Strona główna / Z życia szkoły / Rok szkolny 2014/2015

01.09.2014 -to data wszystkim dobrze znana. Tradycyjnie powitaliśmy nowy rok szkolny Mszą św. w gródeckim kościele, a następnie zgromadziliśmy się na hali sportowej, aby omówić sprawy organizacyjne i życzyć sobie wzajemnie dobrego, pracowitego i owocnego roku szkolnego 2014/2015.

14.09.2014 - chłopcy z klas IV-VI uczestniczyli w eliminacjach V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, które odbyły się w Rożnowie.

15.09.2014 - wybory do Samorządu Uczniowskiego! Po oddaniu i przeliczeniu głosów otrzymaliśmy następujące wyniki;

SZKOŁA PODSTAWOWA

Przewodniczący: Karol Kuś - kl. VI

Z- ca przewodniczącego: Gabriela Dumana - kl. V, Kacper Kołacz - kl. IV

Skarbnik: Anna Basta - kl. VI

Członkowie: Klaudia Woźniak - kl. V, Justyna Bednarek - kl. IV

Opiekun: Pani Dominika Zielińska.

GIMNAZJUM

Przewodniczący: Jakub Błędowski - kl. III

Z- ca przewodniczącego: Michał Guśtak - kl. III

Skarbnik: Aleksandra Oleksy - kl. II

Członkowie: Małgorzata Matusik - kl. II, Klaudia Sarota - kl. I, Karolina Landa kl. I

Opiekunowie: Pani Agnieszka Tarasek, Pan Janusz Jurkowski.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY

17.09.2014 - odbyły się indywidualne biegi przełajowe (etap gminy). Jak zawsze wielu z naszych reprezentantów wywalczyło wspaniałe miejsca i zakwalifikowało się do zawodów powiatowych.

18.09.2014 - pierwsze zebranie rodziców, dotyczące głównie organizacji nowego roku szkolnego.

23.09.2014 - klasy 1-3 SP wraz z wychowawczyniami wybrały się do Nowego Sącza na Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino Jazda 2014, który tradycyjnie już po raz czwarty odbywa się w kinie Sokół. Dzieci oglądały film w 3 D pt. "Lego przygoda". Seans bardzo się podobał. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

23.09.2014 - klasy I - III naszego Gimnazjum zwiedziły Muzeum Historyczne w Oświęcimiu oraz obejrzały spektakl teatralny pt. "Chory z urojenia" w Teatrze   im. J. Słowackiego w Krakowie.

24.09.2014 -klasy gimnazjalne wraz z Panią Dyrektor i opiekunami uczestniczyły w wycieczce finansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach projektu ekologicznego SOBUT. Młodzież zwiedziła zakład recyklingu w Brzesku, a także oczyszczalnię ścieków. Uczniowie odwiedzili także Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie obserwowali dużo ciekawych zjawisk. Zawiłe zazwyczaj prawa fizyki, okazały się proste do przyswojenia dzięki pokazanym doświadczeniom. Następnie odwiedzili Lamusownię - krakowski punkt odbioru surowców wtórnych.

27.09.2014 - odbył się Szkolny Piknik Ekologiczny organizowany przez Panie: Bogumiłę Gąska, Annę Sarota, Agnieszkę Tarasek. Było to zwieńczenie projektu SOBUT, w którym uczestniczyliśmy od maja tego roku. Na uczestników czekały rozmaite atrakcje i mnóstwo ciekawych konkursów. To była świetna zabawa połączona jednocześnie z edukacją ekologiczną.

28.09.2014 -  odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF dla Gminy Gródek nad Dunajcem i Gminy Łososina. Z naszej gminy startowało 7 drużyn, a drużyny MDP OSP Gródek nad Dunajcem tj. z naszej szkoły zdobyły III miejsce zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.  Brawo! 

13.10.2014 - z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się akademia, którą przygotowała klasa IV pod kierunkiem p. Anny Sarota.

 

16 - 23.10.2014 - w naszej szkole odbyła się ogólnopolska kampania "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014" organizowana przez Fundację Dobre Życie. Brali w niej udział wszyscy uczniowie zespołu. Celem kampanii było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz istotniej roli produktów zbożowych w diecie. W akcję włączyli się nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Każdy z sześciu szkolnych dni miał inny motyw przewodni, dotyczący zdrowego stylu życia.

            16.10. był dniem  zdrowego owocu, 17.10. zdrowego warzywa, 20.10. zdrowego soku, 21.10. zdrowej kanapki, 22.10. aktywności fizycznej, 23.10. zdrowej żywności. W tym dniu odbyło się podsumowanie kampanii. Dzieci i młodzież chętnie włączyli się w akcję, przynosząc do szkoły i konsumując w/w produkty. W dniu aktywności fizycznej wszyscy uczniowie zebrali się na hali sportowej, aby uczestniczyć w aerobiku. Atrakcją był również mecz piłki ręcznej między uczniami i nauczycielami, którzy przekonywali swoją postawą, że aktywnym można być w każdym wieku. Najważniejszy jednak był ostatni dzień kampanii, w którym nastąpiło podsumowanie akcji. W tym dniu degustowaliśmy kanapki ze zdrowego chleba, pieczonego przez nauczycieli i rodziców, oraz pysznych, zdrowych dżemów, zrobionych przez rodziców dziatwy szkolnej. Na naszym stole można było zauważyć różne rodzaje zdrowego, dobrego chleba wypiekanego tradycyjnie, dżemy z truskawek, malin, jabłek oraz zdrowe soki.

            Następnie wszyscy udaliśmy się na świetlicę, gdzie poszczególne klasy zaprezentowały wyniki pracy zespołowej. Klasy IV- VI szkoły podstawowej przedstawiły rymowanki na temat zdrowego chleba oraz plakaty dotyczące zdrowego stylu życia. Klasy

I- III gimnazjum prezentację multimedialną zatytułowaną "Zdrowy chleb- dlaczego warto go jeść?" oraz zdrowy jadłospis na jeden dzień, z uwzględnieniem wartości odżywczych chleba.            Należy nadmienić, że w klasach I-III szkoły podstawowej odbyły się pogadanki na temat, jak powstaje chleb, a uczniowie wykonali rysunki. Na lekcjach religii rozmawiano o wartości duchowej chleba, na lekcjach języka polskiego rozwiązywano zadania - tłumaczono związki frazeologiczne dotyczące chleba. Uczniom rozdano książeczkę z przepisami na wypiek zdrowego chleba i bułeczek.

            Kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem, zaangażowało się w nią wielu nauczycieli, uczniów i rodziców. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do akcji za rok.

 

23.10.2014 - odbyło się Ślubowanie klasy I SP. Program artystyczny i dekoracje przygotowała pani Irena Wolak. Odświętnie ubrane pierwszaki z zapałem deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Najważniejszym jednak momentem było przyjęcie ich do grona uczniów szkoły. Składały zatem uroczystą przysięgę, że będą pracować na miarę swych możliwości, godnie reprezentować szkołę i właściwie się zachowywać. Pani dyrektor - Zofia Wolak - pasowała ołówkiem każdego kandydata na ucznia. Później "bohaterowie dnia" otrzymali prezenty od rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Wójta Gminy, Sklepiku Szkolnego, przedszkolaków z oddziałów 0A i 0 B oraz kolegów i koleżanek z klasy II i III SP. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klasy, w której mamy przygotowały im słodki poczęstunek.

/tekst - p. Irena Wolak/

04.11.2014 - z przedstawicielami "Fundacji Bezpiecznie do celu" - nadkomisarzem komendy w Nowym Sączu panem Mariuszem Tokarczykiem i panem Zdzisławem Cabałą spotkali się gimnazjaliści. Panowie odwiedzili nas w ramach realizowanego projektu "Od pieszego do kierującego" dofinansowywanego ze środków programu FIO.Przygotowana prelekcja dotyczyła głównie bezpiecznego poruszania się na drodze oraz przepisów drogowych. Uczniowie kl. III G otrzymali dodatkowo ankiety do wypełnienia przed i po prelekcji, które miały sprawdzić ich wiedzę z omawianego tematu oraz opaski odblaskowe.

05.11.2014 - spotkanie z podróżnikiem (tak lubianym w naszej szkole przez wszystkich uczniów). Tym razem pan Krystian Pyrzak zabrał nas w fascynującą wędrówkę  po śródziemnomorskich krajach Europy. Wszystkim bardzo się podobało i już oczekujemy kolejnej wizyty.

14.11.2014 - Akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum pod czujnym okiem pani Barbary Soboń - Dumana i pani Eweliny Baziak. Gimnazjaliści w krótkim i treściwym występie przedstawili najważniejsze wydarzenia z drogi Polaków do wolności w 1918 roku.

 

20.11.2014 - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, z tej okazji pedagog szkolny pani Bożena Mlyczyńska przedstawiła na forum szkoły prezentację multimedialną przedstawiającą prawa ucznia. Rozstrzygnięto też konkurs pt.: "Życie bez nałogów". To był też dzień ostatniego w tym roku Zebrania Rodziców.

25.11.2014 - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasze Szkolne Amatorskie Koło Teatralne wystawiło przedstawienie pt. "O misiu niezłym rozbójnisiu". Młodzi aktorzy  zaprezentowali się świetnie przed dużą widownią z zerówek i przedszkoli całej naszej gminy. Dwa dni później inscenizacje obejrzeli starsi uczniowie naszej szkoły dla których była to wspaniała "podróż w czasie". W końcu każdy z nas był kiedyś dzieckiem i kochał pluszowe misie.

26. 11. 2014 - dzień dyskoteki andrzejkowej. Wszyscy świetnie się bawili, a przygotowane przez każdą klasę wróżby stały się dodatkową atrakcją zabawy.

27.11.2014 - w tym dniu na zabawie andrzejkowej bawili się nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z "zerówek". Oczywiście nie zabrakło wróżb oraz dobrej muzyki. Zabawę uatrakcyjniła również piękna dekoracja sali.

 

05.12.2014 - ten dzień nie bardzo kojarzy się z jakimś ważnym wydarzeniem, a jednak to właśnie w piątek świętowaliśmy MIKOŁAJKI. Przedszkolaki, "zerówki" oraz klasy I-III SP oczekiwały Świętego Mikołaja w szkole zaś pozostali wybrali się na seanse filmowe do kin.

05.12.2014 -  w naszej szkole miał miejsce występ zespołu "Virtuoz". Muzycy przybliżyli nam kulturę oraz muzykę z Ameryki Południowej.

18.12.2014 - w tym dniu młodzież i dzieci z naszej szkoły mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej. Jest to grupa specjalizująca się w poszukiwaniu osób zaginionych na terenie otwartym oraz w gruzach z użyciem psów ratowniczych.

19.12.2014 - Wigilia bożonarodzeniowa w naszej szkole. Jak co roku były życzenia, łamanie się opłatkiem, barszcz z uszkami, kolędy oraz akademia, którą przygotowała klasa VI wraz z wychowawczynią - panią Bogumiłą Gąska.

24.02.2015 - w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu odbył się VI  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowało w tym konkursie aż pięć uczennic klasy drugiej gimnazjum: Małgorzata Matusik, Urszula Bajorek, Aleksandra Oleksy, Angelika Nędza oraz Anna Mrzygłód. 

Anna Mrzygłód otrzymała wyróżnienie w części  plastyczno-językowej konkursu pt. "Artystyczna wizja inspirowana słynną budowlą/atrakcją turystyczną w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej". Gratulujemy!

 

.

.

.

.

11.03.2015 - w tym dniu z okazji Dnia Kobiet, który przypada 8 marca, nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z oddziałów przedszkolnych przygotowali akademię pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń: B. Hałucha oraz M. Opyd. 

 

 

13.03.2015 - tradycyjnie już w naszej szkole odbył się gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół średnich. Konkurs otworzyła dyrektor szkoły Zofia Wolak witając młodzież i gości, wśród których honorowo konkurs otworzył Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz. Pytania do turnieju dostarczył przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu - młodszy brygadier pan Arkadiusz Nosal. Z ramienia Ochotniczej Straży Pożarnej konkursu dopilnowywali komendant OSP w Gródku n/D. Tadeusz Gąska oraz pan Jan Waściszakowski. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze i wyłonił zwycięzców którzy reprezentować będą poszczególne kategorie na szczeblu powiatowym. 
Zwycięzcami zostali:
a) w kategorii Szkół Podstawowych - Karol Kuś SP - Gródek nad Dunajcem
                        - Krystian Stasianek - SP Podole 

b) w kategorii Gimnazjum - Maciej Winiarski - G Podole
                                   - Kamil Mlyczyński - 

c) w kategorii Szkół Średnich - Kamil Waściszakowski - ZSE w Nowym Sączu (były uczeń naszego gimnazjum)
                                        - Natalia Jasińska - I LO w Nowym Sączu.

 

20.03.2015 - w tym dniu wypada pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Z tej okazji kl. II i III SP pod kierunkiem p. Jolanty Srebrny oraz p. Marii Górowskiej, przygotowały program artystyczny pt. " Spotkanie z poezją o tematyce wiosennej". Następnie wszystkie klasy prezentowały swoją wersję wiosennej panny. Odbył się także konkurs literacki, na który każda z klas przygotowała wiersze, listy oraz ody do wiosny. Na zakończenie tego szczególnego dnia na hali sportowej odbył się konkurs zręcznościowy dla klas SP i Gimnazjum.

 

 

31.03.2015  - Montaż słowno – muzyczny : Przez krzyż do chwały  w wykonaniu uczniów kl. V  pod opieką p. A. Górskiej i D. Jabłońskiej miał na celu pomóc  społeczności szkolnej  przygotować się do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych.  Piątoklasiści podkreślili,   że Zmartwychwstanie Chrystusa jest podstawą naszej wiary i gwarancją naszego zmartwychwstania.  Na koniec akademii szkolnej przekazali gorące życzenia szkolnej zbiorowości: - Oby Chrystus Zmartwychwstały wlał w nasze serca – czasem zatwardziałe- ogrom życzliwości, która będzie emanować na innych.

01.04.2015 - uczniowie klasy VI  pisali ogólnopolski sprawdzian– w nowej formule;  najpierw zmagali się z językiem polskim i matematyką,  a po przerwie z językiem angielskim. Informacja także na stronie fb „Echa Pogórza”.

 29.04.2015 - odbył się konkurs "Moja Gmina czyli cudze chwalicie swego nie znacie" i był adresowany dla uczniów i wychowawców klas VI z gminy Gródek n/Dunajcem. Zadaniem tegorocznego konkursu było: „Zaproponowanie jednodniowej wycieczki dla grupy rówieśniczej odwiedzających naszą gminę i zaplanowanie w formie graficznej miejsc które powinni w niej zobaczyć". W drugiej części konkursu uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o gminie Gródek n/D. Nasza klasa szósta zdobyła III miejsce i otrzymała nagrodę pieniężną na kwotę 100 zł. Pieniądze te wykorzystamy na wycieczkę w Pieniny.

 

28.05.2015 - uczniowie  Koła Ekologicznego  zarówno ze Szkoły Podstawowej jak również Gimnazjum  organizowali w szkole Dzień Zdrowia i Ekologii, podczas którego odbyła się  akademia ekologiczno -  zdrowotna. Reprezentanci poszczególnych klas  wzięli udział w konkursie ekologicznym „1 z 12” podczas którego sprawdzili  swoją wiedzę  z zakresu ekologii.  Uczniowie w tym dniu ubrani byli w kolorze zielonym i pomarańczowym.

30.04.2015 - odbył się V Powiatowy Festiwal Tańca Nowoczesnego pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka. Ok. 500 uczestników zgromadziła hala widowiskowo - sportowa w Łącku. Z wielką radością informujemy, że zespół CRAZY BLACK POWER z Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem zdobył I miejsce w kategorii wiekowej C. Gratulujemy CRAZY BLACK POWER w składzie: Karolina Landa, Małgorzata Matusik, Aleksandra Oleksy, Gabriela Ziółkowska, Katarzyna Mordarska, Paulina Sarota, Aleksandra Nowobilska, Anna Bogdanowicz, Aleksandra Koszyk i Klaudia Szczygieł. Życzymy dalszych sukcesów!

03.05.2015 - tego dnia w naszej szkole obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię z tej okazji przygotowała klasa I gimnazjum pod opieką wychowawcy- pana Janusza Jurkowskiego. Gimnazjaliści w interesujący sposób przypomnieli nam o tym ważnym wydarzeniu w dziejach Polski.

13.05.2015 - Nasz Poczet Sztandarowy (Aleksandra Oleksy, Małgorzata Matusik i Maciej Mateja) pod opieką p. Jolanty Srebrny i p. Dominiki Zielińskiej uczestniczył we Mszy św. na Jasnej Górze w ramach VII Pielgrzymki Szkół Prymasowskich, pod hasłem: " Idę z Wami łowić ryby Boże" (kard. Stefan Wyszyński).

 

15.05.2015 – Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali swoje projekty edukacyjne. Na trzech godzinach lekcyjnych przedstawiane były projekty z: historii, fizyki, biologii, geografii oraz wychowania fizycznego. Szkolna społeczność mogła dowiedzieć się czegoś nowego o życiu Wikingów, dziejach naszej planety czy sportowcach z naszej gminy jak również zaobserwować dziwne zachowania zwierząt i wykonać doświadczenia przy użyciu  zabawek.  Dzięki rozmaitym zagadnieniom i ciekawym tematom nikt nie narzekał na nudę, przeciwnie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkim bardzo się podobał ten ''inny wymiar'' lekcji. Nie był to więc czas stracony.

19.05.2015 –  Klasy gimnazjalne i absolwenci naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do teatru Bagatela w Krakowie, gdzie obejrzeli sztukę pt. „ Mayday2”. Humorystyczne perypetie bohaterów przypadły młodzieży do gustu tak samo jak spacer i zwiedzanie Rynku Głównego. Pogoda  także im dopisała, dlatego w świetnych humorach wyjeżdżali ze stolicy małopolski.

20.05.2015 - w XII edycji Międzygminnego konkursu "Moja gmina - historia i środowisko" – zorganizowanym w Gimnazjum w Tęgoborzy – uczniowie naszej szkoły kl.VI - Anna Basta, Karol Kuś i Maciej Guśtak – pomimo dużej konkurencji  - wywalczyli grupowo 2  miejsce dzięki przygotowanej przez nich gazetce historycznej na temat naszych gmin zatytułowanej Szkolne podróżowanie – Historii odkrywanie  oraz rozwiązanym testom wiedzy. Ponadto 3 miejsce indywidualnie za test wywalczył Karol Kuś! Gorąco gratulujemy znawcom naszej i sąsiadującej gminy!!

 

 

21-22.05.2015 - klasy VI SP, II G i III G  pojechały na wycieczkę w Pieniny. Mimo, że pogoda nie była słoneczna, a nawet trochę padało zdobyliśmy Trzy Korony (oczywiście nie Galerię w Nowym Sączu), zwiedziliśmy Wąwóz Homole, Zamek w Niedzicy, zaporę w Czorsztynie oraz Krościenko i Szczawnicę.

22.05.2015 - Najlepsza wycieczka !!! - stwierdzili uczniowie kl. IV i kl.V, którzy w piątek, zwiedzali Niedzicę i szaleli w basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej.

25.05.2015 –  Odbył się IV Międzygminny Konkurs Języka Niemieckiego organizowany w naszej szkole.

 

26.05.2015 – Dzień szczególny dla wszystkich mam. Obchody Dnia Matki przygotowały jak zawsze klasy I - II  SP pod czujnym okiem swych wychowawczyń. Nie zabrakło piosenek i ciekawych inscenizacji oraz dziecięcych podziękowań i szczerych z serca płynących życzeń. Na koniec uczniowie zaśpiewali mamom gromkie i wręczyli upominki.

27.05.2015 – Egzamin do sakramentu bierzmowania klasy II gimnazjum. Wszyscy zdali na   - 6    : D  Taką ocenę otrzymała młodzież od egzaminatora – ks. mgr Stanisława Wojtasa. Brawa i gratulacje ;)

 

28.05.2015 – Po raz szósty obchodziliśmy w naszej placówce Święto Szkoły. Jak zawsze rozpoczęliśmy je Mszą Świętą, po czym udaliśmy się na halę sportową. Tam obejrzeliśmy przepiękne, pełne refleksji przedstawienie przygotowane przez Amatorskie Koło Teatralne pod kierunkiem p. Bożeny Hałucha, p. Moniki Opyd oraz p. Barbary Soboń - Dumana. Tegoroczne obchody wzbogacone zostały o Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie przygotowany przez p. Bożenę Mlyczyńską, p. Zuzannę Kuś oraz p. Dorotę Jabłońską. Rozgrywany był on w dwóch kategoriach: plastycznej (dla klas I – III SP) oraz  w formie pytań zadawanych trzyosobowym drużynom z klas IV – VI SP i gimnazjum. W kat. plastycznej 1 miejsce zajęła klasa II, 2 - ex aequo klasy I i III. W konkursie wiedzy najlepsza okazała się klasa VI, drugie miejsce zdobyła klasa V, a trzecie klasa I gim.

 

29.05.2015 – Ukazały się wyniki Ogólnopolskiego Sprawdzianu po Szkole Podstawowej. Gratulujemy świetnego wyniku naszym szóstoklasistom! :)

 

04.06.2015 – Klasy II i III SP wybrały się na wycieczkę po gminie Rabka - Zdrój. Najpierw odwiedzili Skansen Kolejnictwa w okolicznej wiosce – Chabówce, gdzie podziwiali najliczniejszą w Polsce kolekcje taboru kolejowego. Następnie udali się do Rabkolandu, a potem do pracowni garncarskiej, gdzie sami mogli spróbować ulepić garnki.

 

11.06.2015 -  Odbył się V Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowany w naszej szkole. którego organizatorem była nasza szkoła. Swoją obecnością zaszczycił nas: Starosta Powiatu Nowosądeckiego - Marek Pławiak oraz Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem - Józef Tobiasz. Uroczystego otwarcia dokonała oczywiście nasza Pani dyrektor - Zofia Wolak. A oto wyniki: w kategorii szkół podstawowych: 
1 miejsce zajęła Martyna Winiarska z Wojnarowej , 2 - Aleksandra Wolak z Gródka nad Dunajcem, 3 - Natalia Mrożek z Rożnowa. W kategorii gimnazjum: 1 miejsce - Maria Piechotka z Rożnowa, 2 - Katarzyna Nowak z Rożnowa, 3 - Angelika Nędza z Gródka n. Dunajcem. Na 5 miejscu uplasowała się kolejna nasza reprezentantka - Małgorzata Matusik. Po konkursowych zmaganiach wszyscy udali się na poczęstunek Ośrodka Wyp. "Barbara" . Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje, a zwłaszcza dla konkursowych zwycięzców i naszych koleżanek!

 

16.06.2015 – wycieczka klasy I SP do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, m. in.: zwiedzanie gospodarstwa, warsztaty pszczelarskie czy degustacja miodów.

 

 

17.06.2015 –  OW „Stalownik” - odbyło się podsumowanie konkursu „Na wielkanocną pisankę” zorganizowanego przez GOK w Gródku nad Dunajcem. Nagrodzeni uczniowie odbyli rejs statkiem.

26.06.2015– Uroczystość zakończenia gimnazjum: Msza Święta w kościele parafialnym i akademia upamiętniająca pobyt kl. III w naszej szkole.

27.06.2015 - Zakończenie roku szkolnego 2014/2015.