Strona główna / Z życia szkoły / Rok szkolny 2017/2018

02.02.2018 - "Opowieści z Lodowej Krainy"
Duża grupa uczniów z klas 0B, I,II,III i IV naszej szkoły wraz z wychowawcami i panią pedagog udała się do MCK „Sokół” w nowym Sączu, gdzie mała możliwość obejrzenia musicalu „Opowieści Lodowej Krainy” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Wspaniała scenografia, piękne stroje i bajkowa muzyka, na pewien czas przeniosła wszystkich do krainy baśni, gdzie dobro wygrywa ze złem. Wszyscy świetnie się bawili, podziwiając grę aktorską krakowskich aktorów. Był to już kolejny wyjazd naszych uczniów na przedstawienie teatralne zorganizowany w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Tym razem poszukiwaliśmy alternatywnych pozytywnych form spędzania czasu, a taką niewątpliwie jest obcowanie ze sztuką.
Tekst: B. Mlyczyńska
 

01.02.2018 - "Hobbit czyli tam i z powrotem"
Dzisiaj  klasy V, VI i VII wybrały się na spektakl pt. " Hobbit czyli tam i z powrotem". Interesujące przedstawienie wzbudzało wiele emocji wśród uczniów. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy świetnie odegrali swoje role. W czasie spektaklu na sali panowała cisza i zaciekawienie. Po seansie rozległy się głośne i długie brawa dla aktorów. Wszystkim wyjazd bardzo się podobał. 

30,31.01.2018 - Sukcesy w tenisie międzygminnym
30 i 31 stycznia br. nasi uczniowie brali udział w Międzygminnym Turnieju w Tenisie Stołowym Indywidualnym w Mogilnie. Wczoraj miejsce 5 i 6 udało się wywalczyć Michałowi Wolakowi oraz Karolowi Kuś. Dzisiaj Marlena Sromek uzyskała 3 miejsce. W zawodach z dumą reprezentowali naszą gminę także: Dominika Turek, Anna Basta oraz Mateusz Kuś. Gorąco gratulujemy pięknej gry i postawy sportowca. Szczególne brawa za brąz dla Marleny! Piękny sukces! Życzymy powodzenia w kolejnych szrankach.

26.01.2018 - Gratulacje
Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Cieszymy się, że aż sześcioro uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do kolejnego etapu rozgrywek. Wielkie brawa dla: Marleny Sromek, Dominiki Turek, Anny Basta. Mateusza Wolak, Mateusza Kuś i Karola Kuś

 

 

25.01.2018 - Zabaw czas!!!

Karnawał trwa, więc i tańce, i przebierańce. Dzisiaj w naszej szkole świetnie się bawili uczniowie wszystkich klas podzieleni na 3 grupy wiekowe: począwszy od pierwszoklasistów SP, a skończywszy na gimnazjum. Najmłodszym dodatkowo czas uprzyjemniły wesołe konkursy. Organizacją - jak co roku - zajął się samorząd uczniowski i wychowawcy poszczególnych klas, a pyszne jedzonko przygotowali Rodzice. Wszystkim dziękujemy!!
Foto: M. Górowska i J. Srebrny

 

 

16.01.2018 - Szaleństwa na lodowisku

Nasze koleżanki i nasi koledzy z kl.4 - 7 SP oraz 2 gimnazjum świetnie bawili się na lodowisku w Chełmcu pod opieką nauczycieli.

 

12.01.2018 - Pensjonariusze DPS odwiedzili naszą szkołę

Dzisiaj w naszej świetlicy szkolnej kolędowaliśmy z pensjonariuszami DPS w Zbyszycach na czele z Dyrektorem placówki – p. Mariuszem Popiela. Gości przywitała nasza Pani Dyrektor – Zofia Wolak. Noworoczne spotkanie - jak co roku - zorganizował nasz szkolny wolontariat, a uświetnił je bożonarodzeniowy występ klasy 2 gimnazjalnej i szkolnego chóru. Po części artystycznej nadszedł czas na życzenia, drobne upominki i słodki poczęstunek, których przygotowaniem zajęli się wolontariusze. W noworocznej atmosferze – przy wspólnych pogawędkach międzypokoleniowych i śpiewie kolęd – czas upłynął bardzo miło.

 

22.12.2017 - Jasełka w szkole

Jak co roku społeczność szkolna zgromadziła się na świetlicy szkolnej, by wspólnie spędzić przedświąteczny czas. Uczniowie kl.2 gimnazjum przygotowali dla nas piękne jasełka i wraz z chórem szkolnym gromko nam kolędowali. Po części artystycznej posypały się radosne życzenia dla nas i naszych Rodzin, także od przewodniczącej Rady Rodziców – p. Ewy Kołacz. Drugoklasiści i członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z życzeniami obdarowali Dyrekcję, Nauczycieli i Pracowników szkoły oryginalnymi choinkami własnoręcznie wykonanymi z makaronu. Na koniec ogłoszone zostały wyniki konkursów na gazetkę ścienną i świąteczne zakładki do książek. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursów talentów i pomysłowości! A kl.2 G wspaniałego występu! - Dziękujemy wszystkim za życzenia!

 

19.12.2017- Serce Sercu

Nasz Wolontariat Szkolny przy współpracy z Fundacją Sądecką wziął udział w akcji Serce Sercu. W sieci sklepów Centrum i Groszek w Gródku nad Dunajcem zbierali dary dla ubogich i potrzebujących.
Wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy!

 

14.12.2017 - Kolejne mikołajki w LEMONIE

Z okazji mikołajek uczniowie klasy VI wybrali się na kręgle do Restauracji LEMON w Gródku nad Dunajcem. Większość z nich po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym następnym wychodziło coraz lepiej, więc przewracało się coraz więcej kręgli. Na tablicy obok imion uczniów pojawiały się punkty. Wszyscy śledzili wyniki z wielkim entuzjazmem! Dwie godziny gry minęły błyskawicznie! Po pełnych emocji rozgrywkach wszyscy z apetytem zajadali się przepyszną pizzą. 
W imieniu szóstoklasistów przesyłamy gorące podziękowania dla Rodziców, którzy zorganizowali te wspaniałe mikołajki!

 

13.12.2017 - Próbne egzaminy naszych gimnazjalistów zaliczone!!

13 -15 grudnia - to szczególnie ważne dni dla naszych gimnazjalistów z kl.3 - zmagali się oni z próbnymi egzaminami!! A my oczywiście trzymaliśmy za nich kciuki

 

07.12.2017 - "Jestem mały - wiem więcej" - podsumowanie projektu w Szkole Podstawowej w Gródku nad Dunajcem

Dnia 7 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Jestem mały – wiem więcej”, którym objęci byli uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem. Organizatorem projektu był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej woj. małopolskiego.
W spotkaniu podsumowującym projekt - oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli - uczestniczyli zaproszeni goście: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu - Waldemar Kuźma, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego - Kazimierz Sady, Wiceprezes Zarz. Oddz. Gm. - druh Jan Waściszakowski, Komendant Gminny Zarządu Oddz. Gm. - druh Tadeusz Gąska, Prezes OSP Gródek nad Dunajcem - Zbigniew Gąska, Naczelnik OSP Gródek nad Dunajcem - Dawid Bochenek, Dyrektor MORD w Nowym Sączu - Wiesław Kądziołka, Z-ca Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem - Mieczysław Hajduga, przedstawiciel Urzędu Gminy zajmujący się ochroną ppoż. - Robert Koterla.

Przed zgromadzonymi gośćmi drugoklasiści udowodnili, że zasłużyli na miano małego strażaka i z dumą odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia oraz śliczne strażackie maskotki. - Gorąco gratulujemy! Z Wami czujemy się bezpieczniej!

 

06.12.2017 - Mikołajki

Radośnie, mikołajkowo i bardzo słodko było w szkole! Przedszkolaczków nawiedził prawdziwy Mikołaj, a dla uczniów poszczególnych klas - Mikołaja, anioła i diabła - zorganizował samorząd uczniowski – DZIĘKUJEMY! Jak na szkołę i tradycję przystało - zapracowanych Mikołajów nie zabrakło w żadnej sali lekcyjnej i na korytarzach. Nawet nauczycielom dostało się po cukierku. – Ciekawe czy na to zasłużyli? Bo uczniowie na pewno!!

 

 

05.12.2017 – Warsztaty Kulinarne klasy 3 SP

Z okazji zbliżających się mikołajek nasi trzecioklasiści wzięli udział w specjalnie zorganizowanych dla nich Warsztatach Kulinarnych, które pod okiem fachowców odbyły się w Restauracji LEMON w Gródku nad Dunajcem. Przez 2 godziny uczniowie samodzielnie przygotowywali, a potem piekli pizzę i ciasteczka. Na koniec odbyła się wielka uczta. Spisali się wyśmienicie, więc uzyskali dyplomy uznania wraz z certyfikatami i oznaki Mistrza Pizzy i Mistrza Cukiernika. Pomysł odbycia takich warsztatów padł ze strony rodziców i był to strzał w dziesiątkę, bo dzieci były bardzo zadowolone. A my już zamawiamy taką pizzę u trzeciaków!!
/foto: Maria Górowska/

 

 

02.12.2017 - V Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego dla MDP

V Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego dla MDP z terenu Powiatu Nowosądeckiego o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu oraz Starosty Nowosądeckiego. Turniej miał miejsce na Sali Sportowej przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Naszą szkolę dzielnie reprezentowali: Marlena Sromek, Dominika Turek, Michał Wolak, Karol Kuś oraz Mateusz Kuś. Dziękujemy im za waleczną postawę, bo konkurentów było wielu. W zawodach wzięło udział przeszło 94 strażaków.

30.11.2017 – Kiermasz Bożonarodzeniowy

W czwartek 30.11. w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany prze nasz szkolny wolontariat. Przepiękne ozdoby świąteczne wykonane przez członków wolontariatu pod opieką ich opiekunów, rodziców i p. Ireny Wolak cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców przybyłych na zebranie oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Zebrane pieniążki przeznaczone zostaną na pomoc dla dzieci niepełnosprawnych. W imieniu wolontariatu dziękujemy gorąco tym wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję!

27.11.2017 - „Jestem mały, wiem więcej” – ciąg dalszy 

Dzisiaj (27 listopada) w ramach projektu "Jestem mały, wiem więcej" uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Jolantą Srebrny odwiedzili remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku nad Dunajcem. Mali strażacy zapoznali się z nowoczesnym wyposażeniem służącym do akcji ratowniczych. Mieli również okazję siedzieć w nowym samochodzie bojowym naszych strażaków i to z włączonymi „kogutami” i syreną. Niektórzy z drugoklasistów już dzisiaj postanowili, kim chcą zostać. Oczywiście strażakami!

 

22, 23.11.2017 - Andrzejki

22 i 23 listopada – andrzejkowo w naszej szkole. Bo któż nie chciałby wiedzieć, co go czeka? A i tradycji stać musi się zadość! Wróżby, wróżby, zabawy i bale przebierańców. Najpierw zaczęły przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych. Następnego dnia bawili się  najmłodsi z kl.1 – 3, potem starsza podstawówka i gimnazjum. Organizacją zajął się nasz Uczniowski Samorząd oraz panie z Oddziałów Przedszkolnych. A pyszny poczęstunek zorganizowali Rodzice. Dziękujemy! 

 

22.11.2017 - „Jestem mały, wiem więcej” – ciąg dalszy

Dzisiaj w naszej szkole uczniowie klasy II, w ramach projektu "Jestem mały, wiem więcej" odbyli szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzili Panowie Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku nad Dunajcem: Zbigniew Gąska - Prezes, Dawid Bochenek - Naczelnik, Mateusz Wolak - Zastępca Naczelnika a zarazem strażak zawodowy Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

 

20.11.2017 - „Masz prawo do swych praw…..”

Dzisiaj w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok” w naszej szkole grupa uczniów pod przewodnictwem pani pedagog – Bożeny Mlyczyńskiej, przypomniała swoim koleżankom i kolegom o PRAWACH DZIECKA. Powszechnie wiadomo, iż 20 listopada w naszym kraju ustanowiony został Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka i to właśnie dzisiaj obchodziliśmy 28 rocznicę przyjęcia przez ONZ specjalnego międzynarodowego dokumentu – Konwencji Praw Dziecka. Nasi uczniowie tym razem postawili na przekaz muzyczno-wizualny i mamy nadzieję, że od dzisiaj każde dziecko uczęszczające do Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem zna swoje prawa, ale także nie zapomina o swoich obowiązkach.
Tekst: Bożena Mlyczyńska

17.11.2017 - VII edycja projektu: "Jestem mały, wiem więcej" rozpoczęta!

W ramach projektu: "Jestem mały, wiem więcej" w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie uczniów kl.2 SP z przedstawicielami OSP Gródek nad Dunajcem: p. Tadeuszem Gąska – Komendantem Gminnym i p. Zbigniewem Gąska – Prezesem. 
Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości młodszej części naszej społeczności na temat zagrożeń związanych z pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami jak również podniesienie wiedzy i umiejętności najmłodszych uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, a także zapoznanie się ze sprzętem przeciwpożarowym.
Prelekcja spotkała się z wielkim zainteresowaniem uczniów i wywołała wiele emocji. Każdy drugoklasista otrzymał mundur strażacki, w którym dumnie paradował po szkolnym korytarzu, budząc ciekawość wśród szkolnej społeczności.

 

15.11.2017 - Szkolne Koło Muzyczne w Zbyszycach

Nasze koleżanki z  koła muzycznego odwiedziły pensjonariuszy DPS w Zbyszycach z modlitwa różańcową za duszami i śpiewem pieśni patriotycznych. 

 

10.11.2017- Akademia z okazji Święta Niepodległości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości piękną akademię przygotowała kl.4, a wzbogacił ją legionowymi pieśniami szkolny chór „Schola”. Czwartoklasiści przypomnieli, zgromadzonej na świetlicy szkolnej zbiorowości, trudną drogę do odzyskania niepodległości i najważniejsze daty z tym związane. W licznych scenkach wyjaśnili, co znaczy słowo niepodległość i uświadomili, że dalszy los Polski leży w naszych rękach. Zwrócili uwagę, iż Ojczyzna choruje, kiedy wokół szerzy się nienawiść, zawiść i wszelkie zło. 
- Gorąco gratulujemy Wam - Czwartoklasiści - tak pięknej lekcji historii i patriotyzmu, jaką dla nas dziś przygotowaliście! A naszej Scholii wspaniałego śpiewu pieśni legionowych. Dla Was wszystkich – słowa uznania!!

 

07.11.2017 - Tenis stołowy drużynowy.

Dzisiaj na naszej hali gimnastycznej odbyły się gminne rozgrywki tenisa stołowego drużynowego. Po zaciętej rywalizacji na 1. szczeblu stanęły dwie nasze drużyn: dziewczęta (Marlena Sromek, Dominika Turek i Anna Basta) oraz chłopcy (Michał Wolak, Karol Kuś i Mateusz Kuś). Do zawodów tenisistów przygotowywał p. Janusz Jurkowski. Wszystkim gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów za tydzień. Już dziś trzymamy kciuki!!

 

30.10.2017 - Pamiętamy!!!

Przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu wraz z opiekunkami odwiedzili cmentarze w Podolu i Siennej. Na mogiłach poległych żołnierzy z I i II wojny światowej zapalili symboliczne znicze i chwilą modlitwy uczcili pamięć Tych, którzy oddali życie za naszą wolność. Nie zapomnieli też o licznych opuszczonych grobach. Pomimo niesprzyjającej aury pięknie posprzątali te Miejsca Pamięci. 
Wolontariat i Samorząd Uczniowski gorąco dziękują uczniom naszej szkoły za przyniesienie zniczy na ten szlachetny cel. W ten sposób wszyscy oddaliśmy cześć żołnierzom spoczywającym na pobliskich cmentarzach.

 

 

26.10.2017 - Ogólnopolska Konferencja dla Dyrektorów i Nauczycieli Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Na Ogólnopolskiej Konferencji dla Dyrektorów i Nauczycieli Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w Rzeszowie, nasze grono pedagogiczne reprezentowały Panie: Maria Górowska, Anna Sarota, Magdalena Kraj i Barbara Górowska. Tegoroczna konferencja przebiegała pod hasłem: „Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”. Rozpoczęła się Mszą Św. w kościele pw. Jadwigi Królowej. Jak co roku jej program był niezwykle bogaty i wartościowy, zawierał m.in.: wykład programowy Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka, materiał filmowy o Janie Pawle II i Stefanie Wyszyńskim, panele dyskusyjne (Wprowadzenie w świat wartości – w centrum uwagi współczesnej edukacji oraz Współczesne dylematy wychowania do wartości), przykłady dobrych praktyk - działania wychowawcze szkół inspirowane etosem patronów.
Takie konferencje odbywają się co roku w różnych miejscach kraju i wzięło już w nich udział wielu naszych nauczycieli na czele z Dyrekcją Szkoły.

 

 

24.10.2017 - Spotkanie z misjonarzem – Ryszardem Górowskim M.I.C.

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził niezwykły człowiek - misjonarz Ryszard Górowski M.I.C., który wiele lat spełniał swoje powołanie w krajach afrykańskich (Rwandzie i Kamerunie) i nadal pracuje na potrzeby misji. Ze wzruszeniem słuchaliśmy jego opowieści o warunkach życia afrykańskich dzieci. Prelekcję wzbogacały ciekawe zdjęcia i filmiki, dzięki którym zobaczyliśmy, jak wyglądają afrykańskie szkoły, poznaliśmy egzotyczny krajobraz i zwierzęta. Pragnąc pomóc dzieciom Afryki, każdy z nas podarował przysłowiowego „grosika” na ręce misjonarza. A tych grosików okazało bardzo wiele!!
Organizacją spotkania zajęła się redakcja „Echa Pogórza” oczywiście za zgodą i pod kierunkiem Dyrekcji naszej Szkoły. Dziękujemy wszystkim za hojne datki dla afrykańskich dzieci, a przede wszystkim za Wasze dobre i wielkie serca - pełne zrozumienia dla potrzeb rówieśników z afrykańskiego kontynentu.

 

20.10.2017 – Zawody w piłkę nożną halowa chłopcy.

Nasi piłkarze z pięknym stylu wywalczyli srebro w gminnych rozgrywkach piłki nożnej halowej, przegrywając jedynie z Rożnowem 3:2. Mecz był zacięty i wyrównany, a nam brakło jedynie szczęścia. Gorąco gratulujemy naszym Chłopakom wspaniałej gry i życzymy dalszych sukcesów.
Do zawodów przygotowywał chłopców pan Janusz Jurkowski.

 

19.10.2017 - Pierwszoklasiści pełnoprawnymi uczniami!!

W obecności Pocztu Sztandarowego, Pani Dyrektor, Wychowawczyni – Pani Ireny Wolak-, Nauczycieli, Uczniów, Przedstawicieli SU oraz Rodziców uczniowie kl.1 SP złożyli uroczystą przysięgę, że będą dobrymi uczniami, godnie reprezentującymi szkołę. Po czym Pani Dyrektor – Zofia Wolak dokonała aktu pasowania na ucznia każdego z nich. Na ten wielki dzień pierwszoklasiści przygotowali piękne przedstawienie, a Rodzice różne słodkości. Każdy uczeń otrzymał pierwszą szkolną legitymację, dyplom i prezent.

 

19.10.2017 – Zawody w piłkę nożną halową dziewcząt

Na naszej hali sportowej odbyły się zawody w piłkę nożną halową dziewcząt. Nasze reprezentantki grały z Przydonicą - wygrywając 2:0, z Sienną remisując 1:1. W ten sposób wyszły z grupy. Następnie wygrały z Podolem-Górowa 3:2, z czasem doliczonym. Potem dostały się do finału, grając z Jelną. Niestety na koniec przegrały 1:0. Serdecznie gratulujemy dziewczyny pięknego sukcesu!!
Do zawodów dziewczyny przygotowała p. Dominika Zielińska.

 

18.10.2017 - „ŚLIWKOWA SZKOŁA”

Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego właśnie otrzymała certyfikat ''Śliwkowa Szkoła'' od Stowarzyszenia „Na śliwkowym szlaku”. W świetlicy szkolnej budynku Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem nastąpiło podsumowanie szkolnego projektu pod nazwą „Śliwkowe ekspresje” organizowanego przez panie: Agnieszkę Mirek, Bożenę Mlyczyńską i Annę Sarota. W czasie uroczystości certyfikat dla szkoły z rąk pani Katarzyny Jasnos - prezes Stowarzyszenia - odebrała pani dyrektor Zofia Wolak. Wspaniałą śliwkową poleczkę zatańczyły przedszkolaki, a uczniowie klasy siódmej w zabawny sposób zaprezentowali treści związane z tematem. W ramach tego projektu w szkole zorganizowane zostały konkursy dla uczniów: fotograficzny, literacki i plastyczny. Zarówno laureaci, jak i uczestnicy, otrzymali nagrody. Fundatorem nagród było Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Trzeba też wspomnieć, iż w ramach projektu dla wszystkich zgromadzonych uczniów i gości została zorganizowana degustacja ciast i potraw ze śliwką w roli głównej. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za duże zaangażowanie i pomoc w organizację poczęstunku.
/tekst B. Mlyczyńska/

 

 

13.10.2017 - Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dzisiejszą akademię z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej przygotowała kl.5 i trzeba przyznać dali czadu! Humorystyczne scenki z żywota nauczycieli na tle wciąż zmieniającej się muzyki ubawiły wszystkich do łez!! Piątoklasiści uświadomili wszystkim, że „Taki nauczyciel to ma dobrze, weźmie dziennik pod pachę, pójdzie na lekcję. Tam odpocznie po dyżurze, pogada trochę i… po robocie!! A pieniądze z tego niezłe. Widać po autach zaparkowanych pod szkołą”. Ponadto szkolne kółko muzyczne ubogaciło występ pięknymi piosenkami. Po żartobliwym przedstawieniu kl.5 nastąpiła część oficjalna – przemówienie Pani Dyrektor – Zofii Wolak i życzenia, życzenia, życzenia oraz kwiaty – także od przedstawicieli Rady Rodziców. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły.

 

12.10.2017 - Halowa piłka nożna dziewcząt.

Dziś na naszej hali gimnastycznej odbyły się gminne zawody w halową piłkę nożną w kategorii dziewcząt. Nasze zawodniczki z kl.5-6 wywalczyły 3 miejsce! Gorąco gratulujemy wspaniałej gry.

 

10.10.2017 – Halowa piłka nożna.

Na naszej hali sportowej rozegrały się gminne zawody w piłkę nożną halową, w kategorii chłopców z podstawówki. Nasi reprezentanci zajęli 4 miejsce. Przegrali z Jelną i Rożnowem, a wygrali z Lipiem. Walczyli jednak świetnie, dlatego gorąco im gratulujemy!

 

05.10.2017 - „Zapytaj babci, zapytaj dziadka” – podsumowanie projektu

5 października 2017 odbyło się podsumowanie projektu dla dzieci i osób starszych „Zapytaj babci, zapytaj dziadka” w Osadzie Młyńskiej Roztoka – Brzeziny połączone z rozstrzygnięciem Śliwkowego Konkursu Kulinarnego 2017. Wzięli w nim udział przedstawiciele naszego szkolnego wolontariatu – Anna Basta, Karol Kuś i Patryk Mastalerz oraz seniorzy naszej gminy – także z Gródka nad Dunajcem - z którymi wcześniej przeprowadzane były wywiady. Występy uczniów, wspólne pogawędki i smakowite potrawy lokalne – degustowane w tak magicznym miejscu - umiliły wszystkim uczestnikom spotkania deszczowe popołudnie. Swoją obecnością zaszczycił gospodarzy Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem – Józef Tobiasz.

 

03.10.2017 - "Kino Jazda" i "Ognik"

Uczniowie kl.4-5 uczestniczyli w 7. Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w kinie „Sokół”, w ramach którego obejrzeli film pt. „Akademia Pana Kleksa” i wystąpili na planie filmowym – emocji sporo i strachu też, gdyż trzeba było uciekać przed wilkami!! Po wspaniałej zabawie udali się do gmachu PSP Nowym Sączu, gdzie wzięli udział w szkoleniu „Ognik” - „Bezpieczny dom”. I tu też emocji nie brakło: były dymy, wyły syreny! Ale najważniejsze – dzięki różnym ćwiczeniom - wszyscy uświadomili sobie, jakie zagrożenia czyhają wokół nas, jak im zapobiegać i jak udzielać pomocy.

 

01.10.2017 - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP

 Nasze koleżanki i kolega wzięli udział w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z gminy Łososina Dolna i Gródek nad Dunajcem. Zawody rozpoczęły się musztrą, czyli zameldowaniem się drużyny, a tym samym pokazaniem gotowości do udziału w szrankach. Nasza drużyna w czasie musztry wykazała się pełna gotowością. Podobnie zresztą w drugiej kategorii zawodów, czyli tzw. sztafecie, zaprezentowała się genialnie. Niestety w ostatniej kategorii, tzw. bojówce, naszym zawodniczkom nie poszło najlepiej i tym samym zajęły 4 miejsce. Należy jednak podkreślić, iż dziewczęta bardzo dzielnie walczyły o dobry wynik, a walka nie była łatwa, gdyż występowały w kategorii chłopięcej, ponieważ na rezerwie był jeden chłopak i nie mogło być inaczej. Dlatego gorąco im gratulujemy!! I oczywiście dziękujemy za wzięcie udziału w tak ważnych zawodach.

28.09.2017 - Spotkanie z Policjantem

Dzisiaj  naszą "Bajkową Krainę" odwiedzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Panowie zapoznali dzieci ze znaczeniem i specyfiką pracy policjanta. Podczas spotkania przedszkolaki z "Bajkowej Krainy" oraz z Oddziałów Przedszkolnych dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko obca osoba dorosła. 

 

22.09.2017 – „Na Śliwkowym Szlaku"

Nasi koledzy z kl.7: Wiktor Fedko, Jakub Sarota i Kacper Kołacz pod opieką naszej Pani Dyrektor Zofii Wolak mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu członków Stowarzyszenia "Na Śliwkowym Szlaku", które odbyło się w Iwkowej.

18.09.2017 – Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z Dyrekcją na czele - stanęli do urny wyborczej. W czasie demokratycznych wyborów każdy miał prawo oddać 2 głosy na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego oraz jego opiekunów. Organizacją zajęli się ubiegłoroczni członkowie i opiekunowie SU: Julia Bochenek i Kacper Kołacz z kl.7 oraz p. Zuzanna Kuś i p. Anna Sarota.

Z radością informujemy, że funkcję przewodniczącej pełni teraz Marlena Sromek z kl.3 gim., zastępcą jest Oskar Greczek z kl.4, skarbnikami są: Karol Kuś z kl.3 gim. i Kacper Kołacz z kl.7, natomiast sekretarzem Gabriela Dumana z kl.2 gim. Ponadto w skład samorządu weszli: Klaudia Woźniak z kl.2 gim., Julia Bochenek z kl.7, Oliwia Żuchowicz i Karol Skrobisz z kl.6, Jakub Jabłoński i Katarzyna Górowska z kl.5 oraz Michał Rosiek z kl.4. Funkcja opiekunów przypadła p. Annie Sarota i p. Zuzannie Kuś. Gratulujemy!

 

18.09.2017 - Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

Na naszej świetlicy szkolnej uczniowie kl.1-3 SP uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Magdaleną Zarębską w ramach projektu: „Poznaj żywot pisarza”. Podczas prelekcji dzieci brały udział w różnych zabawach i ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię. Dowiedziały się również, jakie są dalsze etapy powstawania książki po napisaniu jej przez autora. Na koniec poczęstowane zostały ciasteczkiem z wróżbą na przyszłość i soczkiem. Mogły też kupić książkę autorki i dostać autograf. Wszystkim spotkanie „na żywo” z pisarką bardzo się podobało.

 

14.09.2017 - Wycieczka klasy III Gimnazjum

14 września 2017 na małą, pieszą wycieczkę i grilla wyruszyła nasza najstarsza klasa. Pod opieką Pani Dyrektor - Bogumiły Gąska oraz P. Janusza Jurkowskiego zwiedzali tereny Gródka nad Dunajcem oraz Lipia. Wszyscy bawili się świetnie i liczą na powtórkę. Tym samym gimnazjaliści przypomnieli wszystkim, że wycieczki czas zacząć!!

13.09.2013 - Narodowe czytanie 2017 "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego

W środę 13 września 2017 roku o godz. 10.30 na świetlicy Szkoły w Gródku n/D odbyło się Narodowe Czytanie fragmentów "Wesela" ST. Wyspiańskiego.

Narodowe Czytanie to akcja, której pomysłodawcą jest kancelaria Prezydenta i odbywa się od 2012 roku. Celem akcji jest popularyzacja kanonu rodzimej literatury oraz promocja czytelnictwa.

W tegoroczną , szóstą już edycję włączyła się po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku n/Dunajcem. Fragmenty "Wesela" czytali przedstawiciele Urzędu Gminy w Gródku n/D, Szkoły w Gródku n/D ,Spółki "Dunajec", Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz młodzież. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania oraz zgromadzonej publiczności.

 

(tekst i zdjęcia - GBP)

04.09.2017 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

O godzinie 8.00 zgromadziliśmy się w naszym kościele na mszy św. celebrowanej przez ks. Władysława Muchę. Potem udaliśmy się do naszej szkoły na halę sportowa, gdzie przywitała nas pani Dyrektor Zofia Wolak i zapoznała nas z organizacja szkoły w nowym roku szkolnym i zmianami związanymi z wdrażana reforma oświaty. Następnie Pani Dyrektor pogratulowała kolejnych stopni awansu zawodowego uzyskanych przez nauczycieli w czasie wakacji – p. Dorocie Jabłońskiej (teraz nauczyciel dyplomowany) i p. Dominice Zielińskiej (teraz nauczyciel mianowany), która uroczyście złożyła akt ślubowania. Potem tradycyjnie rozeszliśmy się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.