Strona główna / Z życia szkoły / Rok szkolny 2016/2017

23.06.2017 – tradycyjnie zaczęliśmy od mszy św. w intencji całej szkolnej społeczności celebrowanej przez naszego proboszcza ks. Wł. Mucha. Następnie zgromadziliśmy się na hali gimnastycznej. I jak co roku o tej porze: przemówienie Pani Dyrektor – Zofii Wolak - na temat m.in. minionego roku i zmian związanych z reformą szkoły, bezpieczeństwa w czasie wakacji. Wreszcie oficjalne wręczenie uczniom nagród i świadectw z czerwonym paskiem, nagrodzenie pucharami sportowców roku, życzenia radosnych wakacji i piękny występ naszego nowego zespołu tanecznego. Potem spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych, odbiór pozostałych świadectw, podziękowania i życzenia radosnych wakacji!

 

22.06.2017 – Dzisiejsze popołudnie należało do naszych uczniów kl.3 gimnazjum. Przyszedł czas wzajemnych podziękowań i pożegnań. Po uroczystej mszy św. nasi absolwenci wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym - na czele z Dyrekcją Szkoły -zgromadzili się na świetlicy. Jak co roku najpierw głos zabrali uczniowie kończący naszą szkołę. Przygotowali prawdziwy spektakl składający się ze scenek lekcyjnych, w których to doskonale sparodiowali zachowania naszych nauczycieli i uczniów. Trzeba przyznać, że aktorami są niezłymi, a i spostrzegawczości im nie zabrakło. Nic więc dziwnego, że cała sala tryskała śmiechem! Potem trochę refleksji i zadumy dzięki przygotowanym prezentacjom klasowych wydarzeń i wspomnień z dzieciństwa. I wreszcie czas na nagrody, i wyróżnienia. A było tego sporo, za wyniki w nauce, konkursy, działalność pozalekcyjną i wielkie osiągnięcia sportowe. Ewenementem był dyplom i nagroda dla Sandry Różyckiej za 100% frekwencję począwszy od szkoły podstawowej aż po gimnazjum!! Następnie mowa pożegnalna Pani Dyrektor i wychowawcy klasy – Pana Janusza Jurkowskiego. I smutno się zrobiło, że to już – rozstanie... Na koniec nie zabrakło podziękowań dla drogich Rodziców. Po części oficjalnej smaczny poczęstunek i dyskoteka!
- Gorąco życzymy naszym Absolwentom nowej drogi - bez zakrętów, spełnienia marzeń i powodzenia w nowych szkołach!! 

 

20.06.2017 - uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej zakończyli i podsumowali realizację programu „Spotkania z Leonem”. Wspomniany program to cykl dziesięciu zajęć, których celem była profilaktyka zachowań agresywnych u dzieci poprzez: pogłębienie świadomości własnych uczuć, uwrażliwienie na potrzeby i uczucia innych osób, poznanie konstruktywnych sposobów wyrażania złości. naukę radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych, uświadomienie sobie swojej roli w pomaganiu innym, poznanie zasad dobrej współpracy z innymi. Zajęcia pomogły dzieciom zdobyć doświadczenia dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom oraz umożliwiły im twórcze poszukiwanie rozwiązań i wyciągania wniosków. Program realizowany był przez pedagoga szkolnego –panią Bożenę Mlyczyńską w obecności wychowawcy klasy – pani Ireny Wolak.

 

20.06.2017 - wyrokiem Sądu Najwyższego – w obecności społeczności naszej szkoły - uczniowie kl.3 gimnazjum oraz ich wychowawca Pan Janusz Jurkowski zostali skazani na mocy prawa na pobyt w ośrodkach wychowawczych o zaostrzonym rygorze i innych tego typu placówkach, w których zmuszani zostaną do pracy. Nasi najstarsi koledzy dopuścili się bowiem licznych przestępstw: ukończyli gimnazjum, osiągnęli zbyt wysokie wyniki w nauce i sporcie, pozbawieni byli wiary w młodsze koleżeństwo itp. Sąd obradował w składzie: przedstawiciele kl.2 gimnazjum wraz z wych. Panią Dyrektor Bogumiłą Gąska
Gratulujemy gorąco drugoklasistom pomysłowości i talentów! Wszyscyśmy się ubawili do łez!

 

 

12.06.2017 - w naszej szkole odbyła się niecodzienna wizyta. Gościliśmy bowiem przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego z Krakowa. Przeprowadzili oni warsztaty dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe, bowiem przekazane treści były dostosowane do poszczególnych grup. Wszyscy uczniowie otrzymali odblaski, a młodzież gimnazjalna także "Poradnik dla kierowców". Najmłodsi mogli wejść do specjalistycznego samochodu i włączyć sygnały. Byli z tego powodu bardzo szczęśliwi. Warsztaty były interesujące i przydatne. 
Dziękujemy serdecznie Pani Anecie Starowicz. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów nas odwiedzi.
Spotkanie z Inspekcja Transportu Drogowego zorganizowała p. Ewelina Baziak

 

08.06.2017 -  dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem wybrały się na wycieczkę na „Ranczo Pasja” w Brzesku. 
- Od samego początku towarzyszyła nam radość, a powody były podwójne: po pierwsze nadszedł długo oczekiwany dzień, który zamierzaliśmy poświęcić tylko na zabawę, a po drugie, od samego rana towarzyszyła mam przepiękna pogoda.
Zajechaliśmy na miejsce, a tam na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi: zabawy w dmuchanym zamku, suchy basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, quady i gokarty, zjazd po linie, tunele i wiele innych urządzeń, a przy nich dużo radości i uśmiechów. 
Po trudach zabawy wszystkie dzieci zaproszone zostały na pyszny słodki poczęstunek. 
- Bawiliśmy się wszyscy wspaniale, ale jak mówi przysłowie, wszystko co dobre szybko się kończy. Na koniec pamiątkowe zdjęcie z naszą Panią Wychowawczynią i powrót do domu.

 

05.06.2017ciekawym doświadczeniem dla naszego środowiska szkolnego była akademia z okazji Światowego Dnia Środowiska przygotowana przez uczniów klasy pierwszej gimnazjum pod kierunkiem pani Agnieszki Mirek i pani Bożeny Mlyczyńkiej. Na kilka minut szkolna świetlica zamieniła się w salę sądową, a uczniowie w interesujący sposób zaprezentowali temat ochrony środowiska naturalnego. Ekologiczne piosenki wpadły w ucho nawet naszym najmłodszym, więc podśpiewywali je radośnie, wesoło gestykulując.Duże zainteresowanie szkolnej widowni recyklingiem, segregacją śmieci i świadomym wpływem człowieka na jakość środowiska naturalnego pozwala mieć nadzieję, że nasi uczniowie będą w przyszłości dbać o ochronę i jakość środowiska, w którym żyjemy. Gratulujemy świetnego występu gimnazjalistom i ich opiekunkom!

 

02.06.2017Po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dla klas 1-3 SP pt. Książka – przyjaciel prawdziwy pod hasłem „W krainie Solilandii”. Miał on na celu przybliżyć dzieciom niesamowite opowieści z wielickiej kopalni. Wychowawczynie klas przygotowywały dzieci do konkursu już od kilku tygodni, czytając wybraną lekturę, a następnie musiały wyłonić 3 przedstawicieli klas, którzy zapamiętali najwięcej treści. I tak klasę I reprezentowali: Jan, Wiktor i Maciej, klasę II – Jan, Szymon i Łukasz a klasę III – Aleksandra, Kornel i Karol. Poziom wiedzy był wyrównany, wszyscy, łącznie z publicznością, bawili się wyśmienicie a według przyznanej punktacji 1 miejsce zajęła klas II, 2 miejsce klasa III a 3 miejsce klasa I. Różnica punktów między klasami była znikoma, a uczniowie wykazali się imponująca (co wszyscy podkreślali) wiedzą. Nad całością czuwała, i hojnie obdarowywała punktami, komisja w składzie: p. dyr. Zofia Wolak oraz p. pedagog Bożena Mlyczyńska. Konkurs przygotowała i poprowadziła p. Barbara Soboń-Dumana, nauczyciel-bibliotekarz. Przedstawiciele uczniów jako nagrodę otrzymali III część książki Solilandia oraz nagrody-niespodzianki. Za rok imprezę powtórzymy, tym razem z III częścią książki.

/tekst - BSD/

 

02.06.2017 - nasi drugoklasiści pod opieką wychowawczyni p. M. Górowskiej i oraz p. Ewy Bednarek wspaniale bawiła się w Końskim Ogródku. Po konnych przejażdżkach nie zabrakło ciekawych konkurencji sportowych. Na koniec dzieciaki ze smakiem zjadły frytki, które po trzech godzinach wysiłku fizycznego smakowały wybornie.

 

01.06.2017 - w Dzień Dziecka wszyscy nasi gimnazjaliści uczestniczyli w Festiwalu Nauki, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzesku. Mieli okazję wejść w role twórców gier, robotów, a także geodetów. Dzięki gościnności Organizatorów festiwalu zapoznali się z tym, co czeka ich w przyszłości. Wyjazd był bardzo udany! Oczywiście w drodze powrotnej nie obyło się bez McDonalds’a. Wraz z uczniami udział w festiwalu wzięli wychowawcy klas: Dyrektor Szkoły – p. B. Gąska, p. A. Mirek, p. J. Jurkowski

 

01.06.2017 Dzień Dziecka klasa 4 i 6 spędziła w terenie: grillowanie i sportów zażywanie! Pogoda sprzyjała, więc uroku spacerom i zabawom dodawała. Natomiast nasi koledzy z Oddziału Przedszkolnego 0 B miło spędzili czas w Sali zabaw ‘Mały Robinson”.

23,30,31.05.2017W ciągu ostatnich dni gesty miłości i wdzięczności swoim kochanym Mamom okazywali uczniowie kl.1 – 3 SP. Poszczególne klasy zaprosiły swoje najukochańsze osoby do szkoły na spotkanie z okazji Dnia Matki. Jak na gospodarzy przystało - dzieci uhonorowały swoje Mamy, jak umiały najpiękniej. Wiersze, piosenki i prace plastyczne w wykonaniu swych pociech wzruszyły Mamy do łez. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Nasi mali koledzy i koleżanki spisali się na medal! Oczywiście w tych wielkich przygotowaniach dla Mam pomagały wychowawczynie: p. Jolanta Srebrny, p. Maria Górowska, p. Irena Wolak

 

27.05.2017w Centrum Kultury Sokół w Starym Sączu - przedstawicielki wolontariuszy naszej szkoły z klasy 3 gimnazjum wraz z opiekunką wolontariatu panią Magdaleną Kraj, uczestniczyły w uroczystej gali Fundacji Sądeckiej i miesięcznika „Sądeczanin” podsumowującej pracę wolontariuszy z terenu i okolic Nowego Sącza. Miały również okazję wsłuchać się w „Wieczorne Rozmowy Sądeczan”, które były prowadzone m.in. z Prezydentem Nowego Sącza - Panem Ryszardem Nowakiem - na temat przyszłości, z Proboszczem parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, Wiceministrem Zdrowia – Panią Józefą Szczurek-Żelazko, z właścicielem Firmy „Fakro” oraz z Prezesem klubu „Sandecja” - na temat sportu. Czas umilali także młodzi artyści z Sądecczyzny, prezentując swoje talenty. Na sam koniec wszyscy zebrani tam wolontariusze zostali nagrodzeni brawami i dyplomami za owocne zrealizowanie akcji ,,Serce sercu". Przypominamy, że akcja ta polegała na zbiórce żywności dla potrzebujących w sklepach na terenie powiatu nowosądeckiego. Dziękujemy naszym wolontariuszom za zaangażowanie i włączenie się do tej akcji!

/tekst P. Bielak kl.3 gim./

 

26.05.2017 - uroczystą mszą św. celebrowaną przez ks. Proboszcza Wł. Mucha - w kościele parafialnym w Gródku nad Dunajcem - rozpoczęliśmy coroczne obchody Dnia Patrona naszej szkoły – kard. Stefana Wyszyńskiego. Następnie skierowaliśmy swe kroki na naszą halę gimnastyczną, gdzie po przemówieniu Pani Dyrektor – Zofii Wolak – wystąpił nasz szkolny teatrzyk pod opieką p. B. Hałucha, p. M. Opyd i p. B. Soboń-Dumana. Wzruszające przedstawienie teatralne nawiązujące do kart życia Prymasa Polski i wartości, jakimi kierował się w życiu, wywołało niejedną łzę w oku. Doskonale dobrana muzyka, harmonizująca z ukazanymi scenkami, wprawiła w chwilę zadumy nad życiem i codziennymi wyborami. Kolejnym punktem programu naszego Święta był pełen humoru spektakl o „Czerwonym Kapturku” w wykonaniu uczniów kl.2 gim., nad którym pieczę sprawowała p. K. Litwińskiej. - Ubawillśmy się do łez! A potem nastąpił szkolny konkurs piosenki religijnej – „Zaśpiewajmy dla Patrona” - zorganizowany przez samorząd uczniowski wraz z opiekunami - p. Z. Kuś i A. Sarota. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas i przedszkolaczki. – Wszyscy zaprezentowali się wspaniale i uhonorowani zostali nagrodami! Później swój religijny repertuar pięknie zaprezentowała nasza „Schola” pod kierunkiem p. D. Jabłońskiej, która też zaprosiła nas do wspólnego śpiewu pieśni religijnych. Na koniec wszyscy gromko zaśpiewaliśmy „Sto lat” naszym kochanym Mamom – bo to przecież dziś Ich święto!

Dziękujemy gorąco Organizatorom i Sponsorom – na czele z Radą Rodziców - naszego Święta Szkoły. Nagrody za konkursy były super, a pizza smakowała wyśmienicie!

 

 

 

25.05.2017aktorzy krakowskiej sceny zagościli w naszej szkole z przezabawnym spektaklem na temat trzech magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Na wesoło uzmysłowili nam ważność i potęgę tych prostych, a często zapominanych w codziennym życiu, słów. A to wszystko wypowiedziane przepiękną polszczyzną! Humorystyczne scenki zapoznały nas z zasadami savoir – vivre; czyli obowiązującymi zwyczajami, dobrymi manierami, regułami grzeczności obowiązującymi w grupie, np. w sytuacjach powitania, wchodzenia do pomieszczeń, rozmów przez telefon, zachowania przy stole. Śmiechu było co niemiara, ale i refleksji nie mniej. Taka nauka to jest to!

24.05.2017 nasi chłopcy z kl.3 gimnazjum: Emil Kochanek, Tomasz Jasiński i Krystian Sarota wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w Lekkoatletyce. Wielkie brawa dla Emila Kochanek, który w biegu na 100 m. zdobył 6 miejsce z czasem 12.09 sekund. Równie pięknie skoczył on w dal i uplasował się także na 6 miejscu (na 25 uczestników) z wynikiem 5.12 metrów. Gratulacje serdeczne dla Tomka i Krystiana! Pomimo deszczowej pogody wszyscy nasi chłopcy pięknie zaprezentowali nas w powiecie i udowodnili, że deszczu się nie boją! Wolę walki, jak na mężczyzn przystało, nie zabrakło im - za co dziękujemy!  Do zawodów przygotowywał p. Janusz Jurkowski

 

22.05.2017 - reprezentantki kl.3 naszego gimnazjum wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w Lekkoatletyce, które odbyły się w Nawojowej. Wspaniale spisała się Sandra Różycka - w biegu sprinterskim na 100 metrów dostała się do finału i ostatecznie zajęła 2 miejsce! – Wielkie brawa!! Brakło jej dosłownie kilka milimetrów w walce o złoto. Klaudia Sarota z kolei pięknie skakała! A chociaż w skoku wzwyż nie udało jej się dostać do finału – znalazła się w pierwszej dziesiątce! W zawodach wzięła udział również Karolina Landa, niestety brakło jej troszkę szczęścia. Gorąco gratulujemy naszym zawodniczkom sukcesów i udziału! Do zawodów przygotowywał p. Janusz Jurkowski.

 

19.05.2017 - w Zespole Szkół w Grabnie odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Wszystko postawiłem na Maryję” Z naszej szkoły w konkursie tym wzięło udział dwoje uczniów z klasy I gimnazjum: Natalia Piszczek oraz Michał Basta. Obydwoje bardzo ładnie zaprezentowali nasza szkołę – Natalia uplasowała się zaraz po miejscach nagradzanych, ale i Michał również mógł pochwalić się swoją wiedzą o Prymasie. Gratulujemy!!! 

Do konkursu przygotowywały panie: Dorota Jabłońska i Jolanta Jeż, natomiast pieczę nad naszymi gimnazjalistami na konkursie sprawowała osobiście Pani Dyrektor Zofia Wolak.

 

19.05.2017 -  do stolicy Małopolski udały się klasy 2 i 3 szkoły podstawowej. Spacerując po pięknym Krakowie, podziwiały najważniejsze jego zabytki, miejsca: Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel. Oczywiście musiały spotkać się ze …. smokiem wawelskim! Na szczęście potwór był najedzony, więc wszyscy wrócili szczęśliwie do domów! Opiekę nad bracią szkolną sprawowały: p. Maria Górowska i p. Irena Wolak.

 

17-18.05.2017Po dwudniowej wycieczce w góry zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili uczniowie kl.4- 6 SP. A ponieważ pogoda sprzyjała, bo piękna, słoneczna - w szkole chwalić się będą opalenizną! Jak na prawdziwych turystów przystało, zrobili sporo kilometrów, przemierzając Dolinę Chochołowską, drugiego dnia zdobyli Gubałówkę i zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Opiekę nad bracią z podstawówki sprawowały: p. E .Baziak, p. Anna Sarota, p. Jolanta Jeż, p. Magdalena Kraj, Zuzanna Kuś.

 

15-17.05.2017Klasa II i I gim. podziwiała uroki województwa świętokrzyskiego- krajobrazy zupełnie różniące się od naszych, ale też piękne! Pierwszy raz w życiu zobaczyli gołoborza. Odwiedzili Sandomierz – znany wszystkim ze słynnego serialu „Ojciec Mateusz”, miejsca związane z Henrykiem Sienkiewiczem oraz Janem Długoszem. Jednak najbardziej wszystkimi podobała się wycieczka podziemną trasą w Sandomierzu oraz wędrówka po jaskini. Dzięki właścicielowi domu weselnego, w którym nocowali, mogli także wziąć udział w dyskotece zorganizowanej specjalnie dla nich. Wycieczka się wszystkim bardzo podobała, pomimo intensywnego planu wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.   Pieczę nad naszą młodzieżą na wycieczce sprawowały: Pani Dyrektor - Bogumiła Gąska (wych.kl.II), p. Monika Opyd, p. Bożena Mlyczyńska, p. Barbara Soboń-Dumana.

 

17.05.2017 -  poczet sztandarowy w osobach: Karolina Landa, Klaudia Sarota i Emilian Kochanek reprezentujący nasza szkołę wraz z opiekunką panią Dorotą Jabłońską uczestniczył w VIII Zjeździe Szkół im. kardynała Stefana Wyszyńskiego na Jasnej Górze. Pogoda była wyśmienita! Pomogła pielgrzymom w modlitewnym nastroju przeżyć tę piękną Pielgrzymkę do Pani Jasnogórskiej.

17.05.2017w Gminnym konkursie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II naszą szkołę reprezentowały: Paulina Stasianek z kl.4 oraz Wioletta Stasianek z kl.6. Co prawda nie zajęły czołowych miejsc, ale wróciły z pięknymi książkami i dyplomami uznania. Gratulujemy!! Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Podolu- Górowej.

Do konkursu przygotowywała p. Dorota Jabłońska 

 

12.05.2017 - dzisiaj na świetlicy szkolnej obejrzeliśmy projekty edukacyjne przygotowane przez gimnazjalistów z kl.2, do których uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu pod opieką swoich nauczycieli: p. Dyrektor – B. Gąska, p. Zuzanny Kuś, p. Magdaleny Kraj i p. Eweliny Baziak. Poświęcone były one muzyce, językowi angielskiemu, językowi ojczystemu i matematyce. Wszystkie projekty zasłużyły na ocenę celującą! Spotkały się z dużym zainteresowaniem braci szkolnej, ponieważ w ciekawy i zabawny sposób przedstawiały wiedzę w pigułce na temat poszczególnych, wybranych dziedzin. Ucząc się, świetnie bawiliśmy się! Gratulujemy naszym gimnazjalistom pomysłowości i talentów.

 

11.05.2017najlepsi z naszej szkoły eksperci wiedzy o gminach znad Jeziora Rożnowskiego, czyli Anna Basta i Karol Kuś z kl.2 gim. oraz Mateusz Kuś i Łukasz Bajorek z kl.6 – pod opieką Pani Dyrektor – Zofii Wolak - wzięli udział w XIV Międzygminnym Konkursie „Moja Gmina – historia i środowisko” zorganizowanym przez Gimnazjum w Tęgoborzy. Karol Kuś wywalczył indywidualnie III miejsce, drużynowo gimnazjaliści uplasowali się również na 3 miejscu. Reprezentanci SP zdobyli 5 miejsce na 9 szkół. W ramach konkursu uczniowie zmagali się z bardzo szczegółowym i obszernym testem oraz przygotowali zdjęcia ukazujące najpiękniejszy zakątek naszego regionu (za które otrzymali maksymalną ilość punktów!). Musimy się pochwalić, że wykazali się rzetelną wiedzą, dlatego gorąco im gratulujemy!!! A szczególnie Karolowi!! Niestety dzisiaj nie odpoczną – przygotowują na jutro projekty edukacyjne. A przed konkursem i zaraz po nim uczestniczyli jeszcze w też pilnych próbach kółka teatralnego! Tym bardziej chylimy przed nimi czoła! Pragniemy dodać, że jako jedyna szkoła z naszej gminy ( pomimo nawału różnych konkursów i akcji ) wzięliśmy udział w międzygminnych rozgrywkach o naszym regionie, za co podziękowali nam Organizatorzy. A my dziękujemy Szkole w Tęgoborzy za miłe przyjęcie, poczęstunek i nagrody!

 

11.05.2017 - na wycieczkę wybrali się także uczniowie kl. II oraz I gimnazjum wraz z opiekunami Panią Dyrektor - Bogumiłą Gąska, p. Bożeną Mlyczyńską oraz p. Eweliną Baziak. Udali się do Nowego Sącza na inscenizację powieści "Mały książę". Spektakl się wszystkim bardzo podobał i zachęcił do przeczytania lektury.

10.05.2017 -  nasze uczennice: Aleksandra Serafin z kl.3 i Katarzyna Górowska z kl. 4 wspaniale zaprezentowały nasza szkołę w II Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się w Rożnowie. Po najwyższe laury sięgnęła Ola, nie dając żadnych szans swoim koleżankom. Gratulujemy Oli i Kasi talentów muzycznych.

Do konkursu przygotowywała p. Magdalena Kraj

 

10.05.2017 -  reprezentanci naszych najmłodszych klas: Wiktor Serafin z kl. 1, Antoni Tobiasz z kl.2 i Kornel Koszyk z kl.3 wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Mały Mistrz Ortografii” zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Przydonicy. Wszyscy pięknie uporali się z trudnym testem, ale najlepiej wypadł Wiktor Serafin, zdobywając zaszczytne 3 miejsce! To wielki sukces dla naszego pierwszoklasisty! – Brawo Wiktorze ! Gorąco gratulujemy Wiktorowi oraz Antkowi i Kornelowi! Konkursowe zmagania umiliło uczniom piękne przedstawienie teatralne, poczęstunek i nagrody – czym zajęli się oczywiście Organizatorzy konkursu. Do konkursu przygotowywały: p. Jolanta Srebrny, p. Maria Górowska, p. Irena Wolak.

 

08.05.2017nasi gimnazjaliści wywalczyli 2 miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Nożnej na rożnowskim Orliku. Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Różycka (kapitan drużyny!!), Krystian Sarota, Arek Stasianek, Tomasz Jasiński, Patryk Mastalerz, Radek Kuzera, Bartosz Koszyk, Kacper Koszyk, Olek Popiela, Bartek Sarota, Michał Wolak, Karol Kuś, Paweł Mlyczyński, Mateusz Mlyczyński. Gratulujemy gorąco zaszczytnego miejsca i wspaniałej gry, pomimo niesprzyjającej pogody!! Do zawodów przygotowywał p. Janusz Jurkowski

 

08.05.2017 - nasi najmłodsi koledzy i koleżanki - przedszkolaczki i klasy 1 -3 SP - na naszej świetlicy szkolnej obejrzeli teatrzyk "Wyspa skarbów" w wykonaniu sądeckich aktorów. Spektakl przypadł im do gustu, bo śmiechu było co niemiara!

 

05.05.2017w Rożnowie odbyły się gminne zawody w piłkę nożną chłopców ze szkół podstawowych. Wzięło w nich udział 6 drużyn. Nasi piłkarze – po zaciętej grze - zajęli zaszczytne 3 miejsce! – Brawo chłopaki!! Spisaliście się na medal! Do zawodów przygotowywała p. D. Zielińska

 

05.05.2017 -  przedstawiciele wolontariatu pod opieką p. Eweliny Baziak i p. Magdaleny Wolak reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym Małopolskiego Projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". W tym roku szkolnym odbyła się jego X edycja, natomiast my uczestniczymy w projekcie po raz ósmy. W ciągu 10 minut przedstawiliśmy wyniki przeprowadzanych przez nas akcji. Tegoroczne hasło, które nas motywowało do pracy to: "Pomaganie jest piękne". Daliśmy przykład naszymi działaniami, że pomaganie jest modne, piękne, wartościowe, a słowo WOLONTARIUSZ brzmi dumnie. Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie. /tekst i foto E. Baziak/

 

05.05.2017W tym roku z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja kl. IV przygotowała dla szkolnej zbiorowości piękne przedstawienie przybliżające ten ważny moment z dziejów naszego kraju. Barwne stroje, rekwizyty, teksty i pieśni pozwoliły nam poznać koloryt i problemy naszej ojczyzny pod zaborami. – Gratulujemy serdecznie czwartoklasistom! Do występu uczniowie przygotowywali się pod okiem wych. p. Jolanta Jeż i p. Magdalena Wolak

 

12.04.2017 – Baranek i świąteczne pisanki pojawiły się dziś w naszej szkole. To znak, że święta tuż, tuż! Piękną akademię z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy przygotowali dla nas uczniowie kl.2 SP pod opieką p. Marii Górowskiej, a na koniec złożyli życzenia gronu pedagogicznemu, częstując jednocześnie pisankami. Trzeba przyznać, że super się spisali. – Gratulujemy Wam drugoklasiści! Po występie uczniów kl.2 z życzeniami dla wszystkich – Radosnego Alleluja! - wystąpił samorząd uczniowski, a następnie Pani Dyrektor – Bogumiła Gąska oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Ewa Kołacz. Popłynęły więc życzenia dla całej społeczności szkolnej i Rodziców uczniów naszej szkoły. Ponadto Pani Dyrektor przypomniała zasady bezpiecznego wykorzystywania czasu wolnego.

 

12.04.2017 - na apelu szkolnym samorząd uczniowski pod opieką pań: Z. Kuś i A. Saroty ogłosił wyniki przeprowadzonego wcześniej konkursu plastycznego – „Portret Kard. S. Wyszyńskiego” i nagrodził wyróżnione prace.
Szkoła podstawowa: 1 m. – Jakub Jabłoński z kl.IV, 2 m. - Julia Tabaszewska z kl.IV i Kamila Foryś z kl. VI, 3m. – Justyna Kuś z kl. IV i Justyna Bednarek z kl. VI. 
Gimnazjum: 1 m. – Karolina Landa z kl. III, 2m. – Natalia Piszczek z kl.I. 
Wszystkim gratulujemy talentów plastycznych! 

 

11.04.2017 - w Nowym Sączu, na stadionie Heleny, odbyły się powiatowe biegi sztafetowe. Nasza gimnazjalistka (Sandra Różycka) w biegu na 1,2 km zmieściła się w pierwszej 20. na 130 uczestniczek! Dziewczyny z podstawówki (Julia Bochenek, Justyna Bednarek, Kamila Foryś, Wioletta Stasianek, Magda Różycka, Kinga Rembiasz) w drużynówce uplasowały się powyżej 10 miejsca. W rozgrywkach indywidualnych najlepiej wypadła Julia z klasy 6, zmieściła się w pierwszej 15., później Wiola - ok. 22 miejsca, za nią Magda, następnie Kinga, później Kamila, a pod koniec Justyna. Chłopcy też oczywiście biegali. Mateusz Kuś z klasy 6 zajął ok. 28 miejsca, a Mikołaj Nosal z kl.4 - 45 miejsce. Gorąco gratulujemy wszystkim naszym biegaczom pięknych biegów i sportowego ducha! Pomimo pochmurnej i deszczowej pogody, nie zrezygnowali w udziału w zawodach! I to się ceni! Podziwiamy Was!
Szczególne brawa dla naszych najlepszych biegaczek: Julki i Sandry!!
Do zawodów przygotowywali: p. Dominika Zielińska i p. Janusz Jurkowski

 

10-11.04.2017 - najlepsi recytatorzy z naszej szkoły podstawowej - Nikola Fedko z kl.1, Kacper Bielak z kl.3, Justyna Kuś z kl.4 oraz Dawid Bajorek z kl. 6 - wzięli udział w Rejonowym Konkursie Recytatorskim Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego. Ich deklamacje były na bardzo wysokim poziomie. I choć nie udało się im zająć czołowych miejsc, jesteśmy z nich dumni, bo pięknie zaprezentowali naszą szkołę! Gratulujemy gorąco Nikoli, Kacprowi, Justynce i Dawidowi!

 

10.04.2017 - nasze szkolne kółko muzyczne pod opieką p. Doroty Jabłońskiej odwiedziło pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Na to spotkanie nasze uczennice – pod okiem swojej opiekunki - przygotowały drogę krzyżową (śpiewaną). Po wspólnej modlitwie wszyscy zasiedli do stołu, częstując się przygotowanym posiłkiem i rozmawiając. Takie spotkania modlitewne są już wieloletnią tradycją i uwrażliwiają młode pokolenie na problemy ludzi starszych i chorych.

 

 

07.04.2017 - nasi gimnazjaliści wybrali się na małą wycieczkę do Krakowa. Jak co roku udali się na spektakl w jednym z krakowskich teatrów. W sztuce pt. "Pomoc domowa" nasi uczniowie mogli zobaczyć aktorów znanych z seriali takich jak: "M jak miłość". Pomimo niesprzyjającej pogody bawili się wyśmienicie! Z uśmiechem na twarzy spacerowali po krakowskim rynku, ciesząc oko oglądaniem straganów z naszymi specjałami. Pieczę nad uczniami sprawowały: p. B. Gąska - dyrektor szkoły – oraz panie: E. Baziak, B. Soboń- Dumana, M. Kraj. Wszystkim, bez wyjątku, wyjazd się bardzo podobał i liczą na powtórkę w przyszłym roku!

 

 

06.04.2017 - w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych i wiosennych, wykonanych przez wolontariuszy i uczniów naszej szkoły. Zgromadzone na szkolnym korytarzu piękne prace radowały oczy wszystkich przechodzących. Nic więc dziwnego, że chętnych do kupowania było bardzo dużo! Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na cele charytatywne. Organizacją kiermaszu zajął się wolontariat szkolny wraz z opiekunami: p. M.Wolak, p. J. Jeż i p. E. Baziak.

 

05.04.2017 - w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Z naszej szkoły do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowało się siedmioro uczniów z klasy I i II gimnazjum: Aleksandra Wolak, Łukasz Bajorek, Gabriela Dumana, Anna Basta, Marlena Sromek, Karol Kuś i Maciej Guśtak. Miło nam poinformować, że Łukasz Bajorek uzyskał wyróżnienie, gdyż znalazł się w pierwszej szóstce najlepszych. Warto dodać, że w konkursie brało udział aż 93 uczniów z 14 szkół gimnazjalnych. Uczniowie zmagali się z testem w języku angielskim dotyczącym kultury, poezji, systemu politycznego, muzyki, historii, geografii, sławnych osób, atrakcji turystycznych i przysłów angielskich. Test był naprawdę trudny. Do konkursu przygotowywała uczniów p. Magdalena Kraj. Po teście gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach plastycznych dotyczących twórczości Williama Wordswortha oraz oglądali sztukę teatralną pt. „Poskromienie złośnicy” w wykonaniu uczniów ZSP w Starym Sączu.
/tekst M. Kraj/

 

05.04.2017 - w tym roku oprócz nauk rekolekcyjnych w kościele wszyscy uczniowie uczestniczyli w wybranych lekcjach zgodnych z planem oraz zajęciach szkolnych, do których wcześniej się przygotowywali. Te dodatkowe działania poświęcone były patronowi naszej szkoły – kard. Stefanowi Wyszyńskiemu (Jego złote myśli, referaty, prezentacje multimedialne dotyczące poszczególnych etapów życia Prymasa, ponadto konkurs plastyczny – portret S. Wyszyńskiego). Każda klasa zaprezentowała się dzisiaj wspaniale na tzw. Spotkaniu z patronem. Takie zajęcia pozwoliły nam pogłębić i rozszerzyć swoją wiedzę na temat kard. Stefana Wyszyńskiego. Organizacją zajęć o Prymasie Tysiąclecia zajął się samorząd uczniowski wraz z opiekunami - p. Z. Kuś i A. Sarotą. Czas rekolekcji został więc efektywnie wykorzystany. Piękny portret naszego patrona - widoczny na zdjęciu - wykonała Karolina Landa z kl.3 gimnazjum. Karolina, gratulujemy talentu, podziwiamy i dziękujemy! 

 

31.03.2017 -  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gródku nad Dunajcem odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków. Konkurs był poświęcony twórczości Wandy Chotomskiej. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0 B: Karol Rosiek, Julia Mróz oraz Wojciech Nędza pod opieką pani Moniki Opyd. W konkursie tym startowało 21 przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych naszej gminy. Nasz najmłodszy kolega - Karol Rosiek, recytując wiersz „Dlaczego ciele ogonem miele” odniósł wielki sukces - zdobył 1 miejsce. Naszemu zwycięzcy serdecznie gratulujemy! Brawo Karolku! Jesteśmy z Ciebie dumni!
Gratulujemy także Julce i Wojtusiowi pięknych recytacji.
Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniach naszych przedszkolaków do konkursu.

 

31.03.2017 - dzień poświęcony zdrowemu odżywianiu w naszej szkole. Z tej okazji gimnazjaliści z klasy 1 przygotowali piękną akademię związaną ze zdrowym odżywianiem. Zabawne scenki z życia pouczyły nas o tym, jak zdrowo się odżywiać i dlaczego warto zastanowić się nad tym, co na co dzień jemy. W czasie prezentacji multimedialnej w ich wykonaniu, dowiedzieliśmy się, jakie witaminy zawierają owoce i warzywa, oraz w jaki sposób wpływają one na nasze zdrowie. Na zakończenie przygotowali degustację pysznej, zdrowej żywności. Cała społeczność szkolna z apetytem zajadała się smakowitymi kanapkami, sałatkami i owocowymi szaszłykami przygotowanymi przez gimnazjalistów. Akcja została zorganizowaną w ramach programu edukacyjnego o tematyce zdrowego żywienia „Żyj smacznie i zdrowo.” Jej organizatorami były panie: Agnieszka Mirek, Bożena Mlyczyńska i Anna Sarota.

 

29.03.2017 – w Krynicy odbył się powiatowy etap zawodów w piłkę ręczną dziewcząt ze szkół podstawowych. Nasze reprezentantki z kl.4-6 zdobyły uplasowały się wysoko – zajęły 4 miejsce! Początkowo prowadziły z Obidzą 3:0, później zremisowały ze Złockim 3:3, następnie zaczęły prowadzić 2:0 z Paszynem. Niestety potem troszkę szczęścia brakło. Ale i tak dumni jesteśmy z naszych dziewcząt za wspaniałą ich walkę i piękne zaprezentowanie nas w powiecie. - Dziewczęta zaszłyście daleko i to się ceni! Serdecznie gratulujemy! Do zawodów przygotowywała p. Dominika Zielińska

 

29.03.2017 – Jak już co roku do naszej szkoły zawitał podróżnik, reprezentujący grupę „trzask”. Barwnymi opowiadaniami, zdjęciami i akcesoriami - w inny sposób niż na lekcjach - przekazywał nam wiedzę dotyczącą Ameryki Południowej. Odbyliśmy podróż nad rzekę Amazonkę, do lasu deszczowego i indiańskiej osady. Egzotyczna przyroda zapierała dech, a czasami wywoływała dreszczyk strachu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i chcieliby, aby takie spotkania odbywały się jak najczęściej.

 

 

28.03.2017- na naszej hali gimnastycznej toczyły się gminne rozgrywki w piłkę ręczną chłopców ze szkół podstawowych z Podola - Górowej, Jelnej, Roztoki Brzeziny, Rożnowa i Siennej. Nasi uczniowie z klas IV-VI zajęli 2 miejsce, przegrywając w finale z Rożnowem tylko jedną bramką! (7:6). Walczyli rewelacyjnie we wszystkich meczach, dostarczając kibicom ogromnych emocji! Gratulujemy bardzo gorąco naszym chłopakom i wszystkim uczestnikom!
Do zawodów przygotowywała p. Dominika Zielińska

  
22.03.2017 - w siedzibie PSP w Nowym Sączu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest poznanie zasad i przepisów przeciwpożarowych. Do udziału w tym konkursie zakwalifikowało się 2 uczniów naszej szkoły: Justyna Kuś z kl.4 i Karol Kuś z kl.2 gim. Turniej składał się z 2 etapów: pisemnego i ustnego. Ostatecznie Justyna zajęła 5 miejsce, a Karol czwarte. Gratulujemy gorąco naszym uczestnikom wysokich miejsc! 

Do konkursu przygotowywała p. Jolanta Jeż.

 

21.03.2017Mistrzostwo zawodów międzygminnych zdobyte !!! Nasze dziewczyny ze szkoły podstawowej (kl.4-6) zdobyły 1 miejsce na zawodach w piłkę ręczna. Wygrały wszystkie mecze, pokonując drużyny ze Stróż (3:0), Trzycierza (12:1) oraz Grybowa (17:1). Tym samym awansowały na zawody powiatowe, które odbędą się w Krynicy – Zdroju. Gratulujemy serdecznie dziewczyny! Życzymy kolejnych sukcesów!

Do zawodów przygotowała p. Dominika Zielińska.

21.03.2017Wiosenny korowód przedszkolaczków z Marzanną! Jak co roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 0A, 0B oraz z Punktu Przedszkolnego „Bajkowa Kraina” uroczyście obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny i pożegnały zimę.

Przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny. Było radosne śpiewanie wiosennych piosenek, wspólne gry i zabawy nawiązujące do rozpoczynającej się pory roku.
Uwieńczeniem obchodów Pierwszego Dnia wiosny był barwny i wesoły korowód na czele z Marzanną. Głośnym okrzykiem : „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!” dzieci pożegnały zimę.
Maluchy świetnie się bawiły pod opieką pań: M.Opyd, B. Górowskiej, M. Morańskiej - Ledniowskiej i A. Mirek

 

20.03.2017Ogólnopolska Stypendiada Polonistyczna – laureatka 2 miejsca i wyróżnienie! W tym radosnym wiosennym dniu nadeszły do nas informacje o sukcesach naszych koleżanek z kl.4 – Katarzyna Górowska zdobyła 2 miejsce w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Polonistycznej w kategorii "Kreator" (zabrakło jej tylko 1 pkt do 1 miejsca), a Justyna Kuś – wyróżnienie! ( pomyliła się tylko w 1 zadaniu) - Gorąco gratulujemy sukcesu Kasi i Justynce! Gratulujemy również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy co prawda nie zostali laureatami, ale uzyskali też bardzo wysokie wyniki.

 

Do konkursu przygotowywała p. Anna Górska 
 
20.03.2017radośni i kolorowi zgromadziliśmy się na szkolnej świetlicy w oczekiwaniu na WIOSNĘ. Z okazji uroczystości powitania tej najpiękniejszej pory roku czekało nas wiele atrakcji. Najpierw humorystyczne scenki z życia szkoły w wykonaniu uczniów kl.6, później wiosenne recytacje uczniów szkoły podstawowej, po nich prezentacje kapeluszy przez reprezentantów wszystkich klas i wreszcie wspólny śpiew: „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr” i okrzyki powitalne na cześć Wiosny! A potem jeszcze prezentacje multimedialne o wiosennych kwiatach, ptakach przylatujących z ciepłych krajów, ssakach budzących się ze snu przygotowane przez gimnazjalistów i zgaduj – zgadula! Na koniec nie zabrakło wiosennych konkursów. Organizatorami tego pełnego entuzjazmu dnia była kl.6 wraz z wych. p. Anną Sarota oraz p. Anna Górską
- W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom na czele z dyrekcją szkoły za aktywny wkład i udział we wspólnym przeżywaniu Dnia Wiosny. 
 
17.03.2017Zamiast nauki w szkole – przedstawienie teatralne!
Dzisiaj wszyscy uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli przedstawienia teatralne w Nowym Sączu. Klasy 1-3 baśnie braci Grimm, a klasy 4-6 „Dynastię Miziołków” J. Olech. Lekcje poza szkołą - spotkanie „na żywo” z aktorami bardzo uczniom przypadły do gustu. Perypetie rodzinne Miziołka rozbawiły wszystkich do łez. 
 
14.03.2017 - reprezentanci naszego gimnazjum w osobach Karola, Maćka i Kuby wzięli udział w podchodach czytelniczych pod nazwą „Hobbit tam i z powrotem. Literacka gra terenowa” zorganizowanych w gimnazjum w Piwnicznej Zdrój. Do zajęcia miejsca na podium zabrakło tylko kilku punktów! Część teoretyczna zaliczona została najlepiej ze wszystkich gimnazjów biorących udział w podchodach ( brawo!!). Nieco punktów zostało straconych na zadaniach sprawnościowych i orientacyjnych. Liczył się czas wykonania zadania, wiedza i spryt . Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że nasi uczniowie jako jedyni reprezentowali szkóły znad Jeziora Rożnowskiego - wypadli najlepiej J. Nagród nie zdobyto, ale zabawa była przednia. Zdjęcia są tego najlepszym dowodem. 

Gratulujemy gorąco Karolowi, Maćkowi i Kubie udanego udziału w podchodach i szerokiej wiedzy nt. "Hobbita"

Naszym chłopakom dzielnie kibicowała p. Barbara Soboń-Dumana (nauczyciel – bibliotekarz), która też do konkursu ich zainspirowała i przygotowywała.

 

14.03.2017W zwycięskim stylu zakończyły dzisiejsze gminne rozgrywki w mini piłkę ręczną nasze zawodniczki z klas 4-6. Zdobywszy złoto, awansowały do zawodów międzygminnych w Stróżach, które odbędą się 21.03.2017. Wielkie brawa dziewczyny i powodzenia w kolejnym etapie! Trzymamy kciuki! 

Zawody odbywały się na naszej hali gimnastycznej. W składzie naszej drużyny grały: Julia Bochenek (kapitan), Wioletta Stasianek, Patrycja Basta, Justyna Bednarek, Kinga Rychlik, Kamila Foryś, Patrycja Bochenek, Magda Różycka, Kinga Rembiasz, Julia Bielak, Oliwia Sarota, Julia Tabaszewska
A oto wyniki poszczególnych drużyn:
1. miejsce - Gródek nad Dunajcem
2. miejsce – Jelna
3. miejsce – Podole - Górowa
4. miejsce – Sienna
Medale i puchary wręczyła osobiście nasza p. dyrektor - Zofia Wolak.
Wszystkim uczestniczkom gorąco gratulujemy pięknej walki!
Nasze dziewczyny przygotowywała p. D. Zielińska . Gratulujemy!

10.03.2017 - na naszej hali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłkę Ręczną – Gimnazjum. W zawodach brało udział 8 drużyn. Nasi chłopcy zajęli 3 miejsce, a dziewczyny 2. Niestety naszym zawodniczkom zabrakło tylko i wyłącznie szczęścia do złotego medalu! Remisując z Jelną, jedną bramką przegrały. Tak to nie tylko w sporcie bywa. Ale liczy się nie tylko wynik, ale i sama walka do końca. A tej zarówno dziewczętom jak i chłopcom nie brakowało – dlatego gorąco im wszystkim gratulujemy!! Szczególne słowa uznania dla Sandry!
A oto skład naszych drużyn (zaczynamy od chłopców z racji dzisiejszego Dnia Mężczyzny ):

Chłopcy: Patryk Mastalerz (kapitan), Radek Kuzera, Tomek Jasiński, Bartek Sarota , Emil Kochanek , Arek Stasianek , Maciek Guśtak, Kuba Peciak, Paweł Mlyczynski , Karol Kuś , Krystian Sarota. 
 Dziewczęta: Sandra Rożycka (kapitan), Kamila Sadłon , Klaudia Sarota, Karolina Landa, Marlena Sromek, Paulina Bielak, Dominika Turek, Kinga Grygiel, Gabrysia Dumana, Iza Jasińska 
 Do zawodów przygotowywał p. Janusz Jurkowski
Na podium:
Chłopcy : I miejsce - Podole Górowa, II –Rożnów, III -Gródek nad Dunajcem
Dziewczęta : I miejsce – Jelna, II - Gródek nad Dunajcem, III - Podole Górowa

08.03.2017 -  jak co roku tego dnia - w szkole pełno kwiatów! Od szatni po poddasze płeć męska biegała zadyszana, obdarowując kwiatami małe, większe i te całkiem duże Dziewczynki i Panie.
Pięknym akcentem tego dnia była akademia przygotowana przez uczniów kl.3 SP pod opieką p. Ireny Wolak. Nasi młodsi koledzy i koleżanki podzielili się z nami przemyśleniami na temat - oczywiście - Kobiet! Humorystyczne sentencje, wierszyki i piosenki wywołały ogólny entuzjazm! 
Życzenia z okazji Dnia Kobiet złożyli także przedstawiciele samorządu uczniowskiego. 
W imieniu płci pięknej dziękujemy serdecznie wszystkim reprezentantom płci męskiej za radosne życzenia, kwiaty i miłe gesty! - Panowie – spisaliście się na medal! Już tęsknimy za następnym Dniem Kobiet! 

 

07.03.2017 - na naszej hali gimnastycznej odbyły się powiatowe zawody w tenisa stołowego dla szkół podstawowych. Nasz przedstawiciel z klasy 6 - Mateusz Kuś zajął 10 miejsce. - Mateuszu gratulujemy gorąco! Tym bardziej, że sam udział w powiecie to już jest osiągnięcie! Brawo!
Do zawodów przygotowywała p. D. Zielińska

 

03.03.2017 - na naszej świetlicy szkolnej odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w 3 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Jak co roku jego organizacją zajęła się nasza Szkoła oraz OSP RP. Nad przebiegiem turnieju czuwała Dyrektor ZS w Gródku nad Dunajcem - p. Zofia Wolak. Swoją obecnością zaszczycili nas: Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu -Brygadier mgr inż. Marian Marszałek, Wiceprezes Zarządu Gminnego Oddziału OSP RP – druh Jan Waściszakowski, Komendant Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Gródku nad Dunajcem – Tadeusz Gąska, przedstawiciele Urzędu Gminy w Gródku nad Dunajcem – Wójt Gminy Józef Tobiasz oraz inspektor Robert Koterla. 
Poszczególne szkoły reprezentowali uczniowie z Jelnej, Przydonicy, Rożnowa, Podola Górowej i Gródka nad Dunajcem. Nasza młodzież doskonale się spisała: 
Justyna Kuś z kl.4 oraz Karol Kuś z kl.2 gim. zajęli 2 miejsca, tym samym kwalifikując się do kolejnego etapu konkursu. Dzielnie zaprezentowali naszą szkołę także: Mateusz Kuś z kl.6 , który uplasował się na 3 miejscu oraz Łukasz Bajorek z kl. 1 gim. 
Gratulujemy udziału i sukcesów naszym ekspertom od „wiedzy strażackiej” i życzymy powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach Justynce i Karolowi! 
Zwycięzcy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody (plecaki, słuchawki, głośniki) ufundowane przez Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem. Każdy uczestnik dyplom. Dla wszystkich przygotowany był pyszny poczęstunek.
Tego typu konkursy uświadamiają młodym pokoleniom, że bezpieczeństwo życia ludzkiego jest najważniejsze.
Do turnieju przygotowywała p. Jolanta Jeż

 

02.03.2017 - nasze zdolne tenisistki brały udział w finale wojewódzkim w tenisie stołowym drużynowym. Zawody odbyły się w Zakliczynie, a naszymi reprezentantkami były gimnazjalistki: Paulina Bielak, Marlena Sromek oraz Dominika Turek. Dziewczęta dzielnie walczyły, kończąc rozgrywki na 9 miejscu. Gorąco gratulujemy sukcesu! Już sam udział w województwie to wielkie osiągnięcie! - Brawo dziewczyny i oczywiście życzymy dalszych sukcesów.
Do zawodów przygotowywał drużynę pan Janusz Jurkowski.

 

23.02.2017 - nasze utalentowane tenisistki wzięły udział w międzypowiatowych zawodach tenisa stołowego indywidualnego, które odbyły się w Limanowej. Swoimi zdolnościami zaimponowała Paulina Bielak (kl. 3g), zdobywając SREBRO, w zawodach wzięła udział także Marlena Sromek (kl. 2g). Dziewczęta dzielnie walczyły o każdy punkt!!! Do zawodów przygotowywał je p. Janusz Jurkowski. Gorąco gratulujemy, dziewczętom i życzymy powodzenia w czwartek (2.03) na deblu!!!

 

17.02.2017 - nasi uczniowie z klas gimnazjalnych udali się do Chełmca na lodowisko. Wszyscy jeździli - jedni lepiej, drudzy gorzej, jednak bawili się wyśmienicie!! Uczniowie wrócili do domów cali i zdrowi i oczywiście w wyśmienitych humorach. Tę wspaniałą sportową zabawę zorganizował nauczyciel wych. fiz. P. Janusz Jurkowski. 
A przy okazji - chociaż jeszcze lód na jeziorze - absolutnie nie wchodźmy na niego! Topnieje i jest bardzo niebezpiecznie!!

 

14.02.2017 - Tenis stołowy – zawody międzygminne!
Dzisiaj nasz kolega - Mateusz Kuś z kl.6 - wywalczył 5 miejsce w międzygminnych zawodach Indywidualnego Tenisa Stołowego w Ptaszkowej, a tym samym zakwalifikował się do zawodów powiatowych! – Wielkie brawa Mateuszu! I trzymamy dalej kciuki! Na zdjęciu z Dawidem Trojanowskim z Siennej, który wygrał dzisiejsze zawody! - Gratulujemy!! Do zawodów przygotowywała p. D. Zielińska

 

14.02.2017Walentynki w naszej szkole! Dzisiaj chociaż lekcji moc, przeżyć walentynkowych stokroć! Samorząd uczniowski wraz z opiekunami -jak co roku - zorganizował pocztę walentynkową! Od rana Krystian z kl. 3 gim. (nasz walentynkowy listonosz w czapce i z torbą z logiem Poczty Polskiej) - roznosił po klasach piękne miłosne liściki. Oj, milutko było… Z kolei kl. 2 gim. pod opieką wych. - Pani Dyrektor Bogumiły Gąska przygotowała walentynkową loterię! Ręcznie i misternie wykonana przez naszych drugoklasistów oryginalna biżuteria cieszyła się ogromnym powodzeniem!! - Gratulujemy pomysłowości i talentów!! I jeszcze chcemy! W tym dniu w naszych klasach nie brakło też i słodkości – królowały oczywiście lizaki w kształcie serca. A Oliwka i Karol z kl. 4 przynieśli dla swoich koleżanek i kolegów domowej roboty muffinki i kuleczki czekoladowe. Dziękujemy tym wszystkim, którzy umilili nam dzisiejszy szkolny czas!

 

04.02.2017 - reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w powiatowych zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Brzeznej. Nasza drużyna w składzie: Sandra Różycka z kl.3 gim. oraz uczniowie kl.5 : Julka Bielak, Karol Skrobisz, Kamil Sowa, Arkadiusz Hajduk i Kamil Chochorowski, wykazała się nie lada zręcznością i wiedzą, ale niestety nie udało im się zdobyć medalu. Uplasowali się na jednak na też zaszczytnym - 4 miejscu, a z tego co wiemy, niewiele im brakło do 3 miejsca! Warto dodać, że nasza młoda drużyna pierwszy raz brała udział w powiatowych zawodach MDP, a w dodatku konkurencja była liczna i bardzo mocna – rywalizowało 80 drużyn!! Jest to więc wielki sukces! Gorąco gratulujemy naszym zawodnikom!!! Cieszymy się ogromnie, że w naszej szkolnej społeczności mamy takich wspaniałych strażaków! Do zawodów przygotowywała p. Jolanta Jeż. 

Bardzo dziękujemy Sandrze R. za przesłanie nam fotek i info o zawodach!!

 

01.02.2017 - jak co roku - w naszej szkole odbył się Karnawałowy Bal Przedszkolaka, w którym z wielką radością wzięły udział dzieci z Punktu Przedszkolnego „Bajkowa Kraina”, Oddziałów Przedszkolnych 0 A i 0 B oraz dzieci zaproszone spoza terenu szkoły. W godzinach południowych sala balowa zapełniła się księżniczkami, kowbojami, postaciami z kreskówek, mundurowymi różnych służb i jeszcze innymi przebierańcami według własnych i rodziców pomysłów. Wielka atrakcją był występ iluzjonistów oraz balonikowe ZOO. Dzieci brały również udział w ciekawych konkursach, które przygotowała p. Bożena Hałucha, o oprawę muzyczną zadbała p. Monika Opyd. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym mamom, które zadbały o pyszny poczęstunek dla dzieci, aby nie zabrakło im siły do pląsów i tańców na balu.

 

26.01.2017 – to czas zabaw karnawałowych w naszej szkole!! W godzinach dopołudniowych tańczyli przebierańcy z kl. I – III SP. Zaś po południu - aż do późnego wieczora na parkiecie szkolnym szalały starsze klasy podstawówki i gimnazjum! Nie zabrakło oczywiście poczęstunku, a najmłodsi uczestniczyli w różnych konkursach z nagrodami. Ponadto wolontariat szkolny rozprowadzał pyszne zdrowotne soczki! 
Wreszcie doczekaliśmy się zbliżającego się końca półrocza i - jak co roku o tej porze - zasłużonej zabawy!

 

25.01.2017 - w naszej szkole odbył się kiermasz lalek uszytych przez uczniów i ich rodziców w ramach światowego projektu UNICEF „Wszystkie lalki świata”. Kolorowe laleczki – reprezentantki różnych krajów - świata cieszyły się bardzo dużym powodzeniem i zapewne pozwolą uratować życie niejedno afrykańskie dziecko. Dzięki tej pięknej akcji uczniowie przekonali się, że pomaganie innym może dawać wiele radości! Ogromnie cieszy też fakt, że do akcji tak chętnie włączyli się rodzice! W imieniu opiekunki projektu – p. Anny Saroty – mamy zaszczyt serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom projektu i pogratulować talentów!

 

25.01.2017 - odbył się charytatywny kiermasz prac artystycznych, które zostały wykonane przez uczniów i wolontariuszy naszej szkoły. Pieniądze ze sprzedaży w kwocie 520 zł. zostały przekazane na leczenie i operacje malutkiego Adasia Studnickiego (facebook.com/dla Adasia). Akcję zorganizował wolontariat szkolny wraz z opiekunami: p. Jolantą Jeż, p. Eweliną Baziak i p. Magdaleną Kraj. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili prace i wsparli działanie wolontariatu. /tekst M. Kraj/

 

24.01.2017 – dzieci z Oddziału 0 B zaprosiły do szkoły swoich Dziadków i Babcie na Dzień Seniora  Drogich gości serdecznie przywitała Pani Dyrektor - Zofia Wolak. Przedszkolaki wraz z panią wychowawczynią – Monika Opyd - umilili pobyt zaproszonym uroczymi jasełkami. Nie zabrakło pięknych życzeń, piosenek oraz upominków przygotowanych przez dzieci - każda Babcia i każdy Dziadek obdarowani zostali przez maluszków przepięknym słonecznikiem! Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych przedszkolaków – za co serdecznie dziękujemy!!
To międzypokoleniowe spotkanie - organizowane co roku - wzrusza i daje wiele radości obu stronom, uczy wzajemnego szacunku i zrozumienia. 

 

24.01.2017 - na naszej hali gimnastycznej odbyły się zawody w mini piłkę koszykową chłopców, etap międzygminny. Brały w nich udział drużyny: Korzenna, Krużlowa i Gródek nad Dunajcem. Nasi wspaniali reprezentanci z klas IV – VI zajęli 2 miejsce!! Gratulujemy chłopaki!!! Zawody były bardzo ekscytujące! 
Do zawodów przygotowywała p. Dominika Zielińska.

 

23.01.2017 - w Mogilnie na międzygminnych zawodach w tenisie stołowym indywidualnym naszą szkołę pięknie zaprezentowali 2 gimnazjaliści z kl. II: Michał Wolak i Karol Kuś. Zajęli oni kolejno 8 i 5 miejsce! Do następnego etapu (środa) zakwalifikował się Karol Kuś. Gorąco gratulujemy naszym chłopakom i trzymamy dalej kciuki!! 

18. 01 .2017 - nasi uczniowie z kl. 4-6 uczestniczyli w warsztatach plastycznych: Kolaż z charakterem – „Wyglądam podobnie” w Galerii Sztuki Współczesnej BWA „Sokół” w Nowym Sączu. Najpierw zwiedzali galerię, a później tworzyli swoje osobiste dzieła artystyczne, używając różnych materiałów. Wszystkie ich kolaże były piękne i oryginalne. Podobno bawili się przy nich świetnie! Inspiratorką udziału uczniów w tych zajęciach była p. Jolanta Jeż – nauczyciel plastyki. Opiekę sprawowała także p. Barbara Soboń – Dumana. 

 

18.01.2017 - na hali sportowej w Rożnowie odbyły się Gminne Zawody Indywidualnego Tenisa Stołowego. Nasi reprezentanci z kl.6 - Mateusz Kuś i Dawid Mlyczyński zdobyli bardzo dobre miejsca! Mateusz dzielnie wywalczył zaszczytne 2 miejsce i tym samym zakwalifikował się do eliminacji międzygminnych, natomiast Dawid uplasował się na 8 miejscu. Wielkie gratulacje chłopaki!!! Do zawodów naszych zawodników przygotowywała p. D. Zielińska, której również gratulujemy! 

 

16.01.2017 - z ogromną radością informujemy, że nasze tenisistki z gimnazjum podbiły powiat na zawodach, które miały miejsce w Mogilnie!!! Tym razem były to rozgrywki indywidualne. We wspaniałym stylu ZŁOTO wywalczyła nasza koleżanka Paulina Bielak z kl. 3, natomiast Marlena Sromek zdobyła BRĄZ! - GRATULACJE DZIEWCZĘTA !!! Po raz kolejny pokazałyście swą mistrzowską klasę!  Zawodniczki przygotowywał p. Janusz Jurkowski, któremu również gratulujemy! 

 

12.01.2017 - na naszej hali gimnastycznej odbyły się międzygminne zawody drużynowego tenisa stołowego. Nasi szóstoklasiści: Mateusz Kuś i Kacper Kołacz zajęli 3 miejsce!! Brawo! Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Do zawodów przygotowywała p. D. Zielińska

04.01.2017 -  Jak co roku w naszej szkole odbyło się noworoczne spotkanie pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach na czele z dyrektorem placówki – p. Mariuszem Popiela - wraz z naszym wolontariatem i reprezentacją społeczności szkolnej. Gości powitała p. dyrektor - Bogumiła Gąska. Wspólne spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym w wykonaniu klasy 5. Pastorałki sądeckie zaśpiewali członkowie szkolnego koła muzycznego. Po uczniowskich występach wszyscy złożyli sobie nawzajem życzenia noworoczne i wspólnie kolędowali. Z dużym entuzjazmem przyjęte zostały występy solo pensjonariuszy! Potem nadszedł czas na wspólny posiłek przygotowany przez wolontariuszy i wspólne pogawędki. Czas upłynął szybko i przyjemnie. Mamy nadzieję, że tradycja naszych spotkań będzie trwała jeszcze przez długie lata. Organizacją świątecznego przedsięwzięcia zajęły się: p. Magdalena Wolak, p. Ewelina Baziak, p. Dorota Jabłońska, p. Zuzanna Kuś.

 

 

04.01.2017 -  Srebro, brąz, brąz!!! - to medale wywalczone dzisiaj przez uczniów naszej szkoły w gminnym etapie tenisa stołowego indywidualnego „Gimnazjada”, który miał miejsce na naszej hali gimnastycznej. Jak zwykle nasi tenisiści pokazali się od najlepszej strony. A oto miejsca w klasyfikacji dziewcząt: 2 - Marlena Sromek, 3 - Paulina Bielak, 4 -Dominika Turek, 6 -Patrycja Bomba. Chłopcy: 3 - Michał Wolak, 4 - Karol Kuś. Udział w zawodach wziął także Mateusz Rembiasz. Nasi sportowcy trenowali pod opieką p. Janusza Jurkowskiego. Gorąco wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie międzygminnym.

 

22.12.2016Świąteczne nutki i zapachy od rana w naszej szkole, a ich uwieńczeniem klasowe wigilie – oczywiście z łamaniem się opłatkiem i barszczem z uszkami. Dla uczniów klasy 3 gim. to była ostatnia Wigilia w gródeckiej szkole i łezka się zakręciła...Potem wspólne świąteczne spotkanie naszej społeczności na świetlicy – wystąpienie Pani Dyrektor Zofii Wolak i życzeń moc od władz gminnych i oświatowych, Rady Rodziców, nauczycieli emerytów, samorządu uczniowskiego. Wreszcie przepiękne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy V, wzbogacone kolędami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego chóru. Nad występem młodzieży czuwały: p. E. Baziak, p. Z. Kuś oraz p. D. Jabłońska. To był taki inny niż zwykle dzień, w którym staraliśmy się na nowo „otwierać ścieżki Chrystusowi” – na miarę swoich możliwości. I oby zostały one otwarte na dłużej. 

 

20.12.2016na naszej hali gimnastycznej odbyły się gminne zawody w koszykówkę. Rywalizowali ze sobą zacięcie chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych. Nasza wspaniała drużyna chłopców wywalczyła 1 miejsce, a dziewczęta uplasowały się na 2 miejscu, przegrywając tylko jednym koszem z drużyną z Podola - Górowej!! Brawa bardzo gorące dla naszych reprezentantów!! Dziękujemy za piękne emocje!! Życzymy powodzenia na etapie międzygminnym! Do zawodów przygotowywała p. Dominika Zielińska, której także gratulujemy.

 

15.12.2016 - II miejsce w Gminnym Drużynowym Tenisie Stołowym wywalczyli nasi zawodnicy z podstawówki i tym samym uzyskali awans na zawody międzygminne! W składzie naszej wspaniałej drużyny szóstoklasistów byli: Mateusz Kuś, Mateusz Matusik i Dawid Mlyczyński. - Gorące gratulacje chłopaki!!! (Nie szkoda więc było lekcji polskiego!) I oczywiście życzymy dalej powodzenia!
Do zawodów przygotowywała p. Dominika Zielińska, której również gratulujemy!10-11.12.2016 - na hali sportowej w Gródku nad Dunajcem odbyły się eliminacje halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek i Orliczek w piłce nożnej dziewcząt .Organizatorem, a zarazem gospodarzem turniejów był klub UKS 3 Staszkówka Jelna. Głównym celem rozgrywanych turniejów było wyłonienie jednego zespołu w kategorii Młodziczek oraz dwóch w kategorii Orliczek, które będą w miesiącu styczniu reprezentować Sądecczyznę i Podhale w turnieju finałowym. Pierwszy dzień rywalizacji w kategorii Młodziczek przebiegał pod dyktando miejscowej drużyny UKS 3 Staszkówka Jelna ,która zdecydowanie zwyciężyła we wszystkich spotkaniach .Drugiego dnia rywalizacja była bardziej wyrównana i ostatecznie awans do wielkiego finału wywalczyły zespoły Naprzód Sobolów i UKS 3 Staszkówka Jelna .Należy podkreślić, że dwu-dniowa rywalizacja przebiegała w miłej i sportowej atmosferze, a poziom większości spotkań był naprawdę wysoki. Zarząd klubu UKS 3 Staszkówka Jelna składa serdeczne podziękowania Pani Zofii Wolak, dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem za udostepnienie hali w celu przeprowadzenia zawodów.
A oto wyniki:
Młodziczki (10.12.2016) :
1. miejsce - UKS 3 Staszkówka Jelna I
2. miejsce - UKS 3 Staszkówka Jelna II
3. miejsce - Rysy Bukowina Tatrzańska
4. miejsce - Starówka Nowy Sącz

Orliczki (11.12.2016):
1. miejsce - Naprzód Sobolów
2. miejsce - UKS 3 Staszkówka Jelna
3. miejsce - Starówka Nowy Sącz
4. miejsce - Dunajec Ostrowsko
5.- miejsce - Wanda Kraków

/Tekst i foto Wojciech Mróz/ 

06.12.2016Mikołaje w szkole! Ależ wesoło dziś, kolorowo i cukierkowo było w naszej szkole! Pełno Mikołajów!! Jak makiem zasiał!! Widać bardzo zasłużyliśmy sobie! Samorząd uczniowski też nas docenił i słodyczami obdarował – z rąk samego Mikołaja, elfa i renifera żeśmy je dostali! Niektóre klasy wybrały się na mikołajkowe filmy i teatrzyki do Nowego Sącza. 


29-30.11. 2016 - Konkurs – projekty czytelnicze - rozstrzygnięty! Wszyscy uczniowie klas SP i G naszej szkoły przygotowywali gazetki klasowe poświęcone książce i czytaniu. To nam przypadł dziś zaszczyt ogłoszenia wyników - wyróżnienie uzyskała klasa III SP !! Gorąco gratulujemy trzecioklasistom, którzy pracowali pod okiem p. Ireny Wolak. Komisja w składzie: p. M.Kraj, p. B. Mlyczyńska i p. K. Litwińska miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wiele gazetek zasługiwało na wyróżnienie, a zwycięstwo mogło przypaść tylko jednej klasie. Wszystkim uczniom i ich wychowawcom również gratulujemy! Wszystkie prace bowiem godne są podziwu i wymagały dużego zaangażowania i pomysłowości. Nagrodą dla każdego ucznia kl. III będzie egzemplarz świątecznej gazetki „Echo Pogórza” – o czym z radością informujemy!
Projekt czytelniczy był jednym z działań przewidywanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w naszej szkole.

30.11.2016 - przedstawiciele uczniów klas V i VI wraz z opiekunem Barbarą Soboń-Dumana reprezentowali nasza szkołę w finale projektu „Europejskiego Ogrodu Literackiego” oraz w uroczystym otwarciu „Biblioterapeutycznego Centrum Kulturalno-Oświatowego” w Zespole Szkół w Rożnowie. Wydarzeniom tym towarzyszył wykład pani Elżbiety Bukowiec, nauczyciela-bibliotekarza, m.in. na temat wpływu biblioterapii na rozwój młodego człowieka i możliwości rozwiązywania różnych problemów. Inscenizacje bajek różnych narodów Europy przedstawione przez uczniów SP i Gimnazjum w Rożnowie - wprowadziły zgromadzonych w magiczny świat książek. W międzyczasie była możliwość spróbowania pysznego „książkowego” tortu.

/tekst i foto B. Soboń-Dumana/ 

30.11.2016 - z inicjatywy szkolnego pedagoga – p. Bożeny Mlyczyńskiej – w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Odlot”. Artyści z krakowskiego teatru „PROFIL” w interesujący sposób przedstawili młodzieży problematykę używek i konsekwencje wyborów. Po spektaklu odbyła się krótka dyskusja na temat wolności, którą wielu uczniów kojarzyło z wolnością od szkoły, obowiązków, nakazów rodziców. Aktorzy zaakcentowali, że wolność to świadomość wyboru, którego dokonujemy. Środki finansowe na spektakl pozyskane zostały przez pedagoga szkolnego z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

24.11.2016 - na naszej hali gimnastycznej miał miejsce Półfinał Mistrzostw Małopolski w Drużynowym Tenisie Stołowym!! W zawodach wzięło udział zarówno 8 drużyn dziewcząt, jak i chłopców. Do naszej szkoły zjechały drużyny z powiatu limanowskiego, gorlickiego, miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Po raz kolejny nasze tenisistki pokazały się z jak najlepszej , ZDOBYWAJĄC ZŁOTO, na tych jakże wysokich rangą zawodach. – Ogromne brawa dla naszych tenisistek!!! Ich wielki sukces znowu raduje nasze serca! Wielkie brawa także dla koleżanek z Przydonicy, które także znalazły się na podium!! Jak widać dziewczęta z naszej gminy górą!!
Czołówki miejsc:
dziewczęta:
I- GRÓDEK NAD DUNAJCEM
II- Limanowa, gim nr 4
III- Przydonica
chłopcy:
I- Limanowa, gim nr 4
II- Sadek-Kostrza
III- Marcinkowice
W skład naszego złotego zespołu wchodzą: Marlena Sromek (kl II), Paulina Bielak (kl III), Dominika Turek (kl II). Do zawodów dziewczęta przygotowywał pan Janusz Jurkowski. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!!!
A za nasze potrójnie już złote zawodniczki trzymamy dalej kciuku, życząc powodzenia w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Zakliczynie!

24.11.2016 - na andrzejkach starszyzny ochrzczone zostały koty z klasy 1 gim. !!! Oj, niełatwo było im wcielić się do grona klas gimnazjalnych… Nie lada zręcznością i sprytem musiały się wykazać i przyrzeczenia trudne złożyć, że będą szanować rodziców, nauczycieli i brać uczniowską. Miauczały przy tym przeraźliwie! Dzięki wsparciu szkolnej zbiorowości kotki stanęły jednak na wysokości zadania! I mleczkiem się posiliły! Nie brakło też specjalnych zadań dla ich wychowawczyni – p. Agnieszki Mirek, która dzielnie się spisała, a no koniec kotom ogony poobcinała!! Z radością więc oznajmiamy, że koty stały się gimnazjalistami – czego im gorąco gratulujemy!!! Żeby jednak zbyt szczęśliwi nie byli, mają do wykonania jeszcze jedno zadanie – zbieranie papierków w szatni przez tydzień! A w tajemnicy zdradzimy, iż grupka porządnych nauczycieli postanowiła tych papierków w szatni rzucać bez umiaru!! O… na nauczyciela to zawsze można liczyć! Po chrzcie kotów andrzejkowe pląsy się zaczęły! 
Chrzest kotów przygotowała klasa III gim. pod opieką p. Janusza Jurkowskiego – za co Im serdecznie dziękujemy, bo zabawę przednią my mieli!

 

24.11.2016 -  andrzejki w naszej szkole - tańce, przebierańce i wróżby obowiązkowo – bo tak obyczaj stary każe! Nasi najmłodsi z klas I–III bawili się przepysznie pod opieką swoich wychowawczyń: p. Jolanty Srebrny, p. Marii Górowskiej, p. Ireny Wolak. Samorząd uczniowski dzielnie wspomagał zabawowe działania! 

22.11.2016 – ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb w których nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z oddziałów zerowych 0 A i 0 B mogli poznać swoja bliższą i dalszą przyszłość. W szkole zapanowała magiczna atmosfera dzieci przebrane za wróżki, czarodziejów, zebrały się aby wziąć udział w najważniejszej andrzejkowej wróżbie czyli „laniu wosku”. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, który dla swoich pociech przygotowały mamy.

21.11.2016 - nasza młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum odwiedziła pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Odmówiła tam różaniec i pomodliła się za dusze zmarłych. Po modlitwie uczniowie usiedli przy stole i rozmawiali z mieszkańcami domu opieki. Takie wspólne spotkania modlitewne odbywają się dwa razy w roku w ramach działalności szkolnego wolontariatu pod opieką p. Doroty Jabłońskiej.

 

17.11.2016 - nasza szkoła była gospodarzem a zarazem organizatorem powiatowego etapu Drużynowego Tenisa Stołowego. Nasze złote już dwukrotnie dziewczyny i tym razem pokazały sportową klasę - zdobyły MISTRZOSTWO POWIATU NOWOSĄDECKIEGO!! Rywalizacja była bardzo silna, stąd też dopiero po długich i wyczerpujących zmaganiach udało się rozstrzygnąć, kto jest najlepszy w powiecie.
- Brawa gorące dziewczyny!! Wasza radość i naszą radością!
A oto czołówka dzisiejszych zawodów w kategorii dziewcząt:
I miejsce - GRÓDEK NAD DUNAJCEM (Marlena Sromek, Paulina Bielak
i Dominika Turek)
II miejsce - Przydonica (Dominika Mlyczyńska, Magdalena Zyzak, Joanna Pancerz)
III miejsce - Brzezna
Tak więc aż 2 zespoły z naszej gminy znalazły się w czołówce!!! Co nas bardzo cieszy!
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom wspaniałej walki! Życzymy dalszych sukcesów sportowych. Za nasze oczywiście dziewczyny już trzymamy kciuki za etap rejonowy!
Do zawodów nasze gimnazjalistki przygotowywał pan Janusz Jurkowski - nauczyciel wych. fizycznego, któremu również gratulujemy!

14.11.2016  - w naszej szkole odbył się międzygminny etap tenisa stołowego - Gimnazjada. Nasi tenisiści również i tym razem pokazali się od najlepszej strony. Ponownie MISTRZYNIAMI zostały dziewczyny z naszej szkoły w składzie: Marlena Sromek, Paulina Bielak, Dominika Turek. Tym samym zdobyły awans na etap powiatowy!!! – Gromkie brawa dziewczyny i szacun wielki!! Cieszymy się z Wami!
Pomimo zaciętej walki chłopcom tym razem nie udało się zwyciężyć i rozgrywki zakończyli na lokacie 5. Ale i tak w gminie nadal są najlepsi!! No cóż, nie zawsze można zdobyć medal.
Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Do zawodów naszą młodzież przygotowywał pan Janusz Jurkowski – nauczyciel wych. fizycznego.
/tekst majka XD :D/

10.11.2016 - Chociaż lekcje zgodnie z planem, świąteczna atmosfera już od rana w naszej szkole. A jej uwieńczeniem przepiękny program artystyczny poświęcony 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu gimnazjalistów z kl. II pod opieką Pani Dyrektor – Bogumiły Gąska i Pani Doroty Jabłońskiej. W czasie akademii były chwile zadumy nad kartami historii naszego kraju, piękne recytacje, symboliczne gesty i rekwizyty. Nie zabrakło tradycyjnego wspólnego śpiewu pieśni legionowych przy akompaniamencie akordeonu i ... perkusji! Hitem okazał się „taniec flagi”. Trzeba przyznać, że nasi gimnazjaliści odkryli przed nami wiele swoich talentów i za to bardzo im dziękujemy!
W Waszym wykonaniu dzisiejsza lekcja historii pozwoliła nam lepiej zrozumieć wielkie święto naszego kraju i przygotować się do świadomego uczestnictwa w nim.

09.11.2016 - na hali sportowej przy naszej szkole miała miejsce Gimnazjada dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym drużynowym - etap gminny. Z naszej szkoły w tych zawodach uczestniczyły dwa zespoły dziewczyn oraz jeden zespół chłopców. Zespół 1 (Paulina Bielak, Marlena Sromek) na wysokim poziomie wywalczył ZŁOTO!!!, zaś drugi nasz zespół dziewcząt (Patrycja Bomba, Dominika Turek) zdobył BRĄZ!!! Wspaniale zaprezentował się również zespół naszych chłopców (Karol Kuś, Michał Wolak), który także wywalczył ZŁOTO!!! Tym samym obydwa nasze złote zespoły dostały awans do etapu międzygminnych rozgrywek. Gratulujemy bardzo gorąco!!! Oczywiście życzymy dalszych sukcesów!!! Też gorąco!
Do zawodów przygotowywał nasze drużyny pan Janusz Jurkowski – nauczyciel wychowania fizycznego.

08.11.2016 - Kolejny raz w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym – „Śniadanie daje moc” wzięli udział uczniowie klasy I, II, III pod okiem swoich Pań Wychowawczyń: Jolanty Srebrny, Marii Górowskiej i Ireny Wolak oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego „0B” pod opieką Pani Moniki Opyd. Udział w programie uświadomił im, że śniadanie to podstawa! Przekonali się, że to, co jemy, to ważna sprawa! Ukoronowaniem zdrowotnej edukacji było przygotowanie przez nich w szkole zdrowego śniadania.

 

28.10.2016 - do naszej szkoły przybyli średniowieczni rycerze i … strachem powiało! Jeden z naszych musiał stanąć do pojedynku, inni w dyby zakuci zostali! A czwartoklasista, którego pasowano na rycerza, szybko pożałował tego zaszczytu, gdy dowiedział się, jakie czekają nań obowiązki. Tylko dziewczyny były szczęśliwe, bo damy rycerzy miały się dobrze.
Ta ciekawa lekcja przybliżyła nam surowy klimat epoki i życie rycerza zawsze bezgranicznie podporządkowane maksymie: Bóg, Honor i Ojczyzna.

25.10.2016 – wielki dzień dla najmłodszych z klasy I SP - zostali oni pełnoprawnymi uczniami! Odświętnie ubrani - w obecności Pocztu Sztandarowego, Pani Dyrektor, Wychowawczyni, Nauczycieli oraz uczniów - złożyli uroczystą przysięgę, że będą godnie reprezentować szkołę, pracować na miarę swoich możliwości i właściwie się zachowywać. Następnie Pani Dyrektor – Zofia Wolak dokonała aktu pasowania na ucznia każdego z nich. W dalszej części uroczystości odbyła się piękna akademia, którą przygotowali pod czujnym okiem swojej wychowawczyni – p. Jolanty Srebrny. Zaprezentowali wspaniale! – Gratulujemy! Na koniec otrzymali legitymacje szkolne, dyplomy i prezenty, po czym czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez kochane mamy.

25.10.2016 - nasze znakomite zawodniczki z SP odniosły ogromny sukces - wywalczyły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt w Rytrze!! Julia Bochenek ( kapitan wspaniałej drużyny) odebrała zwycięski puchar.
– Brawo dziewczyny!!! Serdecznie Wam gratulujemy i radujemy się z Wami!! Jesteście niesamowite!
A tak przedstawiają wyniki dzisiejszych meczów: Gródek – Złockie: 2 : 3, Gródek – Barcice: 2 : 0, Gródek – Librantowa: 4 : 0.
Do zawodów nasze koleżanki przygotowywała p. Dominika Zielińska

20.10.2016 - nasze wspaniałe zawodniczki z SP zdobyły 1 miejsce w zawodach międzygminnych w halową piłkę nożną, które odbyły się w Stróżach. W rywalizacji z drużynami z SP Stróże i SP Łyczana były nie do pokonania! Nasze dziewczyny wysoko wygrały oba mecze: Łyczana- Gródek 0:6 i Stróże- Gródek 1:4 i uzyskały awans na zawody powiatowe, które odbędą się 25.10.2016r. w Rytrze. Brawo dziewczyny!!! Tak trzymać dalej! A my będziemy trzymać kciuki!
Do zawodów przygotowywała nasze zawodniczki p. Dominika Zielińska

19.10.2016 - w naszej szkole po raz trzeci odbył się dzień zdrowej żywności, który realizowaliśmy dzięki udziale w projekcie ,,Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia". Przez cały tydzień uczniowie jak i rodzice angażowali się w to zdrowe przedsięwzięcie. Przynosili różne przetwory, pieczone chleby oraz pyszne soki - oczywiście wszystko z domowych spiżarni - które dzisiaj z apetytem spożywaliśmy . Zgodnie z projektem w miniony poniedziałek zajadaliśmy się zdrowymi owocami, następnie był dzień zdrowego jogurtu. O dziwo nie tylko młodsi uczniowie przynosili zdrowe jedzonko, ale i także nasza starsza młodzież, która wykonała swoje zadania na plus. W najbliższych dniach czeka nas jeszcze dzień zdrowego soku oraz dzień zdrowej kanapki (czyli takiej bez nutelli). Mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna będzie chętnie uczestniczyła w kolejnych dniach akcji, i że nawyk zdrowego jedzenia zostanie z nami dłużej niż tylko jeden tydzień.
Organizacją zdrowego tygodnia zajęły się: p. Ewelina Baziak i p. Barbara Soboń-Dumana. W przedsięwzięcie włączyli się nauczyciele, rodzice i uczniowie.

18.10.2016 - na naszej hali gimnastycznej po raz kolejny odbyły się zawody gminne w piłkę nożną halową – tym razem walczyli chłopcy z podstawówki. Startowało aż 7 drużyn: z Rożnowa, Siennej, Podola - Górowej, Lipia, Przydonicy, Roztoki Brzeziny i z Gródka nad Dunajcem. Walka była bardzo zacięta, lecz mogła zwyciężyć tylko jedna drużyna, a była nią drużyna z Rożnowa. Miło nam donieść, że drugie miejsce zajęli nasi koledzy ze szkoły podstawowej w składzie: Kacper Kołacz, Hubert Groń, Wiktor Fedko, Dawid Mlyczyński, Karol Kuś, Mateusz Matusik, Dawid Bajorek, Karol Skrobisz, Łukasz Szczurek, Mikołaj Nosal i Kamil Chochorowski.
Trzecie miejsce zajęła drużyna z Podola Górowej. Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia w dalszych sportowych zmaganiach.
Do zawodów naszych uczniów przygotowywała p. Dominika Zielińska

14.10.2016 - Święto Komisji Edukacji Narodowej
Humorystyczne scenki z żywota uczniowskiego i nauczycielskiego, oczywiście życzenia i gromki śpiew – tak w naszej szkole wyglądała piękna akademia poświęcona świętu KEN. A przygotowali ją gimnazjaliści z kl.3 pod opieką wychowawcy p. Janusza Jurkowskiego i p. Karoliny Litwińskiej. - Dziękujemy i gratulujemy!! - Życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty złożyli także przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorząd Uczniowski i redaktorzy „Echa Pogórza”. Pani Dyrektor – Zofia Wolak przekazała życzenia od władz oświatowych, gminnych i przedstawicieli ZNP. Na koniec niektórzy nauczyciele i pracownicy szkoły uhonorowani zostali Nagrodami Dyrektora Szkoły za sukcesy zawodowe czy też za całokształt pracy.

 

11.10.2016 -  na naszej hali gimnastycznej odbył się gminny etap halowej piłki nożnej – GIMNAZJADA. Nasze wysportowane i utalentowane dziewczyny zdobyły srebro!!. Szczególnymi umiejętnościami w nożnej wykazała się „pani” kapitan zespołu – Sandra Różycka, zdobywając 14 bramek!!!. Nie możemy także nie wspomnieć o pozostałych wspaniale grających zawodniczkach – a były to: Klaudia Sarota, Karolina Landa, Paulina Bielak, Kinga Grygiel i Anna Basta oraz o cudownej bramkarce - Kamili Sadłoń!!! Gorąco gratulujemy Wam Dziewczyny i życzymy dalszych sukcesów!! Do zawodów przygotowywał dziewczyny - p. Janusz Jurkowski.

11.10.2016 – Jako Pogórzanie „swoje” chcemy znać! Klasy: 6 SP oraz 1 i 2 gim. wybrały się dzisiaj do Ciężkowic. Zwiedziły nowoczesne Muzeum Przyrodnicze, gdzie zafascynowały ich prelekcje na temat fauny i flory pogórza, eksponaty muzealne i … „popłynęli łodzią podwodną” rzeką Białą. Potem podziwiały niezwykłe kształty piaskowca ciężkowickiego – owiane legendami – w Rezerwacie przyrody nieożywionej „Skamieniałe Miasto”. Pod okiem wspaniałych przewodników odbyli ciekawe lekcje przyrody, geografii i historii - XXL ! A dwaj uczniowie przeistoczyli się w ...nietoperze! Natomiast jedna z naszych pań została uhonorowana czerwonymi koralami.Było super! Nawet zapowiadany deszcz zaczął padać dopiero po naszym powrocie! Tę atrakcyjną wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas: p. Agnieszka Mirek i p. Anna Sarota. Opiekunami były także panie: Barbara Soboń – Dumana i Anna Górska.

 

07.10.2016 - prawie cała społeczność klas IV-VI zebrała się w szkole, by spędzić ciekawie czas bez używania tabletów, laptopów czy innych wynalazków technicznych XXI wieku. Każdy z uczestników musiał przyjść do szkoły wyposażony jak na prawdziwą wycieczkę, gdyż część nocy trzeba przespać. W związku z tym suchy prowiant, koce, materace czy śpiwory należało mieć własne. Po rozpakowaniu wszyscy udali się do kościoła, gdyż był to pierwszy piątek. Po powrocie rozpoczęła się noc czytelnicza. Oj, działo się, działo…! Na rozgrzewkę należało uzupełnić brakujące fragmenty znanych wierszy. Następnie odbyły się podchody czytelniczo – matematyczne. Kolejnymi atrakcjami nocnego spotkania były: recytacja wierszy, konkurs (pisemny i rysunkowy) reklamujący najciekawsze książki, konkurs poświęcony polskim przysłowiom oraz wykonywanie plakatów z podaniem przyczyn, dla których warto czytać książki. Każdy otrzymał nagrodę za trud pracy w postaci drobnych słodkich niespodzianek, a na kolacje pyszną pizzę. Ponadto zwycięzcy konkursów uhonorowani zostali nagrodami książkowymi. Potem pełna wrażeń brać uczniowska zaległa w swoich śpiworach, chociaż zasnąć trudno było po tak świetnej zabawie!! To była niezapomniana noc!!!
Całość przygotowała i prowadziła p. Barbara Soboń-Dumana przy współpracy p. Eweliny Baziak, p. Anny Sarota, p. Jolanty Jeż oraz p. Magdaleny Kraj. Czytelniczy nocleg był jednym z zadań, jakie nasza szkolna biblioteka realizuje w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa.
/tekst B. Soboń – Dumana/

 

06.10.2016 - na naszej hali gimnastycznej znowu odbyły się zawody gminne zawody w piłkę nożną halową - tym razem dziewcząt. Nasze wspaniałe reprezentantki ze szkoły podstawowej pokazały swoją wielką klasę sportową - w pięknym stylu wywalczyły 1 miejsce!! Wielkie brawa dziewczyny!! Jesteśmy z Was dumni i gorąco życzymy Wam tak wspaniałej gry w kolejnych eliminacjach! Nasze zawodniczki przygotowywała p. Dominika Zielińska. Kolejne miejsca zajęły zawodniczki z SP Jelna, Sienna i Rożnów. Wszystkim drużynom gorąco gratulujemy!!

 

05.10.2016 - na naszej hali sportowej odbyły się gminne zawody w piłkę nożną halową. Co prawda nasi gimnazjaliści zajęli 5 miejsce, ale walczyli świetnie! No cóż nie zawsze można mieć miejsce medalowe. Liczy się sama walka. Gratulujemy chłopaki !!

 

22.09.2016 –  w ramach realizacji działań wynikających z udziału w akcji „Odblaskowa szkoła” zaprosiliśmy na prelekcję pt.” Bezpieczna droga do i ze szkoły” Fundację „Bezpiecznie do celu”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły począwszy od przedszkolaków aż po klasę 3 gimnazjum. Brać szkolna zapoznała się z przepisami ruchu drogowego, obejrzała filmy pokazujące, jak ważną rolę odgrywają odblaski oraz zobaczyła różne reakcje człowieka w warunkach drogowych. Każdy uczeń otrzymał oczywiście odblaski i mamy nadzieję, iż zrozumiał, że o zmroku poruszać się trzeba z nimi. Bezpieczeństwo przecież najważniejsze. Prelekcja na czasie, bo dzień coraz krótszy! Zorganizowała ja p. Dominika Zielińska - nauczyciel wychowania fizycznego.

 

18.09.2016 - odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze MDP w Bartkowej – Posadowej na boisku sportowym. Gęsta mgła nie przeszkadzała w zaciętej rywalizacji jakże dzielnych i sprawnych dziewczęcych drużyn strażackich. Nasze gimnazjalistki w składzie: dowódca - Klaudia Sarota, Sandra Różycka, Karolina Landa, Dominika Turek, Marlena Sromek, Izabela Jasińska, Karolina Cewka, Kinga Grygiel, Natalia Piszczek wywalczyły zaszczytne 2 miejsce!!! Brawo dziewczyny – jesteście niesamowite! No to teraz chłopcy uważajcie, bo konkurencję macie bardzo mocną!!
W czasie zawodów naszym dziewczynom kibicowały: Wicedyrektor naszej szkoły - Pani Bogumiła Gąska oraz opiekunka drużyny - P. Jolanta Jeż. Widać mocno trzymały kciuki za nasze reprezentantki, bo ... pomogło!
Raz jeszcze gratulujemy!

 

 

14.09.2016 - Wybraliśmy nowy Samorząd Uczniowski!
Cała nasza społeczność uczniowska wraz z nauczycielami na czele z Dyrekcją szkoły stanęła do urny wyborczej. Demokratycznie wybraliśmy Samorząd Uczniowski i jego opiekunów. A oto wyniki:
Szkoła podstawowa: przewodniczący: Kacper Kołacz, z-ca przewodniczącego: Karol Kołacz, członkowie: Oliwia Sarota, Julia Bielak, Oliwia Żuchowicz, Julia Bochenek. Opiekun: p. Dominika Zielińska.
Gimnazjum: przewodnicząca: Marlena Sromek, z-ca przew. Gabriela Dumana, członkowie: Klaudia Woźniak, Karol Kuś, Klaudia Sarota, Krystian Sarota. Opiekunowie: p. Zuzanna Kuś, p. Janusz Jurkowski. Wszystkim gorąco gratulujemy!!! Życzymy owocnej pracy i oczywiście dobrego pilnowania naszych spraw!!!

03.09.2016 - odbył się w Wieliczce Zlot Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z województwa małopolskiego. Nasi uczniowie z klas podstawowych i gimnazjum pod opieką p. Jolanty Jeż także tam byli. Z ich relacji wynika, że w Wieliczce było około 1000 młodych strażaków (zarówno dziewczyn jak i chłopców). Cała zabawa polegała na tzw. podchodach. Każda drużyna otrzymywała mapę centrum Wieliczki oraz zadania do wykonania, np. nakręcanie nakrętek w „pijanych” okularach na oczach czy odszukanie budki z lodami i zapisanie na kartce, ile kosztuje gałka lodów. Nasza drużyna MDP wykonała wszystkie zadania. Do domu wszyscy wracali zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Gratulujemy naszym wspaniałym strażakom!

01.09.2016 - Start 8.00 - na uroczystej mszy św. w kościele w Gródku nad Dunajcem odprawionej przez ks. Proboszcza Władysława Mucha modliliśmy się w intencji społeczności szkolnej i pracowników szkoły, prosząc o potrzebne nam łaski. Potem zgromadziliśmy się w szkole na naszej hali, gdzie przywitała nas serdecznie p. Dyrektor - Zofia Wolak, która przedstawiła nam najważniejsze sprawy i zmiany związane z nowym rokiem szkolnym. Na koniec uroczyste ślubowanie na nauczyciela złożyła p. Agnieszka Mirek, która w czasie wakacji obroniła tytuł nauczyciela mianowanego. Nauczycielem dyplomowanym w lipcu została p. Jolanta Jeż.