Strona główna / Z życia szkoły / Rok szkolny 2011/2012

01.09.2011 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012.

16.09.2011 - odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego;

Wyniki:

SZKOŁA PODSTAWOWA

Przewodniczący:  JAKUB KANTOR KL. VI

Z-ca przewodniczącego: MACIEJ MATEJA KL. VI

Członkowie: GRZEGORZ KRZYŻAK KL. V, NATALIA SITEK KL. IV, KRYSTIAN SAROTA KL. IV

Opiekun: p. DOMINIKA ZIELIŃSKA

GIMNAZJUM NR 5

Przewodniczący:  ARKADIUSZ OPIŁO  KL. III

Z-ca przewodniczącego: PAULINA BOMBA KL. II

Członkowie: BARTŁOMIEJ DUMANA  KL. II, ARKADIUSZ SZCZECINA KL. III, KAMIL KOŁACZ KL. I

Opiekun: p. KRZYSZTOF MIREK, p. ANNA SAROTA

 

18.09.2011 - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działającą przy OSP Gródek nad Dunajcem startowała w etapie gminnym zawodów sportowo-pożarniczych według regulaminu CTIF. Skład drużyny:

dowódca – Kamil Waściszakowski,

członkowie:

Aleksandra Dumana

Krystyna Grygiel

Stanisława Grygiel

Karolina Urban

Joanna Sowa

Monika Wolak

Małgorzata Mrzygłód

Michał Sarota

Wojciech Sarota.

     Młodzi druhowie wykazywali się w biegu sztafetowym i rozwinięciu bojowym. W końcowej klasyfikacji zdobyli I miejsce w kategorii chłopców. Brawo, młodzi druhowie!

 

22.09.2011 - nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji "Sprzątanie świata". Z papierów i innych śmieci oczyściliśmy rejon od Lipia poprzez Gródek nad Dunajcem do Bartkowej Posadowej.

26.09.2011 - klasy I - III były na wycieczce w Nowym Sączu. Wzięli udział w I Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Kino Jazda" w MCK Sokół, dzieci uczestniczyły w uroczystym otwarciu festiwalu z udziałem postaci bajkowych, potem obejrzały film pt. "Dzikie Łabędzie", na podst. baśni H. CH. Andersena. Drugim celem wycieczki były Wielogłowy. Tam przeszli stacje drogi krzyżowej poświęconej naszemu patronowi Kard. St. Wyszyńskiemu, na jednej ze stacji zapalili znicz.

30.09 - 02.10. 2011 - w Białymstoku odbyła się Ogólnopolska Konferencja - Sympozjum szkół noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego pt. "Przebaczaj wszystko wszystkim". Uczestnicy tego spotkania - w tym także nauczyciele z naszej szkoły: Pani dyrektor Zofia Wolak, p. Bogumiła Gąska, p. Dominika Zielińska - mieli okazję poznać miejsca, w których bywał i pracował Kardynał Stefan Wyszyński - nasz patron. Na trasie sympozjum znajdowały się: Białystok, Augustów, Suwałki, Studzieniczna. Swoistym i wyjątkowym miejscem była Zuzela, miejsce urodzenia i początkowego kształcenia Kardynała. Na zakończenie organizatorzy podarowali każdej szkole , do posadzenia "Dęby zuzelskie".

04 - 05.10.2011 - w tych dniach uczniowie klasy VI, byli na wycieczce rowerowej na Jamną. Trasa wycieczki przebiegała malowniczymi szlakami turystycznymi Pogórza Rożnowsko - Ciężkowickiego. W czasie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały p. Bogumiła Gąska, p. Barbara Soboń - Dumana, p. Anna Górska, p. Monika Opyd.

11.10.2011 - uczniowie klasy IV i V SP oraz  uczniowie klasy III G w Gródku nad Dunajcem pod opieką nauczycieli:  Anny Sarota, Dominiki Zielińskiej,  Barbary Soboń - Dumana oraz Bożeny Mlyczyńskiej uczestniczyli w wycieczce turystyczno - krajoznawczej po Ziemi Sandomierskiej.
Celem wycieczki było  poznanie walorów przyrodniczych zabytków architektury obronnej i mieszczańskiej, historii Ziemi Sandomierskiej oraz
zwiedzanie „Bałtowskiego Parku Jurajskiego”, w którym największą atrakcję stanowią rekonstrukcje dinozaurów i innych wymarłych grup zwierząt oraz „Bałtowski Zwierzyniec”.

14.10.2011 - w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, przygotowana przez klasę II gimnazjum pod kierunkiem p. Magdaleny Wolak i p. Agnieszki Tarasek.

 

11.10-14.10.2011 -  na hali szkolnej odbyły się XVI Ogólnopolskie Zawody Służb Więziennictwa w badmintona organizowane przez Ośrodek Doskonalenia Kadr S. W. "Bartek". Gościliśmy wówczas zawodników z całego kraju biorących udział w zawodach. Korzystając z sytuacji chcielibyśmy podziękować  za współpracę ośrodkowi "Bartek", szczególnie za użyczanie autokaru uczniom szkoły w Gródku nad Dunajcem.

27.10.2010 - Ślubowanie klasy I Szkoły Podstawowej. Nasi młodsi koledzy i koleżanki zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Nasi młodsi koledzy i koleżanki przygotowali z tej okazji akademię pod kierunkiem p. Ireny Wolak.

27-29.10.2011 - okolica naszej szkoły została obsadzona krzewami. Tuje, irgi, tawuły i inne upiększają od tej pory skarpy dookoła szkoły. Zostały one zakupione w ramach projektu Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Środowiska. Posadzone krzewy dodają budynkowi szkoły walorów estetycznych, a dla uczniów szkoły są dodatkowym źródłem tlenu.

07.11.2011 - uczniowie klas IV - VI oraz klasy gimnazjum wzięły udział w "Spotkaniu z Podróżnikiem". Spotkanie organizowane było przez firmę "Trzask". Podróżnik opowiadał o pobycie w krajach Skandynawskich, o ich historii, kulturze, szkolnictwie jak również o własnych przygodach związanych z wyjazdem do tych krajów. Tło opowieści stanowiła prezentacja multimedialna, obrazująca podróż.

10.11.2011 - w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Organizatorami byli uczniowie klasy III gimnazjum wraz z młodszymi przedstawicielami klasy I gimnazjum oraz odpowiedzialnymi za tło muzyczne uczniami V klasy. Pani Ewelina Baziak, Dorota Jabłońska oraz Pan Janusz Jurkowski stworzyli wraz z uczniami cudowne przedstawienie, które przeniosło nas w czasy kiedy Polska była w niewoli, a Polacy dzielnie walczyli o odzyskanie Korony. Podczas przedstawienia przypomnieliśmy sobie pieśni patriotyczne tj. "Legiony'. "Wojenko, wojenko", a także romantyczną pieśń "Rozkwitały pąki białych róż", którą wykonała uczennica klasy I gimnazjum Patrycja Bielak.

21.11.2011 - Andrzejki :)

Klasy I - III SP

 

Klasy IV - VI SP

Klasy I - III G (chrzest I G)

24. 10. 2011 - roku odbył się WIELKI  BAL  ANDRZEJKOWY dla przedszkolaków  z grup : „0”a i „0”b . W bajecznie przystrojonej sali tańczyły: wróżki, wiedźmy, czarownice, magowie, piraci, koty i inne postacie . Pomysłowe przebrania pozwoliły bawić się wesoło, w atmosferze tajemniczych wróżb i przepowiedni andrzejkowych. Wosk lał się obficie, a radość i wyobraźnia dzieci sięgała „zenitu”. Słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców dodawał dzieciom energii do tańców i pląsów .        

09.12.2011 -  w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja świątecznej pomocy "Szlachetna paczka". Zbierane były paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej okolicy. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim darczyńcom, organizatorom i wolontariuszom za dobre serce i pomoc. My jako szkoła włączyliśmy się w przygotowanie tej akcji a nasz szkolny wolontariat zorganizował zbiórkę środków czystości .


8,9,10.12.2011 -  uczniowie klasy III pisali próbny egzamin gimnazjalny przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, natomiast 14,15,16 grudnia ich umiejętności sprawdzane były poprzez próbny egzamin zorganizowany przez wydawnictwo Operon. Również klasa VI sprawdzała swoje siły w próbnym sprawdzianie pisanym we współpracy z wydawnictwem WSiP .

14.12.2011 - klasa VI przystąpiła do próbnego sprawdzianu.

22.12.2011 - jak co roku w poszczególnych klasach odbyły się wigilie bożonarodzeniowe z łamaniem opłatkiem i wspólnym kolędowaniem. Później udaliśmy się na akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia, którą przygotowali uczniowie klasy III SP pod kierownictwem pani Marii Górowskiej.

05,12.01.2012 - klasa VI przystąpiła do próbnych sprawdzianów.

10.01.2012 - 12 uczniów Szkoły Podstawowej kl. IV – VI oraz 22 uczniów Gimnazjum kl. I – III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Olimpus. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 30 zadań testowych jednokrotnego wyboru. Niecierpliwie czekamy na wyniki, które otrzymamy pod koniec marca.
     Młodzi matematycy mają także możliwość udziału w Matematycznym Konkursie Otwartym trwającym przez cały rok szkolny. Co miesiąc umieszczane są zadania w gablocie matematycznej, które należy rozwiązać do dnia 15 każdego miesiąca. Kto będzie najlepszy – wyniki w czerwcu.

02 i 03.02.2012 - nasi najmłodsi koledzy z oddziałów przedszkolnych 0 A i 0 B zaprosili do szkoły swoich dziadków. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały piękne programy artystyczne. Całość uświetniły upominki wykonane przez najmłodszych oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

06.02.2012 - w tym dniu cała nasza szkoła bawiła się na Zabawach Karnawałowych. Rano klasy I - III a w godzinach wieczornych klasy IV - VI oraz Gimnazjum.

 

16.02.2012 - mimo śnieżnej pogody i trudnych warunków na drogach, w naszej szkole odbył się Bal Przedszkolaka, na który zostali zaproszeni nasi najmłodsi koledzy i koleżanki. W trakcie balu odbyło się wiele konkursów z nagrodami. Zostali wybrani Król i Królowa balu. Dziękujemy rodzicom, którzy dla niemałej grupy 80 - ga dzieci przygotowali smaczny poczęstunek. Dziękujemy również Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gródku nad Dunajcem za wsparcie finansowe balu.


02.03.2012 - w tym dniu w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Została podpisana umowa na dofinansowanie hali sportowej. Zarząd Województwa małopolskiego reprezentował dr Stanisław Sorys, natomiast gminę wójt mgr inż. Józef Tobiasz oraz skarbnik gminy pani Janina Matusik. Po podpisaniu umowy samorządowcy spotkali się z młodzieżą Gródka na hali sportowej, gdzie miały miejsce gminne zawody w piłkę ręczną gimnazjum. Ich otwarcia dokonał dr Stanisław Sorys. W krótkim przemówieniu zachęcał młodzież do gry fair play, podkreślił ważność współdziałania zarówno w sporcie, jak i w życiu codziennym.

 

20.03.2012 - w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Wyniki:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa):

           1.Małek Patryk – ZS Jelna

           2.Jasiński Konrad – ZS Przydonica

           3.Źrałka Kajetan – ZS Jelna

II grupa wiekowa (gimnazjum):

           1.Jasińska Natalia - ZS Przydonica

           2.Pancerz Aneta - ZS Przydonica

           3. Waściszakowski Kamil – ZS Gródek nad Dunajcem

           4. Mrzygłód Małgorzata - ZS Gródek nad Dunajcem

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne):

           1.Ślęzak Sebastian - ZSR Haczowa

           2.Świderski Wojciech – I LO Nowy Sącz

21.03.2012 - w tym dniu obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji klasa II SP przygotowała krótkie przedstawienie, pod kierunkiem pani Jolanty Srebrny. Po akademii wybraliśmy się na wiosenny spacer, gdzie pożegnaliśmy zimę.

 

24.03.2012 - w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne, zorganizowane przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem oraz ZO LOP w Nowym Sączu. Szkolenie adresowane było do Opiekunów szkolnych Kół LOP, dyrektorów placówek, w których takie Koła działają, dla nauczycieli biologii i przyrody, którzy są zainteresowani założeniem Koła oraz wszystkich zainteresowanych edukacja ekologiczną. Szkoleni z zakresu: "Klasa z Klimatem" miało na celu zachęcenie nauczycieli do włączenia się w program edukacji klimatyczno - energetycznej. W jego trakcie zaprezentowane zostały działania REC oraz działania Polskiej Zielonej Sieci. Ponadto, wygłoszone zostały prelekcje na temat wpływu energii na zmianę klimatu - "Na tropie wampirów energetycznych, czyli co ma energia do zmian klimatu". Uczestnicy spotkania zapoznali się również z zasadami uczestnictwa w programie Klasa z Klimatem. Na spotkaniu obecny był również wójt Gminy Gródek nad Dunajcem , Pan Józef Tobiasz, który opowiedział o dobrych praktykach ekologicznych w naszej gminie, czyli o innowacyjnym sposobie ogrzewania budynku naszej szkoły oraz o projekcie realizowanym na terenie gminy "Porządkowanie gospodarki wodno -ściekowej gminy Gródek nad Dunajcem na obrzeżach Jeziora Rożnowskiego". Na koniec spotkania nauczyciele opiekunowie szkolnych kół LOP przedstawili sprawozdania z ich działalności. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali wiele ciekawych materiałów edukacyjnych.

03.04.2012 - Sprawdzian po klasie VI.

04.04.2012 - nasi najmłodsi koledzy i koleżanki czyli uczniowie z klas 0 "A" i "B" pod kierunkiem p. Bożeny Hałucha i p. Moniki Opyd, przygotowali przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych.

17.04.2012 - w Szkole Podstawowej w Lipiu, odbył się Konkurs Recytatorski Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego. Naszą szkołę reprezentowali:

  • Łukasz Bajorek z klasy II
  • Karol Kuś z klasy III

Wykazali się oni dobrym talentem recytatorskim i zdobyli równorzędne dwa pierwsze miejsca. Będą reprezentować naszą szkołę na Konkursie Recytatorskim w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. ŻYCZYMY POWODZENIA !!!
Do konkursu przygotowywały p. Jolanta Srebrny oraz p. Maria Górowska

23.04.2012 - nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 A i 0 B, wzięli udział w konkursie recytatorskim - etap szkolny. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie, pani dyrektor Zofia Wolak oraz pani pedagog Bożena Mlyczyńska.

Wyniki:

0A: I miejsce - Oliwia Sarota,

      II miejsce - Nikola Gawlak,

      Wyróżnienie - Justyna Kuś.

0B: I miejsce - Marcel Jeżmanowski,

      II miejsce - Oliwia Żuchowicz,

      Wyróżnienie - Karol Skrobisz.

Gratulujemy !!!

24,25,26.04.2012 - nasi najstarsi koledzy z klasy III G przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. 25.04 - część humanistyczna, 25.04 część matematyczno - przyrodnicza, 26.04 - język obcy.

30.04.2012 - w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez uczniów z klasy I G pod kierunkiem p. Agnieszki Tarasek i p. Agnieszki Gałda.

14.05.2012 - podsumowanie Sądeckiej Wiosny Artystycznej w Sali Widowiskowej MOK w Nowym Sączu. Naczelna idea Wiosny jest artystyczna konfrontacja młodych twórców i wykonawców. Przegląd prowadzony jest w różnych dziedzinach twórczości artystycznej. W dziedzinie plastyki nasz uczeń Kamil Bomba otrzymał wyróżnienie za pracę pt. "Żywioły dobre i złe".

15.05.2012 - jeden z najważniejszych dni dla klasy II gimnazjum. W tym dniu uczniowie przedstawiali swoje projekty edukacyjne na forum szkoły oraz przybyłego gościa - Pana Józefa Tobiasza - Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem. Podczas prezentacji projektów dowiedzieliśmy się o zasadach gry piłki ręcznej, poznaliśmy zagrożenia współczesnego świata, epoki muzyczne na przestrzeni wieków oraz wiele ciekawostek na temat gier komputerowych. Prawdziwym kulinarnym arcydziełem były przygotowane przez nasze koleżanki potrawy z rożnych krajów świata. W przygotowaniu tak pięknych prezentacji drugoklasistom pomagali: p. Anna Sarota, p. Agnieszka Gałda, p. Dorota Jabłońska, p. Janusz Jurkowski oraz p. Krzysztof Mirek.

22.05.2012 - uczniowie klasy I i II SP wybrali się na wycieczkę do Krynicy. Wyjechali kolejką na Górę Parkową; byli w pijalni wód mineralnych. W drodze powrotnej zwiedzali Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej oraz Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu.

28.05.2012 - to bardzo ważny dzień dla naszej szkoły, ponieważ właśnie w tym dniu trzy lata temu przyjęliśmy imię  Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na te pamiątkę obchodziliśmy kolejna rocznicę nadania szkole imienia tego wspaniałego człowieka, jakim był Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński. Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św., która miała miejsce o godz. 10.00. Na Mszy św. ks. Prałat Władysław Mucha wygłosił kazanie o naszym patronie. Następnie całą szkołą udaliśmy się na halę sportowa, gdzie miała miejsce druga część tej uroczystości. Z zapartym tchem oglądaliśmy akademię poświęconą Prymasowi przygotowaną przez kl. IV SP pod przewodnictwem p. Dominiki Zielińskiej oraz p. Anny Górskiej. Czwartoklasistom pomagał nasz szkolny chórek. Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się na poczęstunek. 

29.05.2012 - klasy 0A i 0B wybrały się na wycieczkę do Starego Sącza. Odwiedzili tam nowo wyremontowany teatr i obejrzeli spektakl pt. "Piotruś Pan". Następnie pociągiem przejechali się do Nowego Sącza i autokarem powrócili do Gródka nad Dunajcem.

29.05.2012 - to dzień pełen stresu dla naszych kolegów z II gimnazjum. Tego dnia uczniowie zdawali egzamin Bierzmowania, jeden z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Nasi koledzy mogli liczyć na wsparcie swoich rodziców. Podczas egzaminu przewodniczył: Ksiądz Wizytator, Ksiądz Proboszcz -Władysław Mucha oraz nasza Katechetka - p. Dorota Jabłońska, która wspaniale przygotowała naszych kolegów do egzaminu.

30-31.05.2012 - nasza klasa III gimnazjum wybrała się na ich ostatnią wspólną wycieczkę klasową do Obidzy niedaleko Kosarzysk. Nocowali w schronisku "Obidz". Opiekunkami wycieczki była p. Ewelina Baziak oraz p. Agnieszka Gałda. Przeżyli oni wiele wspólnych wspaniałych chwil, które na długo pozostaną w ich pamięci.

01.06.2012 - klasa 0B wraz z wychowawczynią p. Moniką Opyd przygotowała piękną akademie z okazji Dnia Rodzica. Radosnymi uśmiechami, wierszami i piosenkami uczniowie wyrazili swoja miłość do rodziców. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręczni wykonane laurki oraz bukieciki kwiatów. Nie zabrakło też poczęstunku.

05.06.2012 - na jakże piękna i wzruszającą akademię z okazji Dnia Matki swoje Mamy do szkoły zaprosili z kolei uczniowie z kl. I-III SP wraz z wychowawcami: p. Ireną Wolak, p. Jolantą Srebrny i p. Maria Górowska. Wierszami, piosenkami i inscenizacja uczcili to radosne święto. Na koniec wręczyli swoim Mamom kwiaty i upominki, serdecznie dziękując za trud wychowania.

04-06.06.2012 - klasy I i II gimnazjum wyjechały na trzydniową wycieczkę do Kosarzysk. Zwiedzili Muszynę, Piwniczną wędrowali szlakami na Niemcową i Eliaszówkę. Zakwaterowali się w Stanicy Harcerskiej w Kosarzyskach. Organizacją tej wycieczki zajęły się - p. Magdalena Wolak  oraz p. Agnieszka Tarasek. A w opiece wychowawczynie wspierały p. Anna Kozioł, p. Agnieszka Gałda oraz p. Monika Opyd. 

5-6.06.2012 - klasy IV - VI wraz z opiekunami p. Dominiką Zielińska, p. Anna Sarota, p. Barbarą Soboń - Dumana i p. Krzysztofem Mirek wybrały się na wycieczkę do Zakopanego. Uczniowie zwiedzili zimową stolicę Polski, wyjechali na Gubałówkę oraz zdobyli Czarny Staw Gąsienicowy.

24.06.2012 - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzięła udział w III Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych według regulaminu CTIF zdobywając VI miejsce.

26.06.2012 - druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wraz z druhami OSP Gródek nad Dunajcem zwiedzili Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach oraz Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Dzięki sponsorom (OSP Gródek n/D, Urząd gminy, Komendant Gminny oraz prywatne osoby mające domki letniskowe na naszym terenie) wyjazd ten był całkowicie darmowy. Młodzież z zainteresowaniem oglądała eksponaty pożarnicze i poznawała historię straży pożarnych.

28.06.2012 - pożegnanie klasy III gimnazjum.

29.06.2012 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012.