcami skalnymi, średniowieczny zamek w Ojcowie, Bramę Krakowską, Ekspozycję Przyrodniczą Ojcowskiego Parku Narodowego. Wielkich emocji dostarczył im pobyt w jaskiniach: Łokietka, Ciemnej i Nietoperza.  Atrakcją był także pobyt na Zamku w Pieskowej Skale i widok  Maczugi Herkulesa. Pogodę mieli „zamówioną”, więc była piękna, słoneczna!! Do domów szczęśliwie wrócili tuż przed ulewą. To się nazywa szczęście! Niezapomnianych wrażeń dostarczyła im oczywiście noc w „Zośce”.  Po dwóch dniach z radością wpadli w objęcia rodziców, by i jak najszybciej podzielić się z nimi wrażeniami! Opiekunami wycieczki były: p. Anna Sarota, p. Ewelina Baziak, p. Agnieszka Tarasek oraz p. Anna Górska.
/tekst - p.A. Górska/

16.05.2016 - w Zespole Szkół w Podolu Górowej odbył się Gminny Konkurs Interdyscyplinarny. Nasi koledzy: Łukasz Bajorek i Michał Basta z kl.6 oraz Mateusz Kuś z kl.5 wykazali się wielką wiedzą i umiejętnościami i byli nie do pokonania. Nic więc dziwnego, że bez problemu zdobyli zaszczytne I miejsce!!! Wielkie brawa dla Was - Łukaszu, Michale i Mateuszu!! Jesteśmy z Was dumni!

/tekst - redakcja "Echo Pogórza"/ 18.05.2016 - uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Ekoszkoła 2016” w Borzęcinie. Uczniom Szkoły Podstawowej w składzie: Izabela Jasińska, Michał Basta i Łukasz Bajorek z kl.6 przyszło zmierzyć się z 3- osobowymi reprezentacjami z 30 Szkół Podstawowych, natomiast uczennice gimnazjum: Hanna Osika, Małgorzata Surdziel i Anita Waściszakowska rywalizowały z reprezentacjami z 18 placówek. Konkurs składał się z dwóch części - prezentacja prac plastycznych o środowisku przyrodniczym regionu, w którym mieszkamy, oraz testu wiedzy z zakresu ekologii i wiedzy o parkach narodowych i krajobrazowych. Ostateczne wyniki konkursu poznamy w czerwcu w Tarnowie w czasie podsumowania całego projektu. Gratulujemy  naszym koleżankom i kolegom udziału na wojewódzkim szczeblu! Cieszymy się, że tak pięknie popularyzujecie naszą gminę.  A dzięki Wam może wszyscy będziemy z ekologia za pan brat!
Uczniów przygotowywały: p. Anna Sarota i p. Agnieszka Tarasek.
/tekst - redakcja "Echo Pogórza"/

19.05.2016 - Międzygminny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych - 1 i 2 miejsce!!
Mamy ogromną przyjemność poinformować o sukcesach naszych uczniów w Międzygminnym Konkursie o Krajach Anglojęzycznych zorganizowanym przez naszą szkołę.
Gabrysia Dumana z kl.6 zdobyła 1 miejsce!! Równie wysoko uplasowała się Małgorzata Matusik z kl. II gim., zajmując zaszczytne miejsce 2.
- Gabrysiu i Małgosiu, bardzo, bardzo gorąco gratulujemy! Szczerze radujemy się z Wami Waszymi sukcesami!!
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

20.05.2016 – w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gródku n. Dunajcem odbyła się XVII edycja konkursu wiedzy o regionie: „Moja gmina, czyli cudze chwalicie swego nie znacie” zorganizowana przez p. Halinę Zyzak – bibliotekarza. Na konkurs przybyły  dwuosobowe reprezentacje uczniów klas  VI z terenu naszej gminy wraz z wychowawcami. Nasi szóstoklasiści: Izabela Jasińska i Łukasz Bajorek zdobyli 2 miejsce! Wykazali się dużą wiedzą o naszym regionie i udowodnili, że „swoje znają”! Brawo!! Gorące gratulacje dla naszych znawców gminy. Izabela i Łukasz na  konkurs stawili się pod opieką wychowawczyni – p. Anny Górskiej.
/tekst - redakcja "Echo Pogórza"/

22.05.2016 -  o godz. 18.00 Mszą świętą w kościele parafialnym w Gródku nad Dunajcem rozpoczęliśmy obchody Święta Szkoły. Przypadły one w uroczystość Trójcy Świętej – święta szczególnie ulubionego przez naszego Patrona – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Iwona Czerwińska z Instytutu Prymasowskiego w Warszawie oraz Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem – Pan Józef Tobiasz. Po Mszy świętej celebrowanej przez ks. Proboszcza Władysława Mucha nasi goście wraz z Panią Dyrektor – Zofią Wolak - wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów o naszym Patronie, które wcześniej przeprowadzone były w szkole wśród dzieci i młodzieży wszystkich klas. Nagrody otrzymali: Anna Mrowca, Justyna Kuś, Oliwier Osuch, Katarzyna Bogdanowicz, Kinga Mordarska, Natalia Piszczek, Aleksandra Wolak, Marlena Sromek oraz Karol Kuś. Gorąco gratulujemy!!!
We Mszy św. licznie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem, „zerówki”, grono pedagogiczne, rodzice, zaproszeni goście i parafianie.
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

/zdjęcia - p. R. Srebrny/

23.05.2016 - cała społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z „zerówkami”, z gronem pedagogicznym na czele z Panią Dyrektor Zofią Wolak i Panią Wicedyrektor – Bogumiłą Gąska świętowała Dzień Patrona w Krynicy. Tam odwiedziliśmy Ośrodek Wychowawczo – Formacyjny – „Ostoję” – miejsce związane z dziełem wielu wspaniałych ludzi. Swój niezatarty ślad w dzieje „Ostoi” wniósł właśnie Sługa Boży Kardynał Wyszyński – nasz Patron. W „Ostoi” poświęcił kaplicę pod wezwaniem Jasnogórskiej Matki Kościoła, w której oglądaliśmy pamiątki z Nim związane i modliliśmy się o Jego Beatyfikację. Uczestniczyliśmy też w prelekcjach na temat Prymasa poprowadzonych m.in. przez Panią Iwonę Czerwińską z Instytutu Prymasowskiego w Warszawie. Ponadto podzieleni na grupy wiekowe obejrzeliśmy wystawę poświęconą Kardynałowi Wyszyńskiemu. Na koniec spacer deptakiem i oczywiście krynickie lody. Był to niezwykły dzień. Pogłębiliśmy wiedzę o naszym Patronie, ale nie zabrakło lubianych przez nas atrakcji. Dzień obchodów Święta Szkoły zorganizowała Dyrekcja naszej szkoły. Święto szkoły pomogli sfinansować nasi sponsorzy. Dziękujemy!
/tekst – Redakcja „Echo Pogórza”/

 

25.05.2016 - w Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy drugiej. Były wiersze z życzeniami dla mam, piękne piosenki i scenka "z życia wzięte". Zebrane mamy z wielkim wzruszeniem słuchały swoich pociech. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom przygotowane przez siebie laurki oraz obrazki. Uściskom i całusom nie było końca. Mamy zostały zaproszone do wspólnego świętowania przy pięknie zastawionym stole, na którym znalazły się smakołyki oraz kawa i herbata.
/tekst - p. Irena Wolak/

/zdjęcia - p. I. Wolak/

 

25.05.2014 – dzisiaj na świetlicy naszej szkoły kl. II gim. zaprezentowała nam projekty edukacyjne z 4 wybranych tematów: historia: I wojna światowa, religia: Światowe Dni Młodzieży, geografia: wulkany, wychowanie fizyczne: kluby sportowe działające na terenie Gminy Gródek n. Dunajcem. Gratulujemy naszym gimnazjalistom pomysłowości i talentów! Wasze projekty bardzo nam się podobały.
Uczniowie pracowali pod opieką: p. Jolanty Jeż, p. Doroty Jabłońskiej, p. Anny Saroty, p. Janusza Jurkowskiego.

25.05.2016 - niektórzy uczniowie młodszych klas już dziś zaprosili do szkoły swoje Drogie Mamy, by złożyć im życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Pod opieką wychowawców przygotowali piękne przedstawienia i słodki poczęstunek. Kochanym Mamom trudno było ukryć wzruszenie.... Na zdjęciach prezentujemy klasę najmłodszą, czyli pierwszoklasistów, których wychowawczynią jest p. Maria Górowska

23-27.05.2016 - Nasza Małgosia w nagrodę do Brukseli !!
Z ogromną radością informujemy, że nasza koleżanka – Małgosia Matusik z kl.3 gim. w nagrodę za zajęcie I miejsca w VII Powiatowym Konkursie o Krajach Anglojęzycznych zorganizowanym przez Zespół Szkół im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli w dniach 23 – 27.05. 2016 r. Zwiedziła Brukselę, Brugię, Kolonię w Niemczech. Uczestniczyła w wykładach na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Ponadto miała okazję wziąć udział w obradach na trybunie Sali Plenarnej!! Jak twierdzi to była niezapomniana, pełna wrażeń i doświadczeń wycieczka! Dzięki niej mogła poznać stolicę i sprawy UE, poczuć europejski klimat.
– Małgosiu, gorąco gratulujemy Ci raz jeszcze nagrody i tak pięknego, kształcącego wyjazdu!!

30.05.2016 - w naszej szkole odbył się kolejny konkurs językowy - V Międzygminny
Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum.
Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem.
Organizatorami konkursu byli: Dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem,
Pani Zofia Wolak oraz nauczycielka języka niemieckiego Pani Karolina Litwińska.
W zmaganiach językowych wzięło udział 25 uczestników z 14 gimnazjów, znajdujących się na terenie gmin: Gródek nad Dunajcem, Korzenna oraz Łososina Dolna:
Uczestnicy pisali godzinny test konkursowy, obejmujący zadania z zakresu: rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
oraz znajomości struktur gramatyczno - leksykalnych.

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE – DOROTA NOWAK Zespół Szkół w Rożnowie
II MIEJSCE – NATALIA SZELEC Zespół Szkół w Librantowej
III MIEJSCE – ALEKSANDRA SUS Zespół Szkół w Korzennej
I WYRÓŻNIENIE – MAŁGORZATA MATUSIK Zespół Szkół w Gródku nad Dunajcem, która na konkurs stawiła się niebawem po powrocie z Brukseli!
II WYRÓŻNIENIE – MATEUSZ WOLAK Zespół Szkół w Podolu - Górowej

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem, Ośrodek „Barbara” w Gródku nad Dunajcem, firmę FAKRO, firmę PROFLORA Mateusz Litwiński oraz Dyrekcję Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem.

Przed uroczystym rozdaniem nagród uczniowie klasy II gimnazjum z naszej szkoły zaprezentowali uczestnikom konkursu i nauczycielom przedstawienie teatralne w języku niemieckim pt. „Aschenputtel – Kopciuszek”, przygotowane przez p. Karolinę Litwińską.
Pełen humoru występ bardzo się wszystkim podobał!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM
ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU!
Szczególne podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursie.
/tekst K. Litwińska/

31.05.2016na jakże piękna i wzruszającą akademię z okazji Dnia Matki swoje Mamy do szkoły zaprosili z kolei uczniowie z kl. III SP wraz z wychowawcą: p. Jolantą Srebrny. Wierszami, piosenkami i inscenizacją uczcili to radosne święto. Na koniec wręczyli swoim Mamom kwiaty i upominki, serdecznie dziękując za trud wychowania.

31.05.2016 klasa 0B wraz z wychowawczynią p. Moniką Opyd przygotowała piękną akademie z okazji Dnia Rodzica. Radosnymi uśmiechami, wierszami i piosenkami dzieci wyraziły swoja miłość do rodziców. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane laurki oraz bukieciki kwiatów. Nie zabrakło też wspólnego słodkiego poczęstunku.

01.06.2016 - Dzień Dziecka w naszej szkole połączony został z wczorajszymi obchodami dnia bez papierosa. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Zuzanny Kuś i p. Dominiki Zielińskiej zorganizował i przeprowadził konkurs talentów, do którego przystąpili uczniowie wszystkich klas. Oj, było co podziwiać! Talentów wiele wśród nas. Wszystkim występującym gorąco gratulujemy!! Natomiast część dotyczącą profilaktyki przygotowała p. Bożena Mlyczyńska – pedagog szkolna. Nasza utalentowana brać szkolna otrzymała atrakcyjne nagrody. Wyróżnieni orderami zostali nasi sportowcy z podstawówki za swoje osiągnięcia w zawodach. Cenne nagrody i medale za sprawą naszych sponsorów: Bikershop i IBCS . Dziękujemy!!

06.06.2016 - rodzice uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem wraz z wychowawczynią p. Jolantą Srebrny zorganizowali swoim pociechom Dzień Dziecka w stadninie koni Koński oGródek. Było wiele atrakcji: przejażdżka na koniach, różne gry i zabawy, konkursy i wspólny posiłek. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili.

08.06.2016 - Nasz wolontariat nagrodzony II miejscem na deskach Teatru J. Słowackiego w Krakowie!
W dniu 8 czerwca wolontariusze z naszego gimnazjum pod opieką p. Magdaleny Wolak i p. Bożeny Hałucha brali udział w uroczystej gali podsumowującej całoroczną IX edycję małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Gala odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wolontariat naszej szkoły wraz z opiekunami i Dyrekcją został zaproszony na galę, gdyż Komitet Organizacyjny przyznał nam zaszczytne II MIEJCE w etapie wojewódzkim projektu. Gala została zorganizowana przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. Wzięło w niej udział 15 nagrodzonych szkół z województwa małopolskiego. Komitet przyznał po pięć pierwszych, drugich i trzecich miejsc. Uczniowie otrzymali dyplomy, cenne nagrody rzeczowe dla szkół (kamery, aparaty), a laureaci pierwszego miejsca udadzą się na pielgrzymkę do Rzymu.
Warto dodać, że w tegorocznej edycji uczestniczyło aż 155 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego. Tym bardziej cieszy wysoki wynik wolontariuszy naszego gimnazjum.
W gali uczestniczyli przedstawiciele Metropolity Krakowskiego, Małopolski Wicekurator Oświaty, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego, Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Dyrektorzy Delegatur Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Członkowie Kapituły oraz Komisji Projektu a także Burmistrzowie, Wójtowie, Dyrektorzy Szkół i Nauczyciele.
/tekst M. Wolak/

05-07.06.2016 - Nasi gimnazjaliści we Wrocławiu!
W dniach od 5 do 7 czerwca trzydziestoosobowa "ekipa" uczniów z klasy 2 i 3 gimnazjum wraz z p. Zuzanną Kuś, p. Dominiką Zielińską i p. Bożeną Mlyczyńską wybrała się na Dolny Śląsk, aby podziwiać piękne miasto Wrocław. Oto nasza relacja:
Po pięciu godzinach drogi miasto powitało nas piękną, słoneczną pogodą. Całe popołudnie zachwycaliśmy się widokami i zabytkami na Ostrowie Tumskim - najstarszej części Wrocławia, zwiedziliśmy gotyckie kościoły (archikatedrę św. Jana Chrzciciela - patrona miasta, Kościół św. Idziego, Kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja) Most Tumski (z tysiącami "kłódek miłości"), Park Juliusza Słowackiego, Politechnikę Wrocławską, Stare Jatki, Most Grunwaldzki, Stare Miasto z pięknym ratuszem i kolorowymi kamienicami i wiele innych. Cały czas towarzyszyły nam też figurki krasnali, które usytuowane są na teranie całego miasta. Oglądaliśmy słynną Panoramę Racławicką (wrażenia były niesamowite);) Na koniec wybraliśmy się na wspaniały rejs statkiem po Odrze, który był nie lada okazją do krótkiego odpoczynku i robienia zdjęć. Mimo zmęczenia byliśmy bardzo zadowoleni i do późnych godzin miło spędzaliśmy czas, grając w gry, rozmawiając, oglądając filmy itp.
Drugi dzień był pełen atrakcji przyrodniczych; odwiedziliśmy ZOO, Afrykarium, Ogród Japoński, zwiedzaliśmy jeszcze Hydropolis - ciekawą wystawę multimedialną poświęconą wodzie. Chodzenia było sporo, toteż nietrudno sobie wyobrazić nasze uradowane twarze w drodze powrotnej do hostelu Około godziny 18 emocje sięgnęły zenitu, za sprawą meczu naszej reprezentacji w piłkę nożną. Oczywiście jak na prawdziwych kibiców przystało dumnie zasiedliśmy przed telewizorem, oglądając zmagania piłkarzy. Atmosfera była bardzo miła, chociaż wynik nie był zbyt ciekawy. Na koniec dnia zafundowaliśmy sobie przejazd tramwajem i pokaz fontanny multimedialnej.
Trzeci dzień - dzień rozstania z Wrocławiem... Rano zwiedziliśmy Halę Stulecia oraz Iglicę, a następnie pojechaliśmy w kierunku Opola - miasta słynnego przede wszystkim z festiwalu polskiej piosenki. Tam przez krótką chwilę spacerowaliśmy po rynku, potem odwiedziliśmy Wieżę Piastowską skąd nie tylko mogliśmy podziwiać śliczną panoramę miasta, ale również dowiedzieliśmy się wiele ciekawych faktów z historii miasta. A później, cóż... to był już czas powrotu "Trzy dni minęły jak dwie godziny, dało się słyszeć wśród kolegów i koleżanek.
Podsumowując; wycieczka była baaardzo udana, wróciliśmy bogatsi o nowe przygody, wypoczęci, troszkę opaleni:) Program wycieczki był tak różnorodny, że każdego coś zainteresowało, nikt więc nie mógł narzekać na nudę. Polubiliśmy tą " Wenecję Północy" jak bywa nazywany Wrocław, pokochaliśmy rynek, kościoły i tramwaje oczywiście Te wydarzenia na pewno na długo zostaną w naszej pamięci:) zwłaszcza że to była już ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym... Za dwa tygodnie zakończenie roku... aż trudno uwierzyć, prawda? Cóż czas biegnie szybko
/tekst - Ula Bajorek – EP/

10.06.2016 - godz.10.00 społeczność uczniowska naszej szkoły począwszy od klasy I SP aż po III G czyli 134 uczniów oraz 11 nauczycieli włączyła się do ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu masowego czytania w jednym momencie!
Oczywiście na lekturę swoich ulubionych książek wybraliśmy pole namiotowe w Gródku n. Dunajcem nad naszym ukochanym Jeziorem Rożnowskim! Słoneczną pogodę zamówiliśmy wcześniej, więc była piękna! Rozlokowani na kocach i czym się dało zaczytywaliśmy się z rozkoszą. I przez chwilę zdawało nam się, że to wakacje… To była prawdziwa uczta dla ducha i ciała, nic więc dziwnego, że nie chciało nam się wracać do szkoły… Już dziś obiecaliśmy sobie, iż na następny rok takie czytanie powtórzymy.
Temu ogólnopolskiemu wydarzeniu patronowały Biblioteki Szkolne Online. W naszej szkole akcję czytania zorganizowały: p. Barbara Soboń – Dumana - bibliotekarz i p. Anna Górska – nauczyciel j. polskiego.

3-12.06.2016 - nasi gimnazjaliści wraz z kolegami ze szkoły w Tęgoborzy zwiedzali Włochy: San Marino, Rzym, Watykan, Wenecję a także okolice Bellari. Zakwaterowani byli się w hotelu w miejscowości Bellaria. Podczas pobytu kąpali się w morzu i odpoczywali na piasku. Wszyscy wrócili bardzo opaleni i zadowoleni /również p. Dyrektor i p. E. Baziak/. Ten piękny, pełen niezapomnianych wrażeń wyjazd krajoznawczo – turystyczny możliwy był dzięki licznym sponsorom. Organizacją wycieczki zajęła się Dyrekcja Szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

15.06.2016 - z radością informujemy, że w Gminnym Konkursie Ortograficznym nasz kolega - Kamil Sowa zdobył tytuł wicemistrza ortografii w kategorii klas IV, a Dawid Bajorek zajął 3 miejsce w kat. kl.V. Gorące brawa! W konkursie reprezentowała nas także Wiktoria Hajduk. Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy!!
Konkurs składający się z kilku części: ćwiczenia ortograficzne, zasady ort., dyktando, literowanie i nie należał do łatwych. Co roku przygotowuje go SP - Roztoka - Brzeziny. Dziękujemy za super organizację!

16.06.2016 – 2 miejsce w gminnych rozgrywkach piłki nożnej – „siódemki” wywalczyły nasze super klasa zawodniczki z kl. 5 i 6: Julia Bochenek, Justyna Bednarek, Wiola Stasianek, Kamila Foryś, Kinga Rychlik, Kinga Witek, Iza Jasińska, Wiktoria Hajduk, Natalia Piszczek, Gabrysia Dumana i Patrycja Bednarek. Brawo dziewczyny! Tak trzymać!

17.06.2016 - kl.1 SP pod opieką wych. p. Marii Górowskiej i rodziców odwiedziła Sądecki Park Etnograficzny i Miasteczko Galicyjskie. Nasi najmłodsi z wielkim zainteresowaniem poznawali historię Sądecczyzny. Wycieczka była super, a pogoda wakacyjna!

21.06.2016 – cała społeczność uczniowska naszej szkoły zgromadziła się przy stanicy WOPR-u oczywiście w Gródku nad Dunajcem, by zapoznać się z zasadami bezpiecznego korzystania z naszego jeziora i innych akwenów wodnych. Szkolenie wraz z bardzo ciekawymi pokazami przeprowadzili ratownicy sądeckiego WOPR –u w ramach projektu „Edukacja dzieci i młodzieży na obszarach wodnych w sezonie letnim i zimowym” współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe.
- Oby więcej takich szkoleń – bo wszyscy z zainteresowaniem brali w nim udział. W końcu to wiedza nam potrzebna, bo z jeziora często korzystamy. Piękny pokaz akcji ratunkowej na wodzie na długo zostanie nam w pamięci.
Dziękujemy Ratownikom i Organizatorom za szkolenie!!

22.06.2016 - Tradycją naszej szkoły jest, że drugoklasiści przygotowują pożegnanie dla absolwentów. Tak też stało się dziś. Na uroczystym spotkaniu na szkolnej świetlicy każdy trzecioklasista otrzymał z rąk młodszego kolegi i koleżanki nagrodę i wyróżnienie za osiągnięcia, czyny i zachowania, którymi szczególnie odznaczał podczas gimnazjalnego życia. Trzeba przyznać, że typy wyróżnień były bardzo trafnie dobrane, a i niejednego ubawiły. Swój dyplom za odwagę i podejmowane ryzyko otrzymała także wych. kl.3 pani Zuzanna Kuś z rąk wych. kl.2 pana Janusza Jurkowskiego. W dalszej części uroczystości drugoklasiści weszli w rolę reporterów Faktów TVN. Zdali relację z wywiadów wcześniej przeprowadzonych z panią Dyrektor, z nauczycielami i panią Krystyną Karnafał. Na koniec pokazali różne ciekawe fotki absolwentów. Gratulujemy drugoklasistom i ich wychowawcy pomysłowości i talentów!!

22.06.2016 - koniec roku już jak na zajęcy skok! Dziś na wycieczkę wieńczącą rok szkolny wybrała się kl.1 G. A swoje kroki skierowali do Rożnowa - wbrew powiedzeniu: „Cudze chwalicie, a swego nie znacie”. Pod opieką wychowawczyni p. Bogumiły Gąska – wicedyrektor szkoły oraz pani Magdaleny Wolak zwiedzili wnętrze elektrowni wodnej i zaporę zbudowaną w latach: 1935-1941 r. Jak potem stwierdzili to była interesująca lekcja! Turbiny, wnętrze zapory zrobiły na nich wrażenie! Na koniec wycieczki odbyli spacer wzdłuż zapory i posilili się smacznym jedzonkiem. Słoneczna pogoda sprzyjała pieszemu wypoczynkowi.

23.06.2016 - „Nie płacz, że coś się skończyło…” nasi absolwenci gimnazjum żegnali się dziś z naszą szkołą i po raz ostatni pokazali, że są klasą z wielkim potencjałem, pełną pomysłów, poczucia humoru i mądrości. Pierwsza część akademii przez nich przygotowanej oscylowała wokół pojęcia szczęścia. Potem w humorystycznych scenkach doskonale sparodiowali zachowanie nauczycieli naszej szkoły – w tym Pani Dyrektor - w różnych sytuacjach lekcyjnych . I trzeba przyznać zrobili to doskonale! Tak więc śmiechu było co niemiara! Dalszym punktem programu była prezentacja multimedialna przedstawiająca lata ich szkolnej edukacji i dzieciństwa. I.. nie obyło się bez łez. Zwłaszcza w momencie pięknych podziękowań dla Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli, Pracowników obsługi szkoły i oczywiście Rodziców. Ich wychowawczyni – Pani Zuzanna Kuś na szczęście miała chusteczki higieniczne pod ręką. Ale i tak dzielnie się trzymała, kierując do nich ostatnie słowa. Po przemówieniu Pani Dyrektor – Zofii Wolak nastąpiło wręczenie zasłużonych nagród naszym absolwentom za ich sukcesy w różnych konkursach, zawodach sportowych i przedsięwzięciach. A było tego naprawdę sporo! Specjalną Nagrodą Pani Dyrektor obdarowany został Bartosz Gawlak.
Smutno nam donieść, że wśród absolwentów znaleźli się nasi utalentowani redaktorzy - Nagrody „Echa Pogórza” otrzymali: Bartosz Gawlak (Naczelny! ), Urszula Bajorek i Martyna Wójsik! Dziękując za ich wieloletnią, efektywną pracę - opiekunka koła dziennikarskiego przyznała, że trudno ich będzie zastąpić.
Po tych wszystkich uroczystych i wzruszających chwilach przyszedł czas na dyskotekę absolwentów z uczniami klasy 2 gim.

24.06.2016 – piękna data! Koniec roku szkolnego!! Jak co roku tego oczekiwanego dnia rano wszyscy zgromadziliśmy się w naszym kościele na uroczystej mszy św. Po czym na apelu szkolnym odebraliśmy zasłużone świadectwa z paskiem i nagrody z rąk Dyrekcji Szkoły: p. Zofii Wolak, p. Bogumiły Gąska oraz wychowawców. Następnie w salach lekcyjnych wychowawcy klas wręczyli pozostałe świadectwa i wygłosili ostatnie przedwakacyjne „kazania”. Emocji, życzeń, podziękowań i przeprosin oraz uścisków było moc!!! I kwiatów pięknych dużo… A upalna pogoda tym bardziej pozwalała poczuć smak wakacji i wolności. Witajcie więc upragnione wakacje!!!

 

 

DZIĘKUJĘ REDAKCJI "ECHA POGÓRZA" WRAZ Z OPIEKUNEM PANIĄ ANNĄ GÓRSKĄ ZA UDOSTĘPNIANIE TEKSTÓW ORAZ ZDJĘĆ - ADMINISTRATOR