Strona główna / Z życia szkoły / Rok szkolny 2017/2018

 

DWA WYRÓŻNIENIA W OGÓLNOPOLSKIEJ STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ

 

W tym roku szkolnym w ogólnopolskim konkursie polonistycznym wyróżnienie i Orła Literackiego otrzymała Aleksandra Serafin z kl.4, a wyróżnienie i Orła Czytelniczego – Mikołaj Tobiasz z kl.6. W ramach Ogólnopolskiej Stypendiady Polonistycznej nasi uczniowie kl.4 – 6 wzięli udział w 3 konkursach: Polonus (Konkurs Literacki), Kreator (Konkurs Czytelniczy) oraz Ortograf. I choć nie wszystkim udało się sięgnąć po laury, to bardzo wielu osiągnęło bardzo wysokie wyniki, wykazując się wielką wiedzą i umiejętnościami polonistycznymi. A naszej Kasi Górowskiej z kl.5 zabrakło zaledwie 1 punktu do wyróżnienia!!! Wszystkim gorąco gratulujemy, a zwłaszcza Oli, Mikołajowi a także Kasi! I życzymy przysłowiowego połamania pióra w kolejnych konkursach!
Wyróżnienia uroczyście wręczyła Pani Dyrektor - Bogumiła Gąska na dzisiejszym apelu szkolnym.
Dziękujemy za foto p. M. Górowskiej

 

08.03.2018 - Święto Kobiet w szkole

To, że dzisiaj 8 marca – od rana było czuć i widać w naszej szkole! Kwiaty, słodycze, życzenia… Chłopcy oczywiście odświętnie ubrani, a i … jacy przystojni!! A panowie z kl.3 gimnazjalnej swoją wychowawczynię – Panią B. Gąska - oraz swoje dziewczyny szczególnie uhonorowali – uczynili je królowymi! (no chłopaki na Was zawsze można liczyć!!). Piękną, humorystyczną akademię z okazji Święta Kobiet dla całej szkolnej zbiorowości przygotowała klasa 6. ( i brawo Wam za to – było wspaniale!!). Ponadto chłopcy z szóstej klasy wszystkie dziewczęta obdarowali słodyczami (kochamy Was!) Oczywiście o życzeniach najserdeczniejszych dla Pań nie zapomniał Samorząd Uczniowski.
Dziękujemy za zdjęcia p. Marii Górowskiej

 

02.03.2018 - OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" 2018.

Dnia 2marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Gródku nad Dunajcem odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) – eliminacje gminne. Dzieci z terenu gminy Gródek nad Dunajcem rywalizowały z zakresu wiedzy na temat ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Turniej był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych i dostarczył wielu emocji.
Galeria zdjęć
Ostatecznie wyniki zmagań przedstawiają się następująco:

Grupa I - uczniowie szkół podstawowych kl. I-IV
1 miejsce – Justyna Kuś – Szkoła Podstawowa w Gródku nad Dunajcem
2 miejsce – Klaudia Matusik – Szkoła Podstawowa w Przydonicy
3 Miejsce – Filip Koterla – Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej

Grupa II - uczniowie szkół podstawowych kl. V-VIII i gimnazjalnych kl. II-III
1 miejsce – Zuzanna Bednarek – Szkoła Podstawowa w Rożnowie
2 miejsce – Norbert Konicki – Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej
3 miejsce – Karol Kuś – Szkoła Podstawowa w Gródku nad Dunajcem

W trakcie turnieju zostało zorganizowane wyżywienie dla uczestników, opiekunów oraz organizatorów. Bezpośrednio po zakończeniu zmagań nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów ufundowanych przez Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem. Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych są premiowane udziałem w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 5 kwietnia 2018 roku w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, nauczycielom, oraz organizatorom za doskonałe i sprawne przeprowadzenie turnieju. Słowa podziękowania należą się również Piekarni „Sienna” za dostarczanie pysznych drożdżówek

 

 

 

 

 

01.03.2018 – Spotkanie z Podróżnikiem

1 marca naszą szkołę, jak co roku, odwiedziła grupa "Trzask". Tym razem prelekcja połączona z prezentacją multimedialną dotyczyła japońskiej kultury, egzotycznych krajobrazów, roślin i zwierząt.

 

  

17.02.2018 - Nasza MDP na zawodach powiatowych!

Nasza wspaniała drużyna w składzie: Wioletta Stasianek, Kamila Foryś, Paulina Stasianek, Oliwia Sarota, Patrycja Bochenek oraz Julia Tabaszewska wzięła udział w Halowym Turnieju im. A. Bieniasa dla MDP, który odbył się w szkole w Brzeznej. Nasze druhny wykazały się dużą zręcznością i szybkością działania. Pomimo trwających ferii na zawody stawiło się aż 72 drużyny. To się nazywa prawdziwa służba! Dla wszystkich strażaków kierujemy słowa uznania!
Nad naszą drużyną czuwali: p. Tadeusz Gąska – Komendant Gminny OSP w Gródku nad Dunajcem oraz p. Jolanta Jeż – opiekunka MDP.

 

13.02.2018 – Karnawałowy Bal Przedszkolaka

Dzisiaj  w naszej świetlicy szkolnej można było spotkać przedszkolaków przebranych za księżniczki, wróżki, motylki, super bohaterów, piratów... Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wesołą zabawę uatrakcyjniały liczne konkursy z nagrodami, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską przygotowaną przez rodziców. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Taka zabawa odbywa się co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia.
Tekst i foto: K. Nędza

 

07.02.2018 - „Brąz” z geografii

Nasi gimnazjaliści Marlena Sromek i Maciej Guśtak wzięli udział w I Konkursie Geograficznym „O INDEKS ELO” zorganizowanym przez Elitarne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu. Maciek świetnie poradził sobie z testem konkursowym i zdobył 3 miejsce!!! A w nagrodę - fotograficzny aparat cyfrowy! Gratulujemy pięknego sukcesu Maciejowi, ale przede wszystkim wiedzy geograficznej. Chylimy czoła także przed Marleną, bo chociaż nie znalazła się w czołówce, to test też pięknie napisała. Z takimi geografami w świat warto by pojechać…

05.02.2018 - Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

Nasza gimnazjalistka - Marlena Sromek - wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym. Zajmując 6 miejsce, udało jej się wywalczyć promocję na kolejne zawody – Marleno – gorąco gratulujemy wspaniałej walki i tak wysokiego miejsca w powiecie.
W miniony piątek (2.02) Michał Wolak i Karol Kuś również brali udział w zawodach tej rangi i w pięknym stylu reprezentowali naszą szkołę. Dla wszystkich naszych tenisistów wielkie brawa i życzenia dalszych sukcesów
.
 

02.02.2018 - „Opowieści Lodowej Krainy”

Duża grupa uczniów z klas 0B, I,II,III i IV naszej szkoły wraz z wychowawcami i panią pedagog udała się do MCK „Sokół” w nowym Sączu, gdzie mała możliwość obejrzenia musicalu „Opowieści Lodowej Krainy” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Wspaniała scenografia, piękne stroje i bajkowa muzyka, na pewien czas przeniosła wszystkich do krainy baśni, gdzie dobro wygrywa ze złem. Wszyscy świetnie się bawili, podziwiając grę aktorską krakowskich aktorów. Był to już kolejny wyjazd naszych uczniów na przedstawienie teatralne zorganizowany w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Tym razem poszukiwaliśmy alternatywnych pozytywnych form spędzania czasu, a taką niewątpliwie jest obcowanie ze sztuką.
Tekst: B. Mlyczyńska.

 

01.02.2018 - "Hobbit czyli tam i z powrotem"

Dzisiaj - 1 lutego 2018 br. - klasy V, VI i VII wybrały się na spektakl pt. " Hobbit czyli tam i z powrotem". Interesujące przedstawienie wzbudzało wiele emocji wśród uczniów. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy świetnie odegrali swoje role. W czasie spektaklu na sali panowała cisza i zaciekawienie. Po seansie rozległy się głośne i długie brawa dla aktorów. Wszystkim wyjazd bardzo się podobał.

 

30,31.01.2018 - Sukcesy w tenisie międzygminnym

30 i 31 stycznia br. nasi uczniowie brali udział w Międzygminnym Turnieju w Tenisie Stołowym Indywidualnym w Mogilnie. Wczoraj miejsce 5 i 6 udało się wywalczyć Michałowi Wolakowi oraz Karolowi Kuś. Dzisiaj Marlena Sromek uzyskała 3 miejsce. W zawodach z dumą reprezentowali naszą gminę także: Dominika Turek, Anna Basta oraz Mateusz Kuś. Gorąco gratulujemy pięknej gry i postawy sportowca. Szczególne brawa za brąz dla Marleny! Piękny sukces! 

 

 

26.01.2018 – Tenis stołowy
Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Cieszymy się, że aż sześcioro uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do kolejnego etapu rozgrywek. Wielkie brawa dla: Marleny Sromek, Dominiki Turek, Anny Basta. Mateusza Wolak, Mateusza Kuś i Karola Kuś.

 

25.01.2018 - Zabaw czas!!!

Karnawał trwa, więc i tańce, i przebierańcy. Dzisiaj w naszej szkole świetnie się bawili uczniowie wszystkich klas podzieleni na 3 grupy wiekowe: począwszy od pierwszoklasistów SP, a skończywszy na gimnazjum. Najmłodszym dodatkowo czas uprzyjemniły wesołe konkursy. Organizacją - jak co roku - zajął się samorząd uczniowski i wychowawcy poszczególnych klas, a pyszne jedzonko przygotowali Rodzice. Wszystkim dziękujemy!!
Foto: M. Górowska i J. Srebrny

 

16.01.2018 - Szaleństwa na lodowisku

Nasze koleżanki i nasi koledzy z kl.4 - 7 SP oraz 2 gimnazjum świetnie bawili się na lodowisku w Chełmcu pod opieką nauczycieli. Chwila relaksu w czasie wystawiania ocen na 1 półrocze należy się.

 

 

12.01.2018 - Pensjonariusze DPS odwiedzili naszą szkołę

W naszej świetlicy szkolnej zakolędowaliśmy z pensjonariuszami DPS w Zbyszycach na czele z Dyrektorem placówki – p. Mariuszem Popiela. Gości przywitała nasza Pani Dyrektor – Zofia Wolak. Noworoczne spotkanie - jak co roku - zorganizował nasz szkolny wolontariat, a uświetnił je bożonarodzeniowy występ klasy 2 gimnazjalnej i szkolnego chóru. Po części artystycznej nadszedł czas na życzenia, drobne upominki i słodki poczęstunek, których przygotowaniem zajęli się wolontariusze. W noworocznej atmosferze – przy wspólnych pogawędkach międzypokoleniowych i śpiewie kolęd – czas upłynął bardzo miło.